"Kucaklama Taşı Kavşağı" Projesi İhaleye Çıkıyor

6.000 metrekare alanda kucaklama taşı kavşağında farklı seviyeli kavşak düzenlemesi yapım ihalesi, 24 Mayıs 2022'de Çankırı Belediyesi binasında yapılacak.

"Kucaklama Taşı Kavşağı" Projesi İhaleye Çıkıyor
29 Nisan 2022 - 15:43 - Güncelleme: 29 Nisan 2022 - 15:48
Projesi İhaleye Çıkıyor

Çankırı Belediyesi Başkanı İsmail Hakkı Esen'in trafigi rahatlatma adına önem verdiği "Kucaklama Taşı Kavşak Projesi" ihaleye çıkıyor.

6.000 metrekare alanda kucaklama taşı kavşağında farklı seviyeli kavşak düzenlemesi yapım ihalesi, 24 Mayıs 2022'de Çankırı Belediyesi binasında yapılacak. İhaleden sonra sözlesme imzalanmasının ardından 5 gün içinde yer teslimi yapılarak çalışmalar başlayacak. Projenin tamamlanması için ise verilen süre kesin 120 gün olarak belirlendi.

Gazetecilere "Kucaklama Taşı Kavşak Projesi" ile ilgili daha önce açıklamada bulunan Başkan Esen şunları söylemişti: "Kucaklama taşına alt-üst geçiş yapıyoruz. Bu yılyapacağımız en önemli işlerden bir tanesi olacak. En kısa sürede ve en kısa yapım aşamasında ihaleye çıkacagız.

Bulvardan gelen araç fuar yoluna aşagı inecek, Ahmet Talat Onay Bulvarı yani Büyük Otel tarafında gelen araç birkaç metre yükselerek, Yapraklı younla devam edecek. Bulvardan gelecek araç sağa sola dönecek durmadan. Trafigi müthiş rahatlatacagını düşünüyoruz. Şehrin iki yakasını bir birine bağlayacak bir proje.

Ahmet Talat Onay Bulvarı karayollarına aitti. Orayı da biz yapacagız. Yolu, kaldırımı, orta refüjünü yeniden düzenleyeceğiz. Kucaklama kavşagı yapılması gereken bir proje idi. Bu süreç kolay olmayacak. Yer altında'da Telekom'un, Kargaz'ın, bizim hatlarımız var.

Akabinde IPA'nın (alt yapı projesi) ana hattı geçiyor. Bunlara dikkat edilecek. Trafik konusu da alternatif yollar için komisyonda görüşüldü, alternatif yollar kullanılacak bu sürede."

Bu haber 7846 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mükerrem çelik
  3 hafta önce
  Çankırı nın iki yakasını ancak lise kavşağına yapılacak bir üst geçit bir araya getirebilir. Tabi ki kucaklama taşına da üst geçit İyi olur ancak burada esas ihtiyaç lise kavşağına bir üst geçit acilen şart ama nedense burayla ilgilenen yok
 • Ramazan Yiğitoğlu
  3 hafta önce
  Belediyemizi tebrik ediyorum. Darısı lise hemzemin geçite ve terminal önü kavşağına..