Ramazan Bayramı Trafik Tedbirleri (Özel Haber)

Trafik kazalarının oluşmasında başta sürücü, araç ve yol olmak üzere pek çok etmen etkilidir. Bu sebeplerden dolayı tüm sürücüleri uyarıyoruz, “Geç geldi desinler. Gelmedi demesinler diyerek Bayramda dikkatli olalım, kurallara uyalım, uymayanları uyaralım” diyoruz.

Ramazan Bayramı Trafik Tedbirleri (Özel Haber)
03 Haziran 2019 - 01:51 - Güncelleme: 03 Haziran 2019 - 10:22

Trafik Kurallarına Uyalım; Hayatı Durdurmayalım!

 

Bu konuda halkımıza bazı tavsiyelerde bulunmak istiyorum. 

 

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak, "Hız Ölüm getirir" diyoruz. Lütfen! Trafik kurallarına riayet edelim. Ne sizin... Nede başkasının canı yanmasın...” diyoruz.      

 

Trafik kazası, bir kara yolu taşıtının diğer bir taşıta, yayaya, hayvana ya da herhangi bir nesneye çarpmasıdır. Trafik kazaları sonucu yaralanma, maddi zarar ve ölüm meydana gelebilir.

 

Trafik kazalarının oluşmasında başta sürücü, araç ve yol olmak üzere pek çok etmen etkilidir. Bu sebeplerden dolayı tüm sürücüleri uyarıyoruz, “Geç geldi desinler. Gelmedi demesinler diyerek Bayramda dikkatli olalım, kurallara uyalım, uymayanları uyaralım” diyoruz.

 

Bayram tatili nedeniyle cuma günü mesai bitimiyle tatilciler yollara koyuldu. Özellikle iftar saatinin ardından yollarda yoğunluk oluşurken, uyarılara ve alınan önlemlere karşın birçok trafik kazası meydana geldi.

 

Cuma günü mesai bitiminden tatilin ilk günü olan 1 Haziran günü saat 18.00'e kadar meydana gelen 29 trafik kazasında 12 kişi hayatını kaybetti, 83 kişi yaralandı.

 

İçişleri Bakanlığı yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla karayollarında güvenlik tedbirlerini en üst düzeye çıkardı.

 

Bakanlığa bağlı birimler 9 günlük bayram tatili olmasına rağmen trafik denetimlerini 31 Mayıs-10 Haziran 2019 tarihleri arasında 11 gün süreyle gerçekleştirecek.

 

Bayram tatili süresince toplam 101 bin 223 trafik ekibi / timi ve 184 bin 825 trafik personeli görevli bulunacak.

 

Trafik tedbirlerinin yerinde denetlenmesi ve yaşanabilecek sıkıntılara anında müdahale edilebilmesi amacıyla Bakanımız Sn. Süleyman Soylu başta olmak üzere, bakan yardımcıları ve bakanlık bürokratları da sahada olacak. Özellikle kazaların yoğun olduğu bölgelerde Bayram tatili süresince 66 müfettiş görev yapacak. Havadan denetimlere ağırlık verilecek, otobüslerde sivil ekiplerin yolcu gibi denetimlerine devam edilecek. Bu bayram toplam 1.520 yolcu otobüsü, sivil ekipler tarafından habersiz olarak denetlenecek.

 

Ayrıca Ramazan Bayramı’nda trafik ekipleri aileleriyle seyahat eden çocuklara Trafik Karnesi dağıtacak. Çocuklar, anne ve babalarının sürüşlerini bu karnelere değerlendirecek ve bunlar sosyal medyadan paylaşılacak. En çok beğeni alan ilk 100 karne sahibi çocuk bisiklet ile ödüllendirilecek.

 

Usta Kalem Çelik “Rica Ediyor”

 

“Son yıllarda yaşadığımız trafik kazaları, bayramların huzur ve sevincini acı ve hüzne dönüştürüyor. Bu kazalarda nice insanımız, nice kardeşimiz can veriyor. Nice aileler yok oluyor. Nice ümitler, nice istikballer sönüyor. Nice anne-babalar, evlatlar, yakınlar, gözü yaşlı, boynu bükük kalıyor. Bugünlerde vatandaşlarımız bayram yolculuğuna çıkacak, bu noktada bütün vatandaşlarımızı trafik kurallarına uymaya, sabırlı ve dikkatli davranmaya, birbirimizin hak ve hukukunu korumaya davet ediyorum.” Herkese kazasız, belasız bayram tatilleri diliyoruz.

 

 

 

Bu haber 3215 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum