Sen Nerenin Rektörüsün Harun Çiftçi Bey?

Her ne olursa olsun biz yine de Çankırı sevdalısı Çankırılı gazeteciler olarak doğruları yazmaktan yılmayacağız bıkmayacağız.

Sen Nerenin Rektörüsün Harun Çiftçi Bey?
14 Aralık 2023 - 20:47 - Güncelleme: 14 Aralık 2023 - 20:58
Biz yazmaktan usandık Çankırı’da ki etkisiz yetkisizler Çankırı’da ki atanmış kişilerin Çankırı’ya yaptıkları kötülüklere göz yummaktan usanmadılar.

Her ne olursa olsun biz yine de Çankırı sevdalısı Çankırılı gazeteciler olarak doğruları yazmaktan yılmayacağız bıkmayacağız.

Yine ne oldu diye soracak olursanız.

Cumhurbaşkanına 1,5 metre mesafede oturduğu için gazetecilerin telefonlarını açmayan, ben kayıtlı olmayan telefonları açmıyorum bana özel kalem üzerinden ulaşın diyen Çankırı Karatekin Üniversitesi rektörü olan ama kendisi yaptığı icraatlarla Elazığ ve Kırşehir illerinin rektörü gibi davranan Prof. Dr. Harun Çiftçi, son olarak Kırşehir Ahi Meclisini ÇAKÜ’de topladı.

İyi hoş güzel yapmışta bu Ahilik etkinliğinde Harranlı var Kırşehir Ahi Meclisi Başkanı var, Kırşehirli Ahiler var ama bilin bakalım kim yok.

Şehitler, Yarenler, Ahiler diyarı Çankırı’dan bir Allah’ın kulu yok.

Rektör Çiftçi, misafirlerle toplanmış, yedirmiş içirmiş, Taşmescitte ağırlamış bunları da üniversite sayfalarından paylaşmış. Sizde girip bakarsanız o resimlerde bir tane Çankırılı yaren Ahi yok.

Hatta Rektör Çiftçi’ye, Kırşehir AHİ Meclisi Başkanı tarafından “AHİ Rektörü” unvanı verilmiş Çankırı’da ama Kırşehir’in Ahisi olan Rektör Çankırı’nın yareni olamamış 4 yılda.

Şimdi bazı şeyleri doğrudan sormak istiyorum.

Siz hangi ilin rektörüsünüz ey Harun Çiftçi. Çankırı’da Kırşehir Ahi Meclisini toplayıp o meclis başkanından Ahi Rektörü Unvanını alıyorsunuz?

Çankırı’da Ahilik Meclisi toplayıp konferans yapıp Neden Çankırı’nın Ahi ve Yarenlerini çağırmıyorsunuz.?

Çağırdınız da Çankırılı Yarenler mi gelmedi.?         

Çankırı’ya karşı bu yok saymışlıgınızın nedeni nedir?

Bunları sizden randevu alıp size sormak isteriz ama özel kaleminiz genellikle il dışında olduğu ve güvenlik görevlisi sekreteriniz geri döneceğim size deyip dönmediği için randevu alamıyoruz.

Zaten randevu alan gazetecileri de kapıda 45 dakika bekletip geri gönderdiğiniz için randevu alsak bile görüşemiyoruz.

Telefonla sormak istesek Cumhurbaşkanına 1,5 metre mesafede olduğunuz ve telefonlarımız kayıtlı olmadığı için telefonları da açmıyorsunuz.

Şimdi Çankırı Valimize milletvekillerimize ve yetkili parti il başkanlarımıza soruyoruz.


Çankırı’yı yok sayan ve Kırşehir ve Elazığ üniversitesi gibi davranan bu atanmış bürokrata karşı ne düşünüyorsunuz.

Çankırı’nın yarenleri siz böyle bir toplantıya çağrıldınızda mı gitmediniz yoksa hiç çağrılmadınız mı.

Şayet çağrılmadıysanız bununla ilgili bişey diyecekmisiniz. Yoksa kafayı kuma mı gömeceksiniz.

Biz kimseye düşman değiliz. Ama Çankırı’nın hakkını da kimseye yedirmeyiz.

Kimse Çankırı’yı ve Çankırılıyı yok sayamaz.


Maalesef Çankırı halkı bizler artık uyanmamız ilgili ve yetkilileri uyarmamız lazım. Geleni alkışlayıp pofpoflayıp gönderdiğimiz sürece Çankırı bundan bir adım öteye gidemez. İlgili ve yetkilere gördüğümüz karşılaştığımız her yerde Çankırı için ne yaptınız verdiğiniz sözlerin hangilerini yaptınız diye sormamız lazım.

Çankırı Bu Değil

Çankırı; İnsanların yüzünde taşıdığı ifadenin sırtında taşıdığı elbiseden daha acı olması gereken yer değildir.

Çankırı; İnsanların acı çayın sürüklediği bir yaprak gibi kendini suyun akışına bırakarak, uygulamalara razı olma yeri değildir.

Çankırı; Bu memleketin ekmeğini yiyip, suyunu içerek, gözünün içine baka baka insanımızın hayalleri ve sevdası için gerekenleri yapmayanların yeri değildir.

Çankırı; Sorumlu sorumsuzların ve yetkisiz ve etkisiz yetkililerin sırtını sıvazlama, başını okşama ve gönlünü hoş tutma yeri değildir.

Çankırı; Sıradan alışılagelmiş kime ve neye hizmet ettiğini bilmeden çığırtkanlık yaparak, sokaklarda zafer kazanmış kahraman karşılar gibi kutlama ve stres patlaması yapma yeri değildir.

Çankırı; Yıllarca kandırılmış ve Çankırı için çalıştığını zannedenlere karşı sabır ve sebatla inanmayı tercih etme yeri değildir.

Çankırı; Ankara’nın kıyıda köşede kalmış, kenara itilmiş ötelenmiş ve ötekileştirilmiş bir ilçesi değildir.

Çankırı; İstanbul’un arka bahçesi gecekondu semtinde varoşlar mahallesi de değildir.

Çankırı; Zonguldak  ve Karabük’ün içinden geçerken sadece bakılan ama görülmeyen tren istasyonu değildir.

Çankırı; Kastamonu ve Sinop’un kuş uçmaz kervan geçmez yerlerinde yolgeçen hanı değildir.

Bu haber 6116 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Tuncay Hoca
  3 ay önce
  Kusura bakma Mustafa bey ama Çankırı, Çankırılı olduğu halde menfaatleri için memleketini terk etmiş ve nüfusu en küçük şehirlerden biri haline getirilmiştir. Bunu yapanlar Çankırı'ya gelip orada çalışan yabancılar! da değildir. Çankırı'ya atanan ve hizmet için yırtınan bürokratlara sırf Çankırı'lı olmadığı için kök söktüren de bizleriz maalesef. Üniversite'nin rektörü Çankırı'lı olsa ne olur olmasa ne. Önemli olan Çankırı'ya neredeyse tamamına yakın yabancı (Çankırı'lı olmayan) öğrencilerin adam gibi yetişmesi ve Çankırı'yı adam gibi tanımasıdır. Üniversite kampüsümüzü kimsenin görmediği dağın başına yaptıranlar bu adamlar değil, bizatihi bizimkiler değil midir. Milliyetçilik demek, Çankırı'da yalnızca benim şehrimde doğanlar çalışabilir manasına gelmez. Çankırı'ya kim hizmet ediyorsa o milliyetçi demektir. O zaman Çankırı'yı bırakıp giden Çankırı'lıları hain mi ilan edeceğiz. Kim benim memleketime hizmet ediyorsa Allah razı olsun. Kim hainlik ediyorsa Rabbim onları bildiği gibi yapsın. Vesselam...
 • dsfsd
  4 ay önce
  Özel kalemin bile sekreterine ulaşılamıyor. Çankırı dışındaki elemanlara kadro verilirken Çankırı'dakiler yıllardır kadro bekliyor maalesef.