Çankırı Diş Hekimliği Fakültesi'nin Kurulmasına İlişkin Onay Resmi Gazetede Yayınlandı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmî Gazete'de yayımlanan karara göre, Çankırı Karatekin Üniversitesine bağlı Diş Hekimliği Fakültesi...devamını okuyunuz.

Çankırı Diş Hekimliği Fakültesi'nin Kurulmasına İlişkin Onay Resmi Gazetede Yayınlandı
08 Ocak 2020 - 10:53

Cumhurbaşkanı kararına göre bazı üniversiteler bünyesinde yeni fakülte, yüksekokul ve enstitü kuruldu.

Çankırı Karatekin Üniversitesine bağlı Diş Hekimliği Fakültesi, Hayırlı Uğurlu Olsun

İşte Yeni Fakülte, Yüksekokul ve Enstitüler:

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarına göre bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı fakülte, enstitü ve yüksekokul kurulması ve kapatılması ile adlarının değiştirilmesine karar verildi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmî Gazete'de yayımlanan karara göre, Çankırı Karatekin Üniversitesine bağlı Diş Hekimliği Fakültesi, Tarsus Üniversitesine bağlı Sağlık Bilimleri Fakültesi, İstanbul 29 Mayıs Üniversitesine bağlı Hukuk Fakültesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesine bağlı Yabancı Diller Yüksekokulu ile Antalya Bilim Üniversitesi, Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi ile Sinop Üniversitesi bünyesinde Lisansüstü Eğitim Enstitüsü kuruldu.

Kapatılan Yüksekokul ve Enstitüler

Söz konusu karar kapsamında Hatay Mustafa Kemal Üniversitesine bağlı Bilişim Teknolojisi Yüksekokulu ile Antalya Bilim Üniversitesi, Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi ve Sinop Üniversitesine bağlı Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri Enstitülerinin kapatılması kararlaştırıldı.

Bazı Fakülte, Yüksekokul ve Enstitülerin Kurulması ile Bazı Yüksekokul ve Enstitülerin Kapatılması, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörlüğüne Bağlı Polatlı İlahiyat Fakültesinin Adının İslami İlimler Fakültesi Olarak Değiştirilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2036) 08 Ocak 2020 Tarihli ve 31002 Sayılı Resmi Gazete'de yayınlandı.
 


Bu haber 2494 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • SESSİZ ADAM
  8 ay önce
  Çankırı Devlet Hastanesi' nde doktor eksiği var, hastalar mağdur oluyor deniyor. Eski Hastane bölgesine devasa Diş Poliklinikleri bölümü açılıyor...Çankırı Karatekin Üniversitesi'ne öğrenciler kayıt yaptırırken tereddüt taşıyor, tercih etmiyor deniyor..Diş hekimliği fakültesi açılıyor...Bu ney'in kafası sizce ?Baş vücudu taşır. Baş Çankırı ve değerli yöneticileri vücut ise benim iyi niyetli vatandaşım...
 • şerafettin Erdoğan
  8 ay önce
  Eski hastane boş, diş hekimliği fakültesi olabilir.