düşmeyen takipçi instagram beğeni

Çankırı Siyasetinin "Ruhi Abisi" AK Parti'den Milletvekili Aday Adayı

Şeker, "Rabbim nasip eder, milletimiz bizi tercih ederse milletvekili görevini de layıkıyla yerine getireceğime inanıyorum.” dedi.

Çankırı Siyasetinin "Ruhi Abisi" AK Parti'den Milletvekili Aday Adayı
16 Mart 2023 - 22:31 - Güncelleme: 16 Mart 2023 - 22:38
Çankırı Siyasetinin “Ruhi Abisi” AK Parti’den Milletvekili Aday Adayı Olduğunu Açıkladı!

Çankırı’da Milli Görüş partilerinde genç yaşında siyasi hayata atılan Ruhi Şeker, AK Parti Çankırı Milletvekili aday adalığı başvurusunu resmi olarak gerçekleştirdi.

Ruhi Şeker, 16.03.2023 Perşembe günü Saat: 14:00’da ailesi ve yakınlarından oluşan kalabalık bir toplulukla AK Parti İl Başkanlığına geldi. İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik’in kapıda karşıladığı Şeker, makama geçerek bir süre Çelik’le görüştü. Daha sonra toplantı salonuna geçen Çelik ve Şeker, kamuoyuna açıklamalarda bulundu.

Çankırı’da her kesimden insan tarafından sevilen ve sayılan siyasetin “Ruhi Abisi” olarak tanınan Şeker, 40 yıldır aktif siyasetin içerisinde yer aldığını, Refah Partisi, Fazilet Partisi ve AK Parti’de görevler yürüttüğünü ifade etti. Çeşitli STK’lar da da görevler de bulunduğunu belirten Şeker, “Ülkemizde milletimizin duygu ve düşüncelerini inkişaf edeceği büyük Türkiye, lider bir Türkiye kurmak için Cumhurbaşkanımız, Dünya liderimiz Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın emrinde görev yapmaya devam edeceğim. Bugüne kadar yapmış olduğum görevleri yüzümüzün akıyla tamamladık. Rabbim nasip eder, milletimiz bizi tercih ederse milletvekili görevini de layıkıyla yerine getireceğime inanıyorum.” dedi.

Dün itibarı ile AK Parti’den aday adayı olmak için İl Genel Meclisi üyeliğinden istifa eden Şeker, 2014-2019 yılları arasında Çankırı İl Genel Meclisi Başkanlığı görevinde bulunmuştu.

Bu haber 2125 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ali Aksakal
    1 hafta önce
    Ak Partiden Talebimdir Vatandaş Olarak. Lütfen adayınız mütahit esnaf yada emekli vs olmasın. yani Vekil olsamda olur olmasamda olur niyetiyle gelmesin Demem oki vekil olduğunda; başka işi olmadığı için çalışmak zorunda olan genç dinamik çağa uygun Liyakat sahibi ağzıyla konuşan donunu eteğini şehrin ağzına sakız yapmayacak Ve özellikle hakiki Çankırılı olan. Çankırı sokaklarını bilen evi köyü Çankırı da olan birini aday olarak gösterin. Bende söz size oy vereceğim.