Çankırı'da Toplu Taşıma Otobüs Durağında Bekleyen Öğrencilere Sıcak Çorba İkramında Bulundular

İş insanı Mehmet Sevindim, okullarına gitmek için durakta toplu taşım aracı bekleyen Çankırı Karatekin Üniversitesi öğrencileri ile işine giden vatandaşlara sabah çorbası ikram etti.

Çankırı'da Toplu Taşıma Otobüs Durağında Bekleyen Öğrencilere Sıcak Çorba İkramında Bulundular
19 Aralık 2019 - 20:32

Sıcak Çorba İkramında Bulundular

İş insanı Mehmet Sevindim, okullarına gitmek için durakta toplu taşım aracı bekleyen Çankırı Karatekin Üniversitesi öğrencileri ile işine giden vatandaşlara  sabah çorbası ikram etti.

Çankırı’da faaliyet gösteren bir firma tarafından farkındalık oluşturmak amacıyla üniversiteli öğrencilere otobüs durağında çorba ikramında bulundu. Sabahın erken saatlerinde, derse yetişmenin verdiği telaşla durağa gelen öğrenciler durakta çorba ikramı ile karşılaştı. Otobüs beklerken çorbalarını içen öğrenciler sabahın erken saatlerindeki soğuk hava nedeniyle bir nebze de olsa ısındılar.

Otobüs durağında çorba ikramında bulunan firma sahibi ile gazetecilere yaptığı açıklamada, “Kış ayları boyunca Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri, ücretsiz çorba ikramımız devam edecek. Sabah saat 7:30 ile 9:30 arasında yapılacak olan çorba ikramımız ile amacımız öğrencilerin, soğuk havada otobüs beklerken çorba içerek ısınmalarıdır. Bu sayede öğrencilerimiz Çankırı’yı güzel hatırlasın istiyorum. Ticari bir beklentimiz kesinlikle yoktur. Reklam yapmak istemiyoruz. Bunu yapmaktan sadece mutlu oluyoruz.

Çankırı’da diyanet var, bir çok kurum var ama bir tane bile aş evi yok. Çocuklar zaten aç gidiyor okula. Bir sıcak çorba içsinler, şehri güzel hatırlasınlar. Üniversite öğrencileri için yapılan güzel bir ikram sadece.” dedi.

Öğrenciler ve vatandaşlar  kağıt bardakta ikram edilen çorba ve yanında ekmeği afiyetle yedikten sonra teşekkür ederek örnek olmasını diledi, bu ve benzer  etkinlikleri yaşamak istediklerini ortaya koyarak şehre zenginlik kattığını vurguladı.


 
 


Bu haber 4758 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • V.şentürk
  9 ay önce
  Çankırıda diyanet var demişsiniz evet var. Diyanet vakfının 10 adet dairesi kirada dükkanlar ona keza ama sayın müftünün harcamalarına yettimiki sabah oğrencilere corba dağıtsın. Bu günlerde mustafa çolak ve emine çolak tarafı dan cami kurankursu yapılmak üzere bağışlanan 7 adet saire satışa çıkarılıp müftüye güzel bir lojman alma planları yapılıyormuş.
 • Cnk T.
  8 ay önce
  Bravo,güzel yorum.
 • Lokman
  9 ay önce
  Allah razı olsun sizlerden. Ne güzel bir hizmet. Çankırımıza bu tür hizmetler renk katacaktır.
 • Zeynel
  9 ay önce
  Allah razı olsun teşekkür ederim