Şabanözü'nden Atak

“Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında yaptığı davet ve duyurularla 2 haftada, 550 Şabanözülü çocuğu portatif havuzda yüzme eğitimine başlattı.

Şabanözü'nden Atak
07 Eylül 2023 - 09:50 - Güncelleme: 07 Eylül 2023 - 09:54
Şabanözü Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında yaptığı davet ve duyurularla 2 haftada, 550 Şabanözülü çocuğu portatif havuzda yüzme eğitimine başlattı.

İlçe Müdürü Rabia Elif Toruk’un girişim ve çalışmalarıyla, 536 kayıtlı çocukla ilçe rekorunu elinde bulunduran Eldivan’ı geride bırakan Şabanözü, liderlik koltuğuna oturdu.

Gelişim çağındaki çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerine destek olan yüzme sporunun öğretildiği portatif havuzlar, özellikle İlçe Müdürlüklerindeki sportif faaliyetlerin en önemli alanı haline geldi. GSB Yaz Spor Okullarına (Yaz Kursları) katılan bütün sporcular Sicil Lisan Sistemi üzerinden kayıt altına alınıyorlar. Bu kayıtlar Bakanlık ve İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından kontrol ediliyor. Yaz kurslarında en çok tercih edilen branş yüzme olduğu için ister istemez ilçeler arasında tatlı bir rekabet oluyor. Geçen haftalarda Eldivan İlçesi çok önemli bir farkla Şabanözü İlçesi’nin önünde yer alırken, Şabanözü İlçe Müdürü Rabia Elif Toruk, 2 hafta içerisinde başlattığı duyuru ve davetle inanılmaz bir başarıya imza attı. Personelleriyle birlikte 550 çocuğa ulaşan Toruk, yüzme havuzunu haftanın altı günü 45 ’şer kişilik 8 grup halinde toplam 550 çocuğa yüzme eğitimi vererek aktif hale getirdi.

Bu haber 5269 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İmran Kılıçarslan
    5 ay önce
    Müdürümüz çok güzel bir iş yaptı, yıllardır yapılmayan, yapılamayan görülmeyen bir durum. Elinize emeğinize sağlık müdürüm . Proje üretmek budur işte.