Vali Fırat Taşolar M. Akif Ersoy İlkokulu Öğrencilerine "Sağlık Çocuk Dergisi" Hediye Etti

"Sağlık Çocuk Dergisi" Çankırı'da eğitim gören ilkokul 4.sınıf öğrencilerine ulaştırıldı.

Vali Fırat Taşolar M. Akif Ersoy İlkokulu Öğrencilerine "Sağlık Çocuk Dergisi" Hediye  Etti
05 Ocak 2024 - 12:47 - Güncelleme: 05 Ocak 2024 - 12:54
Hediye  Etti

Çankırı Valisi Sayın M. Fırat Taşolar İlimiz Mehmet Akif Ersoy İlkokulunu ziyaret etti. Ziyaretlerinde Sayın Valimize Çankırı İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, İl Milli Eğitim  Müdürü Muammer Öztürk ve İl Sağlık Müdürlüğü Başkan Yardımcısı Gülay Yurdcu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arif Kırkpınar eşlik etti.


Ziyaret kapsamında, öğrencilere Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü ve Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile İlimizde eğitim gören öğrencilere yönelik Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan “Sağlık Çocuk Dergisi” hediye edildi.

Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü tarafından ilköğretim çağındaki çocukların sağlık alanında en doğru bilgileri edinmeleri, sağlık okuryazarlığının ve sağlık kültürünün geliştirilmesi, günlük yaşam motivasyonlarına katkı sunulması amacıyla hazırlanan "Sağlık Çocuk Dergisi" Çankırı'da eğitim gören ilkokul 4.sınıf öğrencilerine ulaştırıldı. Öğrencilerin  yeterli ve dengeli beslenmeleri, düzenli fiziksel aktivite yapmaları, yeterli sürede ve dengeli uyuyarak sağlıklı gelişimleri, kişisel temizliklerine özen göstermeleri, eğlenceli vakit geçirmeleri gibi daha birçok  alanda öğrencilerimize olumlu katkı sağlayacak derginin öğrencilerimiz tarafından keyifle okunmasını diliyoruz.

Ziyarette öğretmenlerle de bir araya gelen Çankırı Valisi ve beraberindeki heyet, minik öğrenciler tarafından geri dönüşüm malzemeleri kullanılarak hazırlanan ürün defilesini de izledi. Öğrencilerle de bir süre sohbet eden Vali Taşolar, çalışmaları nedeniyle Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Müdürü Samet Hamlı ve öğretmenleri tebrik etti.

Bu haber 1698 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum