Reklamı Geç

Sağlık Eski Bakanı, Çankırılı Hemşehrimiz Osman Durmuş Vefat Etti

5 gündür yoğun bakım servisinde tedavisine devam edilen Durmuş'un çoklu organ yetmezliğine bağlı olarak hayatını kaybettiğini belirten Yörübulut, Durmuş'a Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diledi.

Sağlık Eski Bakanı, Çankırılı Hemşehrimiz Osman Durmuş Vefat Etti
27 Ekim 2020 - 19:45 - Güncelleme: 27 Ekim 2020 - 20:00

Durmuş Ailesinin Acı Günü

İnna lillahi ve inne ileyhi raciun...

Tedavi gördüğü hastanede 73 yaşında yaşamını yitirdi.

Osman Durmuş Beyefendinin vefat haberini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Dava adamı, emektar Sağlık Eski Bakanımız, Hemşehrimiz Sayın Osman Durmuş yaşam mücadelesini kaybederek sevenlerini üzdü.

TBMM 21 ve 23’ncü dönem Kırıkkale milletvekili, 57'nci Hükümette Sağlık Bakanı görevinde bulunan Osman Durmuş 21 Ekim 2020 Çarşamba günü sabah saatlerinde evinde kalp krizi geçirmiş, beynine pıhtı atması şüphesi ile Ankara Özel Acıbadem Hastanesi yoğun bakım servisine kaldırılmıştı.

Osman Durmuş, yapılan bütün müdahalelere rağmen yaşam savaşını kaybetti. Son yolculuğuna uğrlandı.

Acıbadem Ankara Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Yörübulut, yaptığı yazılı açıklamada, 21 Ekim'de hastanenin acil servisine getirilen Osman Durmuş'a gerekli tıbbi değerlendirme sonrası beyin kanaması teşhisinin konulduğunu belirtti. 5 gündür yoğun bakım servisinde tedavisine devam edilen Durmuş'un çoklu organ yetmezliğine bağlı olarak hayatını kaybettiğini belirten Yörübulut, Durmuş'a Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diledi.

Başımız Sağolsun...

Eski Sağlık Bakanımız, Çankırılı Hemşehrimiz ve 21 ve 23.Dönem Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekilimiz Prof. Dr. Osman Durmuş Bey’in tüm müdahalelere rağmen, kurtarılamayarak hakka yürümesi büyük üzüntü yarattı.

Başkaları ne derse desin, biz sizi Türk Milletinin gen haritasını emperyal devletlere peşkeş çekmeyen onurlu bir Türk Evladı olarak hatırlayacağız. Farklı üslubu, samimiyeti, cesareti ve ülkemize yaptığı hizmetlerle hatırlanacak bir devlet adamı olan Sayın Bakanımız seni ve hizmetlerini hiç unutmayacağız.

Osman Durmuş Kimdir?

DSP-MHP-ANAP Koalisyon Hükümeti'nde Sağlık Bakanı olan Osman Durmuş, 5 Ağustos 1947'de Çankırı'da doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Elif'tir.

Siyasetçi, Tıp Doktoru ve Öğretim Üyesi; Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. Aynı fakültenin Anatomi Anabilim Dalı'nda uzmanlık eğitimi yaptı. Ankara Hastanesinde Genel Cerrahi İhtisası'nı tamamladı.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. 1990'da doçent, 2003'te profesör oldu. Türkiye Üniversite Öğretim Elemanları Sendikası'nın Kurucusu oldu ve Başkanlık görevinde bulundu. Ulusal ve uluslararası yayınlarda 60 kadar makalesi yer aldı.

21. Dönem Kırıkkale Milletvekili. 57. Hükümet'te Sağlık Bakanlığı görevini yürüttü. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Fransızca bilen Durmuş, evli ve 3 çocuk babası.
 


Bu haber 2051 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Reklamı Geç