Sağlık Sistemi Çankırı'da Çökmüştür (Özel Haber)

Sağlık sistemi Çankırı’da çökmüştür. Bu sistemin ve yöneticilerinin acilen ameliyat masasına yatırılması gerekirken; sürekli aspirin vererek Çankırı’nın sorunlarını geçiştiriyorlar.

Sağlık Sistemi Çankırı'da Çökmüştür (Özel Haber)
17 Haziran 2019 - 12:27 - Güncelleme: 17 Haziran 2019 - 13:11

Çankırı Devlet Hastanesi’nde Şifa Arayan Vatandaşlar Bir Birinin Sırtında, Soluk Soluğa Sıra Bekliyor.

 

Çankırı’yı Ankara’ya Bağlayın da Sizde Kurtulun, Millette Kurtulsun…

 

Çankırı Halkını Devlet Eliyle Şer Yuvalarına Muhtaç Edenlere Yazıklar Olsun

 

Yeni hastane yapacaklarmış böyle eksiklikler olduktan sonra hiç yapmayın daha iyi. Yeni hastane yapılsa da aynı sorunlar devam edecek.

 

Kardeşim sağlık sistemi Çankırı’da çökmüştür. Bu sistemin ve yöneticilerinin acilen ameliyat masasına yatırılması gerekirken; sürekli aspirin vererek Çankırı’nın sorunlarını geçiştiriyorlar.

 

Buradan Sesleniyoruz “Çankırı; Bu memleketin ekmeğini yiyip, suyunu içerek, gözünün içine baka baka insanımızın hayalleri ve sevdası için gerekenleri yapmayanların yeri değildir. Ayrıca Sorumlu gibi gözüküp sorumsuzca davranan sorumsuzların, yetkisiz ve etkisiz yetkililerin sırtını sıvazlama, başını okşama, gönlünü hoş tutma yeri değildir.”

 

Çankırı Devlet Hastanesi’nde Neler Oluyor…

 

Devlet Hastanemizde yaşanan olumsuzluklar vatandaşın ve hastane personelinin her geçen gün daha fazla sıkıntı yaşamasına neden oluyor. 

 

Özellikle sürekli arızalanan cihazlar, doktor personel eksikliği nedeniyle özel hastanelere ya da il dışındaki kamu hastanelerine gönderilen hastalar mağdur mu mağdur.

 

Başhekimlik ve yönetimdeki eksiklikler nedeniyle personel mağdur.

 

Yeni hastanenin yeri belli olmadığı için mevcut hastaneye yatırım yapılmadığından idare mağdur.

 

Ama işin özü Çankırı mağdur, Çankırı’lı mağdur, Çankırı’da yaşayan ya da çevre ilçelerden Çankırı’ya tedavi için gelen insanlar mağdur.

 

Hastane otoparkını genişletemediğiniz gibi ne acıdır ki bir, iki metrelik bozuk olan ve kumlanması gerekli alanları da dolduramadınız. Araçlar tak tuk gitsin gelsin sizce. Araçlarda mağdur, araç sürücüleri de mağdur.

 

Hastane yokuşu çıkışının direk lambaları ampulü patlamış onları dahi değiştirmekten aciz yönetimden insanlar mağdur, siz idareciler ise mutlusunuz.  

 

Şimdi hep birlikte seçim öncesi verilen sözlerin yerine getirilmesini bekliyoruz.

 

Yerel seçimlere kadar bütün seçimlerde iktidarın kalesi olan, Türkiye sıralamasında ilk üçe giren Çankırı, maalesef sahipsiz. Sıra hizmet almaya geldiğinde son sıralarda yer alan Çankırı yine sahipsiz…

 

-Halkıma Sözümüz Var-

 

Allah yolunda hiç bir kınayıcının kınamasından, hakaretten, küfürden, mali yaptırım tehditlerinden korkmadan çizgisini muhafaza eden tek İnternet Medyası "www.haberci18.com" İnternet gazetesi olarak yolumuza devam edeceğiz. Bu nokta vatandaşımızdan tam destek ve dua aldığımızı da gelen telefon ve maillerden görüyoruz. Bu yolda bize destek olan tüm kardeşlerimizden Allah Razı olsun.

 

Sağlıkta Keşmekeşlik!

 

AKP en çok sağlıkta yaptığı işlerle övünürdü. Son günlerde fazla konuşmuyor, konuşamıyor. Nedenine gelince, “Bunlar Çankırı’yı iyice unuttular.”

 

Çünkü Şehitler, yaranlar diyarı Çankırı’da her şey arapsaçı.

 

Hastanenin durumu.

 

Özel şirketlere yaptırılan işler.

 

Yönetimde liyakat değil, yandaşlık.

 

Kaynak problemleri.

 

Doktor kaçışı, ...

 

Vatandaş doktora gitmek için yollarda sürünüyor.

 

Hastane içindeki düzensizlik de ayrı.

 

Hastalar için zulüm.

 

“Sağlıkta devrim” denmişti, şimdiden fiyasko.

 

Avrupa ülkeleri denedi, vazgeçti.

 

Türkiye ders almadı. Çankırı ders almalı.

 

Kötü yönetim ve kayırmacılık hepsini bıktırmış durumda.

 

Çankırı’da her şeyin kötüye gittiğini ifade edemeyenler; kalmışlar çay simit hesabı, yok efendim İstanbul’da Binali Yıldırım bey kazanırsa Çankırı’ya yatırım gelecekmiş fasa viso boş laflarla milleti kandırmaya devam ediyorlar.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan biliyor mu bilmiyorum.

 

Ama Çankırı’da durum bu!

 

Her Şeyi Bilmek

 

Ünlü Yunan filozofu Sokrates, “Bildiğim bir şey varsa o da hiçbir şey bilmediğimdir” demişti.

 

Ama bizde tam tersi.

 

Herkes her şeyi biliyor ya.

 

“Cehaletin özgüveni” zirvede.

 

Böyle olunca da duvara toslamak kaçınılmaz!

 

Akp Hep Hörgüçten Yedi

 

AKP iktidara geldiği günden beri hörgüçten yedi.

 

Cumhuriyetin kazanımlarını hovardaca harcadı.

 

Atalarımız, “Hazıra dağ dayanmaz” derler.

 

Şu anda yaşananlar bu.

 

Devletin elindeki dev sanayi kuruluşlarını sattılar.

 

Paraları harcadılar.

 

Ekonomi çıkmazda.

 

Tarım tıkandı.

 

Sanayici var olanı korumaya çalışıyor.

 

Eğitim duvara dayandı.

 

Sağlıkta da durum aynı, keşmekeş.

 

Mülteci dediler, bunlar misafirimiz deyip kapıları açtılar, hainleri içimize soktular.

 

Bütün veriler tepe taklak.

 

Bundan Sonra Tek Başına Zor

 

Her şey AKP’nin üstüne üstüne geliyor.

 

Arabayı devirmek üzere.

 

Tek başına iktidar artık zor.

 

Geçen günlerde bir tanıdığım ziyaretime geldi.

 

Biraz argo olacaka ama; “Özür dileyerek bu cümleleri kullanmak zorunda bırakıldığımızdan Osurunca Mangalda Köz Bırakmayan Milletvekilleri, AK Parti İl ve İlçe Yöneticileri Hani Niredeler?”

 

İlçesine uğramış, köyünü ziyarete gitmiş. Bana biraz dert yanmak istemiş olmalı ki açtı ağzını yumdu gözünü.

 

Ya, Mustafa Bey “Bizim ilçede ve köyde herkes AKP’liydi. Hava tersine dönmüş. Belediye seçimlerinde uyarı yapan vatandaş öyle görünüyor ki ileride olacak seçimlerde AKP’ye ciddi bir uyarı yapacak ve AKP’yi bitirecek.” Gibi gözüküyor ifadelerine yer verdi. Bende neden böyle konuşuyorsun diye sordum.

 

AKP’ye sarı kart gösteren halk bundan sonra kırımızı kartı da gösterecek, başka çaresi yok, bunu kendileri de bal gibi biliyor deyince şaşırdım kaldım. Neden mi şaşırdım? Ziyaretime gelen tanıdığım kişi çok koyu AKP’liydi baktım oda dert yanmaya başlamış onun için çok şaşırmıştım.

 

Eninde sonunda da olacak.

 

Direnmesi boşuna.

 

Hem kendine, hem ülkeye zarar, hem de garip, sahipsiz Çankırı’ya zarar.

 

Toparlaya bilmesi için çok ciddi adımlar atmalı..!

 

Çankırı milletvekilleri neden bu sorunlara çözüm getirmiyor da, çay simit hesabını yapıp milleti aldatıyorlar? Çankırı’nı sorunlarını halletsinler.

 

Millet Bunlara Cevabını Sandıkta Verdi Ama; Bunlar Daha Hala Akıllanmadı!!!

 

Sizin köleniz miyiz kardeşim?

 

Sonuç; AK Parti Çankırı’da Belediye Başkanlığı seçimlerini kaybetti. E; bir düşünmek lazım. Eğer Çankırı bu günden sonra hizmet almakta sıkıntı yaşarsa gelecek seçimlerde sonuç ne olur Allah bilir. Geçmiş dönemin Anavatan Partisi gibi yok olup gider…

 

Birincisi bizler, kimseye hakaret etmiyoruz. Kırımızı, beyaz şanlı bayrağımızın altında inancımızın özünü tarihi ve ilahi gerçeklerle doğruları ortaya koyuyoruz.

 

Hizmetimiz Çankırı için, Çankırı insanı için, Türkiye için. Mücadelemiz ise şer odaklarıyladır. Eğer beni duyuyorsanız bedeli ne olursa olsun ödemeye hazırız. Sorumsuzlar sizlerde başınıza gelecekler için hesap vermek için hazırmısınız?

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 9542 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • vatandaş
  11 ay önce
  Mehmet Çayır yazdıklarını katılacak bir şey göremiyorum.bazı yerleri saçmalamışsın yok herkes 1m2 yer aslın maydanoz üretisin yok tavuk inek al süt üret hiç demiyorsun bunlar için yer lazım diye. bir fideyi yetiştirmek kolay mı sanıyorsun tabi pahalı olacak patates kolay mı yetişiyor sanıyorsun bunun böceği var domuzu var hastalığı var gübre parası nakliyesi işçi parası anca üret destek lazım destek işsizlik yüzde 4 büyüdü saray gecen seneden daha 5. ayda örtülü ödenekten 2 kat fazla harcama yaptı. ATV ve KANAL7 izleme artık çık dışarı bak üretim sıfır tüketen toplum olduk biz fabrika kurulması lazım satılması değil ALMANYA da fabrikayı devlet kurar şirket çalıştırır çünkü devlet memurluğu kavramı fabrikada olmaz yan gelip yatıyorlar diye fabrika satılmaz devlet denetim yapması lazım satması değil.senin dışarıdan hastaneye gelen yabancılar turist hep. hastane var tamam ama kimse demiyor lan arkadaş biz niye hasta oluyoruz diye kimse sormuyor. daha çok şey yazarım ama neyse.
 • Mehmet ÇAYIR
  11 ay önce
  Mısırın Başkanı Mursi rahmetli iyi bir adamdı, başını yediler, Libyanın Başkanı Kaddafi çok iyi bir insandı başını yediler, Irak Başkanı Saddam bazı olumsuz yanları olsada genelde iyi bir insandı başını yediler, Suriye elden gitti, BAE, SUUD tamamen İsrail yanlısı, yukarıda saydığım ülkelerde insanlar perişan ve sefalet içinde çünkü devlet diye birşey kalmadı amerika ve batı güya demakrasi getirmek için müdahale etti sonuç hüsran. Halk eski günlerini mumla arıyor çoğu memleketlerini terketti. Irz namus kalmadı. Sırada İran peşinden Türkiye var akıllı ol kardeşim büyük resme bak devletin başında koç gibi 2 adet ittifak eden lider var sabırlı olmak lazım ANAVATAN partisi gibi olurmuş, kaybolup gidermiş şöyleymiş böyleymiş. Zaten dışardan it sürüleri saldırıyor çakallar pusuda bekliyor bizde içerden onların ekmeğine yağ sürecek eylem ve söylemlerde bulunmayalım. Yanlışı eleştirelim fakat biraz insaflı olalım. Bu Liderleri bırakalım da vatanı bölmeye çalışan hdp yi, şer güçlerle ittifak yapan chp yi mi iktidara getirelim iktidar bunları eline geçerse vallahi talan ederler memleketi, hatta memleket diye birşey de kalmaz bu işin geri dönüşüde olmaz. Akıllı olmak lazım. Rahmetli Abdulhamit Han"ı da bu şekilde indirdiler tahtdan ne oldu Osmanlı yıkıldı. elimizdeki nimetin kıymetini bilmezsek Allah elimizden alıverir. Ben demiyorum ki bu Liderler dört dörtlük hatasız kusursuz görüyorum bunların da eksiği var yanlışı var. Ama görünürde bunlardan iyisi de yok. Yeni parti kurulacakmış davutoğlu, gül, babacan onlardan da hayır gelmez eskiye rağbet olsa bitpazarına nur yağardı. Madem bu adamlar başarılı maharetlerini AK partide gösterselerdi. Ekonomi onların elindeydi, dışişleri bakanı oldular başbakanlık yaptılar Cumhurbaşkanlığı yaptılar bu görevleri yaparken yapamadıklarını şimdi parti kurupdamı yapacaklar bunların çapı belli bunlardan da iş çıkmaz. Ama Türkiyenin İlçe, İl ve Genel Merkez bazında siyasette; genç, dinamik, bilgili, donanımlı, adil, dürüst, liyakatli, haramı helali bilen, Türkiye Milliyetçisi yeni yüzlere ihtiyacı var bunun için yeni parti kurulması gerekmiyor. Partiler halkın içinden bu tür kişileri bulup yönetimlerine monte etmesi biraz tecrübe kazandıkları zamanda yönetimi onlara devretmesi gerekir diye düşünüyorum. Eleştirdiğimiz sağlık sistemi dünyada en iyi tek sistem. Son 10 yıldır, Her yıl yurtdışından özellikle Avrupadan Türkiye ye BİR MİLYON kişi tedavi olmaya geliyor bazı eksiklikler olsada bu Türkiye de sağlık sisteminin iyi olduğunun göstergesidir. Biz vatandaş olarak üzerimize düşeni yapıyormuyuz. Avrupada Aile Hekimi görmeden asla hastaneye gidemezsin. Biz de burnu akan direkt hastaneye gidiyor. Böyle oluncada hastanelerde yığılma oluyor. Bir doktor günde 50 hastaya bakması gerekirken 150 hastaya bakmak zorunda kalıyor. Gün geçmiyorki bir doktor bir sağlık görevlisi darp edilmesin. "Nasıl yaşarsanız öyle yönetilirsiniz" hadisi şerifine istinaden birazda kendimize bakalım herşeyi devletten beklemeyelim. Herkes evinin, dükkanının önünü süpürse çöpçüye gerek kalmaz. Acaba biz bu ülkenin kalkınmasına bir katkıda bulunuyormuyuz. Biz ne yapıyoruz. Mesela İsviçre de herkes günde en az bir saat monte ederek ekonomiye katkı sağlıyor. Biz köyde oturuyoruz 2 tavuk 1 inek beslemekte aciziz yumurtayı, sütü, yoğurdu bakkaldan alıyoruz, evimizin önüne 1 metrekare maydonoz, tere, soğan, yada kendi yiyeceğimiz kadar 2 karık patates ekmiyor soğan, patates, yumurta 2 katına çıkınca dillerimiz fırıncı küreği gibi bir karış dışarda demediğimiz laf kalmıyor hükümete, herşeyi devletten bekliyoruz iyi de biz ne yapıyoruz bu ülke için? Devletten aylık, Allahtan sağlık yiyip içip sadece konuşuyor 2 kişi yan yana geldiğinde de hükümet yıkıp hükümet kuruyoruz. Bu mu yani vatana millete faydalı olmak?
 • ESKİ ÇAMLAR
  11 ay önce
  Sayın editör bu keşme keşliği siyasiler düzeltmez. Muhatap hastane idaresi, düzeltemiyorsa Valinin görev ve yetkisinde, nerde eksiklik, aksaklık varsa tesbit eder. gereğini yapar. Gel gelelim bizim valimiz koltuktan kalkıpta hastanemizi teftiş etmeyi görevden saymıyor herhalde işlerinin çokluğundan. Nerde eski valiler günü birlik hastaneler, kurumlar denetlenirdi, vali yardımcıları kurum kapılarında mesaiyi tamamlardı hey gidi günler hey.
 • vatandaş
  11 ay önce
  Bazı doktorlar bazı hastaların yaşı küçük diye bakmıyor. Doktorların hepsi değil ama bazıları gelişmek yerine aynı dediğiniz gibi aspirini verip yolluyor. Ben anju olmadan önce 4 kere iğne vuruldum. Başka bir doktorda kalp grafisi çekti ve olayı anladı. Yani 5. doktor derdime çare oldu. Tabi hep doktora da suç bulmamak gerekiyor. çünkü kendini bilmez insanlar doktora işini yapsa da yapmasa da laf söylüyorlar veya sataşıyor. Durum şu vergi veriyorum rezil oluyorum. önce o düşünceden uzakta olmamız lazım. iyi hizmet bekliyorsan iyi önerisi olana değil o öneriyi söyleyip gerçekleştirecek birine oy vermelisin. Bence Çankırı nın tek hastane değil bir sürü sıkıntısı var hastane otopark gezilecek yerler genişlemeye yayılmaya ihtiyaç var kentsel dönüşüm yüzünden kimse sınırların dışına çıkmıyor. Biraz fazla yazdım ama durum böyle.....