Afrika'dan Çankırı'ya Sağlık Yolculuğu

Türkiye’de sağlığına kavuşan Havva Muhammed de hastane yetkililerine ve Op. Dr. İlhan Arslanpençe’ye teşekkür ederek, minnet duyduğunu söyledi.

Afrika'dan Çankırı'ya Sağlık Yolculuğu
13 Temmuz 2022 - 11:39 - Güncelleme: 13 Temmuz 2022 - 11:46
Çankırı’ya Sağlık Yolculuğu

Çankırı’nın özel sağlık hizmetlerinde öncü kuruluşu Çankırı Özel Karatekin Hastanesi, Sağlık Turizmi kapsamında yurt dışından gelen hastaların tercihi oluyor. Orta Doğu, Türk Dünyası ve Afrika’dan çok sayıda hastayı ağırlayan hastanenin son ziyaretçisi sağlık sorunları için Somali’den ülkemize gelen Havva Mohammed oldu.

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. İlhan Arslanpençe’ye muayene olan Havva Mohammed gerekli tahlillerin yapılmasının ardından Subtotal Histerektomi (Rahim Alınması) ameliyatı oldu.

Operasyon ile ilgili konuşan Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. İlhan Arslanpençe Somalili hastanın karın ve kasık ağrısı ile kendisine başvurduğunu belirterek, “Yaptığımız muayene sonucu karında kist ve kasık bölgesinde myom tespit ettik. Hastamızla yaptığımız görüşmelerin ardından ameliyata karar verildi. Başarılı geçen ameliyatımızın ardından hastamızı servise çıkardık. Afrika’dan bir hastanın kilometrelerce öteden bizi tercih etmesi gurur verici. Bir Türk hekim olarak mazlum milletlere fayda sağlamak bizleri ayrıca sevindiriyor’’ diye konuştu.

Türkiye’de sağlığına kavuşan Havva Muhammed de hastane yetkililerine ve Op. Dr. İlhan Arslanpençe’ye teşekkür ederek, minnet duyduğunu söyledi.

Sağlık Turizmi kapsamında her ay farklı ülkelerden hastaları kabul eden Çankırı Özel Karatekin Hastanesi, bu alanda bölgemizin marka kurumu olma yolunda ilerlemeye devam ediyor.

Bu haber 2453 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Gönül çağlar
    2 ay önce
    Başarılarının devamını dileriz doktorumuza gerçekten kişiliğiyle birlikte tedaviside çok güzel