Tedbirler Sonuç Veriyor, Çankırı Haritası Yeşeriyor İnşallah (Özel Haber)

31 Aralık Perşembe günü saat 21:00'den 4 Ocak Pazartesi sabah saat 05:00'e kadar sürecek 80 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasına devam ediliyor.

Tedbirler Sonuç Veriyor, Çankırı Haritası Yeşeriyor İnşallah (Özel Haber)
03 Ocak 2021 - 00:10

İnşallah Çankırı Haritası Yeşermeye Başladı

Korona virüs tedbirleri kapsamında 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması denetimleri Çankırı’da, devam ediyor.

Sakinleş Artık Çankırı’m

80 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasının başlaması ile birlikte Çankırılıların evlerine çekildiği görülürken, yaya ve araç trafiği de en düşük seviyeye indi. Sokağa çıkma kısıtlamasına uyduğu görülen Çankırı vatandaşlar yeni yılı sessiz karşıladı.

31 Aralık Perşembe günü saat 21.00'den 4 Ocak Pazartesi sabah saat 05.00'e kadar sürecek 80 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasına uyulduğu, uymayanların uyarıldığı, bazı kişilerin ise ceza ile karşı karşıya kaldıkları görüldü. 

İçişleri Bakanlığının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele genelgesi kapsamında 80 saatlik uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Çankırı’da sessizlik hakim.

Çankırı'da da sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Atatürk Bulvarı, Belediye Meydanı ile sokak ve caddelerde sakinlik hakim oldu. Polis ekipleri, kentin çeşitli noktalarında dışarıda gördüğü kişilere cezai işlem uygularken trafik ekipleri il genelinde denetim yaptı.

Devam eden 80 saatlik kısıtlamada Çankırı’da, cadde ve sokaklarda sessizlik devam ederken, market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler saat 10:00 ile 17:00 saatleri arasında faaliyet göstermeye, vatandaşlar evlerine yürüme mesafesindeki bu işletmelere giderek ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor.

Dışarı da olan vatandaşlar ve otomobilleriyle trafikte olan vatandaşlara polis ekipleri tarafında kentin birçok noktasında izin belgesi ve kimlik kontrolleri uygulaması yapılıyor.


Vatandaşlarımızdan isteğimiz biraz daha sabır tedbirlere riayet etmeleri.
Salgınla mücadelenin olduğu zorlu bir yılı geride bırakırken 2021 yılının sağlık, mutluluk, barış ve huzur getirmesini diliyoruz.

"Çankırı, vatandaşlarımız ne kadar mutlu ve huzurlu olursa biz de o kadar mutlu oluyoruz. Sağlıklı, sevindirici haberlerimizi kamuoyu ile paylaşmak adına, gerekirse ailemizden kendimizden fedakarlık yaparız. Yılbaşı, bayram kutlamayız. Ülkemiz iyi olsun, Çankırı’mız iyi olsun, milletimiz var olsun.

İnşallah bu kötü günler geride kalır.
2021 yılı tüm insanlık adına hayırlı olsun.”
Bu haber 4232 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum