Sarıkaya Göleti İnşaatı İçin İhale Tarihi Belli Oldu

Sarıkaya köyünde yaklaşık 295 hektar tarım arazini sulanmasına katkı sağlayacak olan Sarıkaya Göleti inşaatı.

Sarıkaya Göleti İnşaatı İçin İhale Tarihi Belli Oldu
30 Kasım 2023 - 18:30 - Güncelleme: 30 Kasım 2023 - 18:34
Çankırı Yapraklı ilçesinde yapımı planlanan Sarıkaya Göleti inşaatı için ihale tarihi belli oldu.

Çankırı Yapraklı ilçesine bağlı Sarıkaya köyünde yaklaşık 295 hektar tarım arazini sulanmasına katkı sağlayacak olan Sarıkaya Göleti inşaatı için 12 Aralık 2023 Salı günü tekliflerin alınacağı açıklandı.

AK Parti Çankırı İl Başkanı Koray Erdoğan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, temelden 38 metre- talvegden 26,55 metre yüksekliğinde, ön yüzü beton kaplı kum çakıl dolgu tipinde ve yaklaşık 385.000 m3 gövde dolgusu hacminde yapılacak olan gölet projesi ile Çankırı Yapraklı ilçesine bağlı Sarıkaya köyüne ait brüt 338 hektar ve net 295 hektar arazinin Sarıkaya Gölet’inden alınacak su ile sulanmasının amaçlandığı bilgisini aktardı.

İhale sürecinin tamamlanmasının ardından en kısa sürede inşaat çalışmalarına başlanacağını belirten İl Başkanı Erdoğan, inşaat ile bölgenin taşkınlardan korunacağını, göletten alınacak su ile sulanan tarım alanlarında verimin artacağını dile getirerek Çankırı’ya ve bölge halkına hayırlı olması temennilerinde bulundu.

Bu haber 4434 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Sade Vatandaş
  3 ay önce
  Çok güzel inşallah inaç tuzlu esentepe çivi dede balibağ doğantepe çayirpinar köylerine ait yüzbinlerce dönüm tarım arazisi için boşa akıp giden acıçay havzası içinde büyük bir baraj projesi yapılır
 • Musa Kaya
  3 ay önce
  İnşallah Sarıkaya göleti bölge için bir ilaç olur. Yukarıöz ve Aşağıöz halkı çoğu gurbette. Yıllardır kanayan yara gibi işsizlik. Yukarıöz den Fransa'da yaşayan 3 bin kişiye yakın insan var tahminen. Hep çaresizlikten.