Satışa Hazır 222,37 gr Sentetik Kannabinoid ve 16 Adet Sentetik Hap Ele Geçirildi

Yapılan çalışmalar neticesinde İ.D., U.B. ve Ö.Ö. isimli şahısların üzerleri, araçları ve ev aramaları sonucu farklı farklı ebatlarda satışa hazır...devamını okuyunuz.

Satışa Hazır 222,37 gr Sentetik Kannabinoid ve 16 Adet Sentetik Hap Ele Geçirildi
29 Nisan 2020 - 18:20 - Güncelleme: 30 Nisan 2020 - 03:50

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğünce Yapılan Açıklamaya Göre;

Basın Bülteni

Her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığının bir insanlık suçu olduğu bilinciyle ticareti ve kullanımı toplum sağılığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçları ile ilimizde etkin ve sonuç odaklı her türlü mücadeleyi yapmak amacıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve KOM Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satan, Satışa arz eden, kullanan, şahıslara yönelik yapılan sokak çalışmaları neticesinde;

NSM-KOM Şube Müdürlüklerince 25.04.2020 günü yapılan çalışmalar neticesinde İ.D., U.B. ve Ö.Ö. isimli şahısların üzerleri, araçları ve ev aramaları sonucu farklı farklı ebatlarda satışa hazır toplam 222,37 gr Sentetik Kannabinoid ve 16 adet Sentetik Hap ele geçirilerek haklarında yürütülen “TCK-191” (Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak) ve “TCK-188” suçlarından (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti) tahkikat ile sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak Cezaevine teslim edilmişlerdir.

Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın narkotik suçlara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 

Bu haber 3512 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum