Asrın Felaketinin 1.Yıldönümünde 'Saygı Nöbeti' Çankırı'da Tutuldu

Bir depremzede olarak konuştuğunu belirten Vali Taşolar, "Biz sizlerden çok razıyız. 7'den 70'e bu milletin evladı olmaktan gurur duydum." dedi.

Asrın Felaketinin 1.Yıldönümünde 'Saygı Nöbeti' Çankırı'da Tutuldu
06 Şubat 2024 - 10:08 - Güncelleme: 06 Şubat 2024 - 10:25
1.Yıldönümünde ‘Saygı Nöbeti’

Çankırı'da, 6 Şubat'ta meydana gelen ve asrın felaketi olarak adlandırılan depremlerin 1. yıldönümünde 'Saygı Nöbeti' düzenlendi.


Saatler 04.17'yi gösterdi, Çankırı asrın felaketi için yürüdü.

Depremlerin 1. yıl dönümünü Çankırı’da 'sessiz yürüyüş' ile andı.

Vali Taşolar, yaptığı konuşmada, kendisinin Kahramanmaraşlı, eşinin de Antakyalı olduğunu söyledi.

Bir depremzede olarak konuştuğunu belirten Vali Taşolar, "Biz sizlerden çok razıyız. 7'den 70'e bu milletin evladı olmaktan gurur duydum. Herkes elinden geleni yaptı. İyi ki böyle bir milletin evladıyız. Bir depremzede olarak, emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın." dedi.

Programda, AFAD çadırında slaytlar izlendi ve Kuran okundu, dualar edildi.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüklerindeki depremlerin 1. yıldönümü ülke genelinde olduğu gibi Çankırı'da da anıldı. Çankırı Valiliğ, AFAD ve çeşitli kurumlar tarafından koordine edilen ve ertesi gün 18.00'a kadar sürecek olan 'Saygı Nöbeti'nde AFAD çadırı içerisinde slaytlar izlenip dualar edildi.

Programa, Çankırı Valisi Mustafa FıratTaşolar, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, AFAD İl Başkanı Ahmet Matur, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, İl Jandarma Komutanı Albay Yusuf Mutlu Genç, çeşitli kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Depremin ardından Adıyaman’ın Besni ilçesinde arama kurtarma çalışmalarına katılan itfaiye personeline Besni Belediyesi tarafından şükran belgesi takdim edildi.

Bu haber 2184 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum