Şehidimiz Hv. Plt. Ütğm. Erdem Öztürk Şehadetinin Sene-i Devriyesinde Anıldı

Çankırı Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Şehidimiz için hatim okunarak hatim duası yapıldı.

Şehidimiz Hv. Plt. Ütğm. Erdem Öztürk Şehadetinin Sene-i Devriyesinde Anıldı
28 Kasım 2019 - 16:00

Anıldı

 

Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, okula ismini veren Şehit Erdem Öztürk’ü şahadetinin 21. yıldönümünde andı.

 

Hatim duası ve helva ikramına Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Teke, şehit babası Muzaffer Öztürk, annesi Leyla Öztürk, şehit aileleri, gaziler, okul öğretmen ve öğrencileri katıldı.

 

Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından, 27.11.1998 Tarihinde Kuzey Irakta Şehit Düşen Hv. Plt. Ütğm. Erdem Öztürk şehadetinin sene-i devriyesinde kabri başında Şehidimizin ailesi ile birlikte anıldı.

 

Çankırı Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Şehidimiz için hatim okunarak hatim duası yapıldı.

 

Şehidimizin hatim duasına katılan Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Şehidimiz Hv. Pilot Üsteğmen Erdem Öztürk’ün ölüm yıldönümü münasebetiyle Çankırı Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin düzenlediği hatim duasına katıldık. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyorum.” sözlerine yer verdi.

 

Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Teke sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Komutanımızın Şehadetinin Seniye Devriyesinde Garnizon Şehitliğin’de İsminin Verildiği Okulumuz Öğretmen ve Öğrencileri İle Kabrine Ziyarette Bulunduk…

 

İmam-I Azam Camii İmamı Sn.Tekin Karayel Hocamızın Kuran-ı Kerim Tilaveti Ve Topluca Yapılan Dua İle Aziz Şehidimizi Ruhunu Şad Ettik…

 

Aziz Şehidim,Biliyoruz ki Mekanın Cennet!!!

 

Hatıran Önünde Saygıyla Eğiliyoruz…” ifadelerine yer verdi.

 

Anma programı hakkında gazetecilere bilgi veren Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Tansel Yılmaz, şehit Öztürk’ün şahadet yıldönümünde anma programını geleneksel hale getirdiklerini söyledi.

 

Öğrencilerin ay boyunca hatim okuduğunu, hatim duasının şehitlikte yapıldığını belirten Yılmaz “Biz anma etkinliğini sadece 27 Kasım’da yapıyorduk. Velilerimiz ve öğrencilerimizin isteği doğrultusunda bir haftaya yaydık. Cuma günü sabah namazına müteakip Ulu (Büyük)  Camide çorba ikramımız olacak.”dedi.

 

“Ne yaparsak yapalım şehitlerimizin hakkını ödeyemeyiz.” diyen Yılmaz,  “Eğer biz bu gün varsak, bu bayrak altında özgürce konuşabiliyorsak onların sayesinde oluyor. Bu bilinci çocuklarımıza yerleştirmek  amacıyla çalışmayı yaptık. Anma programında  emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

9 Ocak 1971 tarihinde Çankırı ilinde doğan Hava Pilot Üsteğmen Erdem Öztürk iç güvenlik harekâtında helikopterle Şemdinli'den kalkan personel sevkiyatında Kuzey Irak Basyan bölgesinde teröristlerce açılan ateş neticesinde helikopterin düşmesi sonucu 27 Kasım 1998 tarihinde şehit olmuştur. Şehidimizin cenazesi, Çankırı garnizon şehitliğine defnedilmiştir. 

 

 

 

 

Bu haber 2447 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum