Reklamı Geç

Çankırı Merkezli Suç Örgütüne Operasyon Yapıldı

Çankırı merkezli suç örgütüne operasyon 22.06.2020 Pazartesi günü sabaha karşı yapıldı.

Çankırı Merkezli Suç Örgütüne Operasyon Yapıldı
22 Haziran 2020 - 10:14 - Güncelleme: 22 Haziran 2020 - 10:26

Operasyon Gerçekleşti

Hayvanlarını dolandırıcılara kaptıran şehit ailesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım istedi.

Konu ile alakalı olarak çok mağdurun olduğu; dolandırılan ancak korkularından adli makamlara başvurmayan vatandaşlarımızın canlarının çok yandığı ifadelerine yer verildi.

Çankırı merkezli suç örgütüne operasyon 22.06.2020 Pazartesi günü sabaha karşı yapıldı.

Kırıkkale Sulakyurt’ta yaşayan şehit ailesinin geçim kaynağı olan hayvanlarını satın almak bahanesiyle dolandıran Çankırı merkezli suç örgütüne operasyon yapıldı.

Sokak duyumu kaynaklardan edinilen bilgilere göre; Çankırı Merkez ve ilçelerimizde N.Emlak, A.Emlak, O.Emlak isimlerinde emlakçılık, galericilik, hayvancılık yapıyoruz görünümünde özellikle acil paraya ihtiyacı olan vatandaşları örgütlü olarak ağlarına düşürerek, yaptıkları hayvancılık, gayrimenkul, araç dolandırıcılık olaylarında az miktarda peşinat veren, geri kalan para için üzerinde hiçbir mal varlığı olmayan örgüt üyeleri adına senet düzenleyen, senetleri günü geldiğinde ödemeyen, karşılıksız senet veren, Yine zor durumda kalarak nakit paraya ihtiyacı olan vatandaşlarımıza nakit para yerine değerinden çok yüksek meblağ karşılığında vadeli araç satan, karşılığında senet alan, ancak araçların örgüt lideri R.A.’ın bizzat planlı şekilde yönlendirdiği kişilere piyasa değerinin çok altında satılması ya da yine bizzat piyasa değerinin çok altında kendilerine geri peşinatla alınmasını, devamında aynı aracın kendilerine getirilmesine mecbur bırakılması, sonrasında araç karşılığı mağdurlardan ilk aldığı senetlerin ödemesi için günü gelmeden tehdit eden, senetleri ödeyemeyen mağdurları başta kendisi ve ailesini ölüm olmak üzere her türlü tehdit ve hakarette bulunarak örgütlü olarak dolandırıcılık yapan, mağdurlardan senet borçlarına senetle tekrar tekrar borçlandıran, kendilerinden aldığı senetleri ödemeleri için mağdurlara dolandırıcılık yaptıran, insanlara yüksek faizle ödünç para veren örgüte karşı şüphelilerin ev, iş, mandıra adreslerinde yapılan operasyonla, R.A., F.K., M.A.E., S.Ş., E.E., O.Ç., E.Ç., C.A., F.Ş., N.S.G., E.Ç., B.B.A., E.Ö., Z.K., Y.A., A.S., İ.İ., G.K., M.G., Ş.K., A.A. isimli toplam 21 şahsın yakalandığı soruşturmanın devam ettiği,
Bugüne kadar bu örgüt tarafından hayvan, ev, araba ve para gibi mal varlıkları dolandırılan ancak korkularından adli makamlara başvurmayan vatandaşlarımızın haklarını aramaları, mağduriyetlerinin giderilmesi için Çankırı Emniyet Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.

Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Nurettin Öztürk'ün ailesi dolandırıldı. Kırıkkale’de besicilik yapan şehit ailesi, 12 ineği internet üzerinden satışa çıkarması sonucu dolandırıcıların tuzağına düştü.

Kars'ın Kağızman ilçesinde 2015 yılında teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Nurettin Öztürk'ün anne ve babası dolandırıcıların kurbanı oldu. Kırıkkale'nin Sulakyurt ilçesine bağlı Kalekışla köyünde yaşayan şehit annesi Habip ve Elife Öztürk'ün hastalığı nedeniyle bakmakta güçlük çektikleri 12 ineği küçük oğulları tarafından internet üzerinden satışa çıkarıldı. İnternetteki ilanı görüp müşteri kılığında köye gelen 3 dolandırıcı 120 bin TL değerindeki, 11’i buzağılayıcı 12 ineği almak istedi. Yapılan pazarlık sonrasında 95 bin TL’ye anlaşıp bin lira kaparo alan baba Habip Öztürk, inekleri kamyona yükleyip 3 dolandırıcı ile birlikte Çankırı’ya parasını almak için gitti. Burada 3 dolandırıcı 'bankadan para çekip getireceğiz' diye Öztürk'ü atlatıp kayıplara karıştı. Saatlerce bekleyen Öztürk, 3 gündür şahıslardan haber alamayınca savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Küçük oğlunun 12 ineğini satış yapmak için internete koyduğunu ifade eden şehit annesi Elife Öztürk, “Biz hayvanlara bakamadık. İnternete attı, internete atınca da 3 tane genç geldi. 'Biz hayvanlara bakacağız, alacağız' diye. Biz de dedik ki 'tamam, biz satıcıyız siz de alıcıysanız verelim.' Vicdan olsaydı zaten böyle olmazlardı, bizi kandırmaya çıkmazlardı. Hiç vicdan denen bir şey yokmuş bunlarda. Ne yapmak gerekir ben bilmiyorum şaşırdım kaldım. Hastayım gözlerim görmüyor. Oralara düştük. Kah otellerde, kah evlerde rezil olduk. Bir haftadır adamım hastanede oralarda iğne serum kaldık. Devlet büyüklerimizden hepsinden rica ediyorum ne olur kurtarın bizi. Bizim paramızı geri alsınlar ne olur. Ben onlara yalvarıyorum. Kurban olduğum Tayyip kardeşim, ne olursun ben sana yalvarıyorum. Gel bizim yanımızda ol ne olur” dedi.

Habip Öztürk ise, “Ben bir şehit ailesiyim. Eşim hasta. Mallarımız vardı eşim bakamıyordu. Ben de bakamıyordum. Malları tuttuk internete verdik satalım diye. Müşteri gibi 3 kişi geldi, burada anlaştık. Ertesi gün bize bin lira kapora verdiler.

Ertesi gün de geldiler malı yüklediler, aldılar götürdüler 'paranı orada vereceğiz' diye. Orada beni gün oyaladılar aha geldi, aha gelecek diye. Bankaya dahi müracaatta bulunmamış. 12 tane 120 bin TL değerindeki mala ben onlara 95 bin liraya verdim. Satılsın da eşimin rahatsızlığını gideriyim diye ben bunu verdim Ankara’ya gitmek için. Hukuk sürecinde Çankırı’dan dosyayı Sulakyurt'a gönderdiler. Sabah yine aradılar beni hırsızlar, haydutlar Çankırı’da Sulakyurt ne yapsın dedim” diye konuştu.


Haber kaynağı: Kırıkkale Sulakyurt’ta yaşayan ve Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Nurettin Öztürk'ün ailesi 
 
 


Bu haber 38453 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • Sedat zindasti
  1 ay önce
  Bunlar şebeke herkesi mağdur ettiler delikanlı adam yaptığının arkasında durur. A.K. seninde yeğenin var bunların içinde burada recep denen şahıs ve yanındakilerinin sözcülüğü nümü yapıyorsun?
 • Abdullah
  4 ay önce
  Gel de Allah'ın kanunlarının uygulanmasını isteme. Şu insanları ne hallere sokmuşlar ne kadar mağdur durumda bırakmışlar inanılır gibi değil.Ne vicdansız yaratıklarmış bunlar.Yıllarca çalışıp çabalamış ve birikim elde etmiş insanların emeklerini,hiç emek vermeden gasp etmek ne demek göstermek lazımdır.Hırsızlık yapanın elini kes bakalım bir daha onu gören bu işi yapabilir mi.Tecavüz edenleri,haksız yere adam öldürenleri ve uyuşturucu kaçakçılarını da milletin gözünün önünde (adli mercilerce tabi ki) as bakalım bir daha bu pislikler kalıyor mu toplumda.İdam cezası lüzumludur ve olmalıdır.Buna karşı gelenler yukarıda saydığım pis işlerin (Allah korusun) kendi başlarına geldiğini düşünsünler yeter.
 • Fatoş Akkaya
  4 ay önce
  Bu şebeke bizide zor zamanımızda dolandırdı. Hastane işlerimiz vardı babam bana böbrek verdi zor zamanlar geçirirken birde bunlar hayvanlarımızı senet karşılığı aldılar ve ödemediler evimizi satmak zorunda kaldık halende banka borçlarımız var babamın üzerinde 3 tane icra davası. Zorda olan aileleri buluyorlar.
 • Mustafa Çelik
  5 ay önce
  Haber ve köşe yazılarına yapılan yorumlardan 'sadece' yorum sahibi sorumludur. Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Haberc18.com sorumlu değildir. Hiç bir okurun facebook, twitter, instagram hesaplarına müdahale etme hakkına sahip değiliz.
 • Alp Er
  5 ay önce
  Emniyete getirilmişler. Mağdur olan herkesin mağduriyeti giderilir insallah
 • Adem çay
  5 ay önce
  Senetler mi?
 • Çankırılı
  5 ay önce
  Şehit ailesi bizimde ailemiz. Bunlar kimlere zarar verdilerse Türk adaleti herkese hakkını dağıtsın vicdansızlar cezasız kalmamalı.

Reklamı Geç