Şehit Öğretmen Müslüm Teke'nin Ailesi Ziyaret Edildi

Bu ziyaretten oldukça memnun olduklarını dile getiren Şehit Öğretmen Müslüm Teke’nin Annesi ve kardeşi böylesi anlamlı bir günde bu serginin ilk defa Çankırı’da yapılıyor olması ve bizleri ziyaret etmeniz bizleri çok duygulandırmıştır." dediler.

Şehit Öğretmen Müslüm Teke'nin Ailesi Ziyaret Edildi
01 Aralık 2018 - 19:13 - Güncelleme: 02 Aralık 2018 - 08:23

TÜRKAV Çankırı İl Başkanı İsa Bölükbaşı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Şehit Öğretmen Müslüm Teke’nin ailesini evinde ziyaret etti.

 

Kendi memleketlerinden çok uzakta bulundukları okullardaki çocuklarımıza bayrağımızı, vatanımızı, bağımsızlığı, Atatürk’ü, insanı, insanlığın ne olduğunu, bilimi, uzayı, barışı öğretmek, onları geleceğe hazırlamak kısaca onları ilim irfan sahibi yapmak için büyük hayallerle yola çıkan İlim ve İrfan ordusu öğretmenlerimizin yolları Bölücü Vatan hainleri tarafından kesildi.

 

Eli silah tutan Devrimci Yol örgütüne bağlı teröristler eli kalemden tutan öğretmenlerimizden korktukları için; 1979 yılında 18 Eylül’ü 19'una bağlayan gece, Adana Yapı Meslek Lisesi'nde görev yapan Müslüm Teke, Yılmaz Kızılay, Özcan Doruk, Davut Korkmaz, Ahmet Güleç ve Mustafa Karaca isimli altı Vatansever Milliyetçi Öğretmenlerimizin evlerini basarak, otomatik silahlarla tarayarak şehit etmişlerdi.

 

İşte bu Altı Şehit Öğretmelerden birisi olan Müslüm Teke Eldivan ilçemizdendi.

 

Çankırı TÜRKAV olarak Şehit Öğretmenimizin annesini Türk İmar-Sen Temsilcisi veaynı zamanda TÜRKAV üyesi olan Şehidimizin kardeşi Ulvi Teke’nin evinde ziyaret ederek kendisine 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Yunus AVM’de TÜRKAV olarak 24 Kasım 2018 tarihinde düzenlemiş olan Fotoğraf Sergisinde bulunan fotoğrafını taktim ettiler.

 

Bu ziyaretten oldukça memnun olduklarını dile getiren Şehit Öğretmen Müslüm Teke’nin Annesi ve kardeşi böylesi anlamlı bir günde bu serginin ilk defa Çankırı’da yapılıyor olması ve bizleri ziyaret etmeniz bizleri çok duygulandırmıştır. Bu anlamlı faaliyetinden dolayı TÜRKAV Başkanı İsa Bölükbaşı ve yönetimini kutluyor emeği geçenlerden Allah razı olsun diyoruz dediler.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 2855 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum