Çayyolu Elektrikçi hosting PUBG Mobile UC Satın Al Seo Paketleri

Şehit Yahya COŞKUNER "Şehadet Günü" Programında Anıldı

28 Eylül 1990 tarihinde hain bir saldırı sonucu şehadet şerbetini içen Yahya COŞKUNER'in anıldığı etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, şehidimizin annesi Alime COŞKUNER, abisi, yengesi...devamını okuyunuz.

Şehit Yahya COŞKUNER "Şehadet Günü" Programında Anıldı
02 Ekim 2023 - 20:05 - Güncelleme: 02 Ekim 2023 - 20:10
"Şehadet Günü" Programında Anıldı

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şehit Yahya Coşkuner Ortaokuluna adı verilen Jandarma Astsubay Çavuş Yahya Coşkuner’in şehadetinin 33. Yılı nedeniyle “Şehadet Günü" etkinliği düzenlendi.

28 Eylül 1990 tarihinde hain bir saldırı sonucu şehadet şerbetini içen Yahya COŞKUNER'in anıldığı etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, şehidimizin annesi Alime COŞKUNER, abisi, yengesi, STK temsilcileri, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldılar.

Programda ÖZTÜRK; vatan topraklarında huzur içinde, özgürce, güvenli bir şekilde yaşıyorsak bunu şehitlerimize ve halen bizlerin emniyetini sağlayan güvenlik güçlerimize borçlu olduğumuzu belirtti. Öğrencilere hangi meslekle uğraşırsanız uğraşın yaptığınız işi güzel yapın, öğüdünde bulundu. Şehit ailemize saygılarını iletti.

İl Milli Eğitim Müdürü ÖZTÜRK, okul polisi komiser Engin DİKİCİ ile birlikte Şehidimizin karakalem resmini yapan Gazi MTAL 12.sınıf öğrencisi Kezik AFŞAR’a ait tabloyu şehit annesine hediye etti. Katılımcılar okulda oluşturulan “Ulusal Gururlarımız” bölümünün açılışını da gerçekleştirdiler.

Okulun hazırlamış olduğu programda şehidimizin ruhuna Kur’an tilavetinde bulunuldu. Davetliler ve öğrencilere “Şehadet Pilavı” ikramı ile program son buldu.

Jandarma Astsubay Çavuş Yahya COŞKUNER'in ismi 31 Aralık 1991 yılında okulumuza verilerek, anılarının ve hatıralarının yaşatılması sağlandı. Aziz şehidimizi ve vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Bu haber 3574 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum