Çankırı Şehitler Müzesi Kuruluyor

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çankırı Şubesi olarak şehitlik ve gazilik kavramlarını sıcak tutmak, gelecek nesillere aktarmak ve ülkemizin içindeki ve dışındaki hainlere karşı bir ve beraber olmak için çalışmalar yapmayı hedefliyor.

Çankırı Şehitler Müzesi Kuruluyor
29 Eylül 2022 - 14:20 - Güncelleme: 29 Eylül 2022 - 14:27
Çankırı, "Şehitler Müzesine Kavuşuyor!"

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Çankırı Şube Başkanı Mehmet Uçar Çankırı Şehitler Müzesi ile ilgili yazılı basın bülteni yaymladı.

Uçar açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Vakfımız, Türk Vatanı ve Milletinin ebedi varlığını ve Yüce Türk Devletinin bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek amacıyla, Şehitlik ve Gazilik kavramlarının saygınlığını ve kutsallığını canlı tutmak ve yeni nesillere aşılamak hedefiyle hizmet vermektedir. Devlet-Millet bütünleşmesi kapsamında milli ve manevi değerlere yönelik çalışmalarımızı genişletmek ve büyütmek için gayret göstermektedir.

Ülkemiz genelinde en çok şehit ve gazinin verildiği ilimiz Çankırı’nın istatiksel olarak öne çıktığı görülmektir. Bu amaç doğrultusunda Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çankırı Şubesi olarak şehitlik ve gazilik kavramlarını sıcak tutmak, gelecek nesillere aktarmak ve ülkemizin içindeki ve dışındaki hainlere karşı bir ve beraber olmak için çalışmalar yapmayı hedeflemekteyiz.

5393 sayılı belediye kanununun 15,18 ve 75. Maddeleri 08.03.2021 tarih ve 65 no’lu Belediye Meclisi kararı gereğince Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çankırı şubemize, Recep Tayyip Erdoğan parkında yer tahsisi yapılmıştır. Bahse konu yerde Çankırı Şehitler Müzesi Kurulacaktır. Çankırı belediye meclisimize, İsmail Hakkı Esen başkanımıza ayrıca bizlere her türlü desteği vereceğini ileten Valimiz Abdullah Ayaz’a ve Milletvekilimiz Salim Çivitçioğlu’na Şehit ve Gazi ailelerimiz adına çok teşekkür ederiz.

Şehitler Müzesinde Şehit ve Gazilerimize ait  tarihi bilgi, belgeler, şehitlerimizin ve gazilerimizin (hayatta olanlar da dahil) fotoğrafları, eşyaları ve anıları bulunacaktır. Asıl sahibi aziz Şehit ve Gazilerimiz olan bu güzel eser için  tüm şehit ve gazi ailelerimizin bu konuda desteğini  bekliyoruz.

Takdir edersiniz ki, Devletimizin ve milletimizin birliği ve beraberliği, ülkemizin geleceği ve yükselmesi ancak milli ve manevi değerlerin korunması ve bu değerlerin yeni nesillere aktarılması ile mümkündür. Ülkemizin bekası ve ilelebet payidar olabilmesi ve bu hizmetleri daha iyi yapabilmesi için sizlerin desteği ve sahip çıkması çok önemlidir.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Çankırı Şube Başkanı=>Mehmet Uçar

Bu haber 1948 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum