Şehrimiz Valisi Ve Belediye Başkanından 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajları

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak ta, "30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını minnet ve saygıyla anıyoruz.”

Şehrimiz Valisi Ve Belediye Başkanından 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajları
29 Ağustos 2019 - 07:07

Vali Hamdi Bilge Aktaş’ın Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

 

30 Ağustos; Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 da Samsun’da başlattığı Millî Mücadele sürecinin askerî alandaki son zaferinin kazanıldığı gündür. 26 Ağustos 1922 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında başlayan, bu sebeple “Başkomutanlık Meydan Muharebesi” ismini alan ve beş gün gibi kısa bir zamanda sonuçlanan zaferin 97. Yıldönümünü kutlamanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Bu zafer; İstiklâl Mücadelemizi yapan kahraman milletimizin vatan sevgisi, azim ve iradesinin bir eseridir ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden bu yoldaki önemli dönüm noktalarından biridir. Milletimiz bu zaferle, Türk Milletini tarih sahnesinden silmek isteyenlere hürriyetinden asla taviz vermeyeceğini ve sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

 

Ecdadımızın 97 yıl önce karşı karşıya olduğu her türlü olumsuz şartlar içerisinde vatan topraklarının dokunulmazlığı uğrunda sergilediği eşsiz fedakârlık ruhu, o günden bu yana, ülkemizin bağımsızlığına ve milletimizin iradesine kast eden terör odaklarına ve onların destekçilerine karşı verdiğimiz mücadelede ilham kaynağımız olmaya devam etmektedir

 

Bu zaferi bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, bütün vatandaşlarımızın ve şanlı ordumuzun tüm mensuplarının Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

 

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

 

Başkan Esen, “30 Ağustos Zaferi İbretlik Mesajlarla Doludur”

 

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıldönümü münasebeti ile bir mesaj yayınladı. Başkan Esen, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları öncülüğünde yapılan kurtuluş mücadelesinin hür doğmuş ve hür yaşamış Türk milletinin tarihine gurur duyulacak bir başarı olarak yazıldığını kaydetti. Esen, mesajında şu ifadelere yer verdi.

 

“Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır!’ diyerek en başından önemli bir yol haritası çizen Büyük Lider Mustafa Kemal’in önderliğinde başlatılan direniş hareketine Türk halkının destek vermesi ve Türk Ordusunun 26 Ağustos 1922 tarihinde işgal kuvvetlerini büyük taarruz hareketi ile bozguna uğratması, milletimizin hür yaşama iradesinin somut bir göstergesidir.  97 yıl önce sömürgeci devletlerin planlarını alt üst eden 30 Ağustos Zaferi, dünden bugüne Türk milletinin var oluşuna, birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzuruna dair hain projeler içerisinde olanlara da ibretlik mesajlarla doludur.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını minnet ve saygıyla anıyorum.”

 

 

Bu haber 1678 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum