Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesinde Semai Kahvehanesi Etkinliği Düzenledi

Edebiyat Öğretmeni Ezgi Bıçakçıoğlu’nun hazırladığı “Semai Kahvehanelerinde Bir Ramazan Gecesi” adlı gösteri gerçekleştirildi.

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesinde Semai Kahvehanesi Etkinliği Düzenledi
23 Nisan 2022 - 18:29 - Güncelleme: 23 Nisan 2022 - 18:37
Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesinde Semai Kahvehanesi Etkinliği Düzenledi

Ramazan ayı demek birlik, beraberlik ve paylaşım demektir. Ramazan geleneğini sürdürmek, gelenekleri nesilden nesile aktarmak amacıyla Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri ve aileleri, okul ve pansiyon öğrencileri, okul aile birliği üyeleri ve okul personeli olmak üzere ramazan ayı içerisinde okulda bir araya geldiler.

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arif Kırkpınar, Şube Müdürü İbrahim Fırat’ın da katılım sağladığı programda Gazi Üniversitesi Müzik Bölümü öğrencisi Burak Bozkaya tarafından Ney dinletisi yapıldı.

Edebiyat Öğretmeni Ezgi Bıçakçıoğlu’nun hazırladığı “Semai Kahvehanelerinde Bir Ramazan Gecesi” adlı gösteri gerçekleştirildi. Geleneksel Türk-İslam ramazan ruhunu yansıtan etkinlikte, Selahattin İnal GSAL mezunlarından Gazi Üniversitesi Müzik Bölümü öğrencisi Dilara Yıldırım “Tuzsuz Deli Bekir’’ karakterini canlandırırken, öğrenciler Emir Gürpınar, Berrin Kara, Berk Can Balas, İbrahim Ethem Karabacak ise Hacivat Karagöz, Aşık ile Maşuk, Meddah, Ramazan Davulcuları, Ramazan Manileri gibi unutulmaya yüz tutmuş değerleri izleyenlerin beğenisine sundu.

Bu haber 1904 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum