Elin Rektörü Cumhurbaşkanından Ödül Aldı Bizim Rektör Salonda Selfie Çekti

Aynı salonda iki komşu rektörden biri Cumhurbaşkanından ödül aldı, biri oturduğu yerden selfie çekip döndü.

Elin Rektörü Cumhurbaşkanından Ödül Aldı Bizim Rektör Salonda Selfie Çekti
04 Ocak 2024 - 18:02 - Güncelleme: 04 Ocak 2024 - 18:13
Elin Rektörü Cumhurbaşkanından Ödül Aldı Bizim Rektör Salonda Selfie Çekti

Aynı salonda iki komşu rektörden biri Cumhurbaşkanından ödül aldı, biri oturduğu yerden selfie çekip döndü.

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim Ödülleri Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 27 Aralık 2023 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Törende, Bartın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ramazan Yılmaz’a “TÜBA-GEBİP Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı” ve “100. Yıl TÜBİTAK Teşvik Ödülü” Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verildi.

Törende Bartın Üniversitesi Rektörü ödül alan hocasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında gururla poz verirdi.

Aynı törene her fırsatta Cumhurbaşkanına 1,5 metre mesafede oturduğunu söyleyerek gazetecilere hava atan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’de katıldı elbette.

Ama ödül almak için değil..

Bartın Üniversitesi Rektörü üniversitesinde yapılan bilimsel bir çalışmanın en üst düzey tarafından ödüllendirilmesinin gururunu sahnede Cumhurbaşkanının yanında poz vererek yaşarken, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi ise programa dolgu malzemesi olarak katılmanın gururunu oturduğu yerden liseli öğrenciler gibi selfie çekerek yaşıyor ve bu gururu da üniversite sayfalarından paylaşıyordu. Bakın ben Cumhurbaşkanına yakın bir yerde oturuyorum diye.

Şimdi aynı yılda kurulmuş iki üniversiteden biri ülkenin en prestijli kurumunun verdiği ödülü alırken diğeri  salona sadece kalabalık olsun diye katılıp üstüne bunu başarı olarak sunuyor.

Sayın hocam yanınızda yörenizde öbekleşen çokbilmişler yine size diyecekler ki, “www.haberci18.com yöneticisi Mustafa Çelik’nin bunlara aklı ermez buna yazdıran biri var” diye ama o konuya sonra geleceğim. Onların sesinide keseceğim.

Biz artık üniversitemizi çevre illerin üniversitelerinin öğrenci sayısıyla kıyaslamaktan çoktan vazgeçtik. Çünkü; Karabük, Kastamonu, Bartın öğrenci sayısı olarak bizi ikiye üçe katladı.

Bari bilimsel olarak bir şey yapılsın üniversitemizde, Çankırı için bir şey yapılsın onunla övünelim diyoruz o da yok.

Siz bize Üniversitelerarası Kurul toplantısını Çankırı’da yaptırdım bu başarıdır diye sosyal medyada video izlettirirken elin oğlu bilimsel çalışma yapıp TÜBİTAK ödülü alıyor Cumhurbaşkanının elinden.

Yani, aynı salonda iki komşu rektörden biri Cumhurbaşkanından ödül aldı, biri oturduğu yerden selfie çekip döndü. Şimdi soruyorum burada kim başarılı?

Sayın Rektörüm duyduk gördük ki, “Kimse Çankırı’yı Çankırılıyı yok sayamaz haberlerimizden sonra 3 yıl sonra yaşadığınız aydınlanma ile Çankırı’da irili ufaklı ne kadar müdür amir varsa hepsinin ayağına gidip şunu konuştuk, bunu yapacağız diye boy boy resimler paylaştınız.

3 yıl sonra da olsa iyi bir gelişme bu. İnşallah çekli caklı sözleriniz havada kalmaz.

Yine duyduk ki, 3 yıldır üniversitenin rektörü olmanıza rağmen öğrencilerle de buluşmaya karar vermişsiniz.

Bunu da yine maden bulmuş gibi sosyal medyadan ilan etmişsiniz. Hatırlatmak isterim siz bu öğrencilerin rektörüsünüz onlarla buluşmanızdan doğal ne var bunu davulla zurnayla ilan ediyorsunuz.

Peki üç yıldır mezun olan ve rektörü göremeden giden öğrenciler ne olacak.?

Eğer amacınız bu müdür ziyaretleri ve öğrenci buluşmaları ile siyasete, Çankırı halkına “bakın ben Çankırı için çalışıyorum” demekse kusura bakmayın 3 yıl sonra bu elbise bu bedende çok sırıtıyor.


Şimdi gelelim Mustafa Çelik' bu haberleri kim yaptırıyor konusuna.

Mustafa Çelik’e kimse zorla bir şey yaptıramaz. Mustafa Çelik ve sahibi olduğum Haberci18.com’un birinci görevi Çankırı’ya sahip çıkmaktır. Mustafa Çelik ve Haberci18.com kimsenin yancısı, tetikçisi, borazanı, reklamcısı değildir. Babası da olsa doğru bildiğini ve gerçekleri yazar yazmaya da devam edecek. Bizi yanınızda yörenizde yer alan yalaka, şakşakçı, makam, koltuk sevdalıları ile karıştırmayın.

Son Söz;

Mustafa Çelik ve Haberci18.com doğru bildiğini yazmaya devam edecek.

Sizinle ilgili de o kadar çok iddialar var ki, yeri zamanı geldiğinde sorularımızı sormaya haberlerimizi belgeleri ile yayınlamaya devam edeceğiz.


Hesap vermek gerek; Kul hakkı yemedim, utanacağım/yüz karası hiçbir haberin, kararın altını imzalamadım. Bildiğim her doğru şeyi haber sitemde paylaştım.

Avukatı dost, akademisyeni ışık, hakim, savcılarımızı, adliye çalışanı arkadaşlarımı peygamber postunda gördüm. Hata yaparım diye Allah’tan çok korktum. Onlara hep saygılı oldum.

İnsan doğar, büyür ve vakti gelince ölür. Bugün dünyaya gözlerimi açtığım canım şehrim Çankırı’da 61.ci yaş yıldönümüm. Sokaklarında ağladığım, top koşturduğum ve büyüdüğüm güzel memleketimin güzel insanları; dostlarım, kardeşlerim, büyüklerim. Şehrim için bedeli ne olursa olsun şehre zarar veren kim olursa olsun onlarla uğraşmaya devam edeceğim. Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş. İnternet medya Habercilik dünyasında küçücük bir iz bırakabildiysem ne mutlu bana.

Hiç bir taraf tutmadan tam Anadolu diliyle yazılarımızı yazıyoruz. Yıllarca unutulmuş Çankırı için yılmadan, yorulmadan, usanmadan habelerimizi yapmaya devam diyoruz. Ben memleketini seven birisiyim, Çankırı’nın sorunlarını, sevinçlerini kamuoyuna duyurarak özel bir görevimizin olduğunun farkındayız. Bu para ve pulla ölçülmez. Kamuoyunu bilgilendirebilmek için İnternet Medyamızı dahada güçlendirdik.

Hayat İşte...”Dün Kahrını Çektiklerimiz Bugün Bizi Eleştirebiliyor..”

Üç Şey Boşunadır; Aptala Nasihat etmek, Cahil ile Tartışmak, İki yüzlü ile dost olmak.

Bazen diyorum ki kendi kendime; Ne çok değer vermişim ciğeri beş para etmez değersizlere. Kimse kendi kitabına bakmadan, başkasının özetini çıkarmaya kalkmasın.!

Satırlarımı baba atasözümle bitirmek istiyorum. “Kokmuş ete tuz, yüzsüz insana söz, kar etmez. İfadelerimde sürcü lisan yaptıysam af ola.. Herşey Çankırı için.


Saygı ile, sevgi ile sağlıcakla kalın.

Bu haber 9187 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Osman Demir
  3 ay önce
  Sarayın atadığı rektörden ne beklenir. Üniverisiteler kendi içinde belirlemeli rektörünü...
 • Tuncay Hoca
  3 ay önce
  Bartın Üniversitesi Öğretim üyelerine bakın bakalım kaç tane Bartın'lı var.Bırakın bu hemşericilik hastalığını.Kim Çankırı'ya adam gibi hizmet ediyorsa başımızın üstünde yeri olmalı.Aksi halde Çankırı'lı olsa ne olur,olmasa ne.Vesselam...
 • Esnaf
  3 ay önce
  Çiftlik zaten Çankırı hastane desen ayrı üniversite desen ayrı canı isteyen istediğini yapıyor herkes mağdur. böyle bir durum yok rezillik Çankırı.