Çankırı Çocukları Koruma Derneği Başkanı Sibel Akça Oldu

Akça, “İki yıl önce açmış olduğumuz Çankırı Çocukları Koruma Derneğimizi daha geniş kapsamlı bir şekilde ileriye ve iyiliği doğru taşımak amacıyla...devamını okuyunuz.

Çankırı Çocukları Koruma Derneği Başkanı Sibel Akça Oldu
25 Aralık 2023 - 22:44 - Güncelleme: 25 Aralık 2023 - 22:48
Çocukları Koruma Derneği Başkanı Sibel Akça

Çankırı’da 2021 yılında Fatma Yıldırım tarafından “ağlayan ve üzülen çocuk kalmasın” düşüncesiyle kurulan Çocukları Koruma Derneği’nde yönetim kurulu değişti. Çankırı Çocukları Koruma Derneği’nde yapılan basın açıklamasında derneğin yeni Başkanı Sibel Akça, “kaldığımız yerden son hız devam” dedi.

Yeni yönetimle daha çok ailenin ihtiyaçlarını giderebilmek hedefiyle çalışmalar gerçekleştireceklerini dile getiren Akça, “İki yıl önce açmış olduğumuz Çankırı Çocukları Koruma Derneğimizi daha geniş kapsamlı bir şekilde ileriye ve iyiliği doğru taşımak amacıyla yeni yönetim kadromuzla devam ediyoruz. Derneğimiz kurulduğu günden bu zamana kadar sayısı çocuk ve ailelere yardımda bulunmuştur. Okul forması, kırtasiye yardımı, kantin desteği ve temel gıdalar sağlık sektöründe maddi ve manevi desteklerimizi elimizden geldiğince temin etmeye çalıştık.

Yeni projelerimizle daha çok aileye dokunabilmek, ihtiyaçlarını giderebilmek hedefindeyiz. Mutsuz, umutsuz, üzülen çocuklarımız kalmasın düşüncesiyle geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın yarınlara daha umutlu, daha sağlıklı ve özgüvenli olmaları en büyük arzumuzdur.” ifadelerinde bulundu.

Şeffaf ve hassasiyetle çalışmalar yürüteceklerine dair söz veren Akça, “Toplumsal yaşam seviyelerinin iyileştirilmesi için kişi ve kuruluşlardan destek almak ve destek vermek amacındayız. İhtiyaç sahibi çocuklarımızın eksikliklerini gidermeye, gücümüzün yettiğinin en iyisini yapmaya, şeffaf ve hassasiyetle çalışmaya söz veriyoruz. Bağışçılarımızın destekleriyle minik kalplere dokunmaya devam edeceğiz.” sözlerine yer verdi.

Çankırı’da gerçekleştirdikleri projelerle birçok çocuğun yüzünde gülümseme oluşmasına sebep olan Çankırı Çocukları Koruma Derneği’nin yeni Yönetim Kurulu’nda, “Dernek Başkanı Sibel Akça, Başkan Yardımcısı Rabia İpek, Sayman Seher Civcar, Yönetim Kurulu Üyeleri Zeynep Ateş, Hikmet Çimenoğlu, Esra Kısa, Ayşegül Serçe” isimler yer alıyor.

Bu haber 4671 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum