TEMAD'tan Kahraman Çankırılıya Şilt

Çankırı Atkaracalar İlçesi’nde ikamet eden Emekli Astsubay Turhan Tekin’e Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Çankırı Şubesi tarafından şilt yaptırarak takdim edildi.

TEMAD'tan Kahraman Çankırılıya Şilt
02 Eylül 2021 - 21:26 - Güncelleme: 02 Eylül 2021 - 21:30
Bozkurt İlçesindeki Felakette 30 Kuran Kursu Öğrencisini Kurtaran Kahraman Çankırılı Hemşehrimize Çankırı TEMAD’tan Şilt

TEMAD’tan Kahraman Çankırılıya Şilt

Kastamonu’nun Bozkurt İlçesinde meydana gelen sel felaketinde üstün bir kahramanlık ve fedakarlık göstermiş, sel sularına maruz kalarak ölüm tehlikesi ile karşı karşıya bulunan Kur’an Kursu öğrencileri ve yan binadan kaçarak aynı binaya sığınan vatandaşları kurtaran Çankırı Atkaracalar İlçesi’nde ikamet eden Emekli Astsubay Turhan Tekin’e Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Çankırı Şubesi tarafından şilt yaptırarak takdim edildi.

TEMAD Çankırı Şube Başkanı Özcan Çalışkan, ”TEMAD olarak Turhan Tekin’e ziyarette bulunmak üzere Atkaracalara geldik. Dernek olarak hazırladığımız şilt ve Türk bayrağını Tekin’e hediye ettik. Meslektaşımız, komutanımız, değerli büyüğümüz Turhan Tekin bu örnek davranış ile adeta bize Ömer Halis Demir’i hatırlatmıştır. Bu durum Çankırı’nın gurur olmasını sağlamıştır. Askerlik mesleğinin vermiş olduğu bilgi ve tecrübeleri kullanarak halat- palanya- makara sistemi kurarak yaklaşık 30’a yakın Kur’an Kursu öğrencisinin hayatını kurtarmıştır.” dedi.

TEMAD Çankırı Şube Başkanlığı tarafından Atkaracalar Belediye Başkanı Harun Oflaz’ın makamında gerçekleştirilen buluşmada duygusal anlar yaşandı. Emekli Astsubay Turhan Tekin, o anları tekrar yaşıyormuşçasına duygulanarak bu topraklarda ki fedakar, cefakar, kahramanlıkları gözler önüne serdiğini gösterdi.

Bu haber 1850 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum