Şoför Ve Araç Sürücülerine Önemle Duyurulur

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü’nce Türkiye genelinde 13-14 Temmuz 2019 tarihlerinde trafik denetimleri gerçekleştirilecek. Bu çerçevede Çankırı’da da eş zamanlı olarak denetimler yapılacak.

Şoför Ve Araç Sürücülerine Önemle Duyurulur
12 Temmuz 2019 - 20:06

Duyuru

Araç Sürücüleri Aşağıda Açıkladığımız Bu Tarihlere Dikkat!

 

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü 81 vilayete genelge gönderdi.

 

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni şu şekilde:

 

Kurşunlu İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak;

 

İlçe belediye sınırları içerisinde idaremiz dahilinde bulunan D-100 ve E-80 karayolu üzerine kurulan anlık hızı tespit eden 2 adet sabit EDS (Elektronik Denetleme Sistemi) 17/07/2019 Çarşamba günü aktif olarak faaliyete geçecek olup; hız sınırlaması otomobillerde 82 km/h, kamyon kamyonet benzeri araçlarda 70 km/h olarak belirlenmiştir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü’nce Türkiye genelinde 13-14 Temmuz 2019 tarihlerinde trafik denetimleri gerçekleştirilecek. Bu çerçevede Çankırı’da da eş zamanlı olarak denetimler yapılacak.

 

Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik olarak, sürücülerin trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek, hız ihlali kaynaklı trafik kazalarını önlemek ve kaza sonucunda meydana gelen can ve mal kayıplarını en aza indirmek amacıyla;

 

Yapılacak trafik denetimlerine karşı vatandaşları uyaran yetkililer, 09.-11.30 ila 14.-16.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek denetimlerin 10 saat süreyle gerçekleştirileceğini belirttiler. ‘Radarla hız denetimine yönelik özel denetim gerçekleştirileceğini ifade eden yetkiler, yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi için denetim süresinde yaka kameralarının kesinlikle açık kullanılacağını belirttiler. Araç ve sürücülere ilişkin mevzuatta belirtilen diğer eksiklik veya kural ihlaline karşı duyarlı olunacağını bildiren yetkililer, tespit edilmesi halinde gerekli yasal işlemlerin uygulanacağını kaydederek sürücüleri de uyardılar.

 

 

 


Bu haber 8789 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • SESSİZ ADAM
    1 yıl önce
    Mustafa bey, bağırarak savaşa gidilmez. Denetleme yapılırken, haber verilmez. Maaalesef bizim ülkemizde böyle değil. Kontrol yapılacak dersen, herkes tedbirini alır. Bilgi vermeden denetlersen hata, eksiklik, kural hatası v.s alalen ortaya çıkar. Türk insanı bunu biliyor. Kazaların önüne böyle geçilmez. Artık Avrupa da yaşayan insanlar gibi kurallarla yaşamaya alıştırmalıyız. İNSAN DENEN UNSUR KURALLARA BAĞLI YAŞAMALIDIR, UYARILDIĞINDA KURAL DEĞİL, KURALLARDA GEÇİCİ BAĞLILIK YAPAR. ARTIK BİŞEYLERİ BÖYLE GÖRMELİYİZ.