Başkan Esen, "Hiçbir Canlının Yaşamının Tehlikeye Girmesine İzin Vermeyeceğiz."

Sağlık Bakanlığının “Evde Kal” çağrısına kulak veren Çankırılıların ardından, boş kalan sokaklarda, sokak hayvanları göze çarpmaya başladı.

Başkan Esen, "Hiçbir Canlının Yaşamının Tehlikeye Girmesine İzin Vermeyeceğiz."
27 Mart 2020 - 16:25

Corona virüsü sebebi ile çeşitli önlemler alan Çankırı Belediyesi, sokak hayvanlarını da unutmadı.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, belediye ekiplerinin şehrin 20 noktasında mama desteği verdikleri çalışmaların her Cuma günü titizlikle sürdürüleceğini belirtti. Birçok farklı bölgede yürütülen dezenfekte çalışmaları kapsamında; Belediye Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezinin de ilaçlanarak yıkandığını söyleyen Esen, “Hiçbir canlının yaşamının tehlikeye girmesine izin vermeyeceğiz.” dedi.

Sağlık Bakanlığının “Evde Kal” çağrısına kulak veren Çankırılıların ardından, boş kalan sokaklarda, sokak hayvanları göze çarpmaya başladı. Sokak hayvanları için şehrin 20 farklı noktasına yerleştirilen mama üniteleri ile besleme hizmeti veren Çankırı Belediyesi, sokak hayvanlarına verilen bu hizmeti de sıkı bir takibe aldı.

Sokak hayvanlarının kolayca ulaşabileceği mama üniteleri doldurulurken, ekiplerin her Cuma günü takibini de yapacağı bildirildi.


 
 

Bu haber 2685 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Assfg
    2 ay önce
    TEDAŞ’ın orada ki köpeklere neden halen bakılmıyor köpekler illa çarşıda mı olması lazım? Burası da yerleşim yeri olduğunu unutmayınız. Periyodik Aralıklarla yem bırakılsa çok sevap işlersiniz. Bizler zaten burada elimizden geleni yapıyoruz.