"Şimdi Bir İşim ve Yuvam Oldu, İnşallah Şükretmeyi Bilen Bir Eşim de Olur"

Maden, Ankara Valisi Vasip Şahin ve hayırsever bir iş adamının desteğiyle ev ve iş sahibi olarak yeni yaşamına ilk adımını attı.

"Şimdi Bir İşim ve Yuvam Oldu, İnşallah Şükretmeyi Bilen Bir Eşim de Olur"
20 Şubat 2020 - 09:45 - Güncelleme: 20 Şubat 2020 - 11:36

Sokaktan Kurtulan Hasan: “Şimdi Bir İşim ve Yuvam Oldu, İnşallah Şükretmeyi Bilen Bir Eşim de Olur”

Ankara’da sokakta yaşarken görüntüleri sosyal medyaya yansıyan Hasan Maden, şimdi bir işim ve yuvam oldu, inşallah şükretmeyi bilen bir eşim de olur dedi.

Ankara’da sokakta yaşarken sosyal medyaya yansıyan görüntüsüyle tüm Türkiye’nin dikkatlerini üzerine çeken Hasan Maden, “Üniversite okumak, ehliyet almak istiyorum. Bana yardım eden, yeni ailem olan insanların da desteğiyle bunları da başaracağıma inanıyorum. Elde ettiklerimi kaybetmeden sokakta benim durumumda olan çocuklara örnek olmak istiyorum.” dedi.

Hasan, bir fabrikanın makine bakım ve onarım bölümünde çalışmaya başladı.

Maden, Ankara Valisi Vasip Şahin ve hayırsever bir iş adamının desteğiyle ev ve iş sahibi olarak yeni yaşamına ilk adımını attı.

Meslek lisesinin makine bölümünü yarıda bırakan ve sokaklarda yaşamaya başlayan Maden, kendisi gibi Çankırılı olan hayırsever iş adamının fabrikasında makine bakım ve onarım bölümünde çalışmaya başladı.
‘Şimdi elimdekilerin kıymetini bilerek yeni hayallerim için mücadele edip dua edeceğim’

Maden, kalpten isteyince Allah’ın yardım ettiğini belirterek, sokakta onun durumumda olan tüm genç ve çocukların kendisi gibi kurtulmasını diledi. Kendisine yardım ederek, yeni bir hayat veren herkese teşekkür eden Maden, “Şimdi elimdekilerin kıymetini bilerek yeni hayallerim için mücadele edip dua edeceğim” diye konuştu.

‘Annemi hiç tanımadım, babamı ise 11 yaşında kaybettim’

Maden, “Sokaklarda yaşamaya başladıktan sonra bana doğruyu, güzeli gösterecek kimsem olmadığı için iyi sandığım kötü arkadaşlarım oldu. Bana hatalar yaptırdılar. Ama özümde hep biliyordum yanlışın yanlış olduğunu. Her şeyi unuttum zamanla ancak hayal kurmayı, şükretmeyi unutmadım. Çok mücadele ettiğimi söyleyemem ama rahmandan istedim, yürekten dua ettiğim şeylerin bir gün gerçekleşeceğine olan inancımı hiç kaybetmedim. Yine şükrediyorum, dualarım iyi insanlar sayesinde gerçekleşti.”

‘Şimdi bir işim ve yuvam oldu, inşallah şükretmeyi bilen bir eşim de olur.’

Sokakların tehlike dolu olduğunu ve kendisi gibi yardım eli bekleyen binlerce çocuk bulunduğunu anlatan Hasan Maden, geçmişte düzenli bir hayatı, bir işi ve eşi olması için çok dua ettiğini söyledi. Maden, “Şimdi bir işim ve yuvam oldu. İnşallah şükretmeyi bilen bir eşim de olur. Ancak baba olmak ister miyim emin değilim. Babamı 11 yaşımda kaybettim. Okulda, sokakta çok eksikliğini hissettim. Sokakta babaları ile gezen çocukları gördükçe çok üzülürdüm. Eğer bir gün erken ölürsem çocuğum benim gibi olur mu diye korkuyorum.” dedi.

‘Kendimi geliştirmek, eğitimime devam etmek istiyorum’

Maden, yarım bıraktığı lise eğitimine devam etmek ve ardından da üniversite okumak istediğini belirterek, şunları kaydetti:

"Kendimi geliştirmek, eğitimime devam etmek istiyorum. Üniversite okumak, ehliyet almak istiyorum. Bana yardım eden, yeni ailem olan insanların da desteğiyle bunları da başaracağıma inanıyorum. Elde ettiklerimi kaybetmeden sokakta benim durumumda olan çocuklara örnek olmak istiyorum. O arkadaşlarım da hayata küsmesinler, dua etsinler, mutlaka Allah dualarını duyacak ve hayırseverler onlara sahip çıkarak sokaklardan kurtulacaktır diye düşünüyorum."


 

Bu haber 6573 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • SESSİZ ADAM
    1 ay önce
    Peygamber efendimizin bir hadisi vardır. Bilirmisiniz? ''Sağ elin verdiğini sol el göremeyecek''] Bir yoksula, bir hayır işine yaptığınız yardımı, en yakınlarınız dahi bilmemelidir. Çünkü bu çeşit yardımlar dini, ya da sosyal bir ödevdir. Amaç kendini göstermek değil, bir yaraya merhem olmaktır. Herkes görsün, işitsin, kendisini övsün diye yapılan yardım, din ya da insanlık duygusu ile yapılmış iyilik olmaktan çıkar.