Sorumluluğun Kendilerine Ait Olduğunu Söyledi; Son Noktayı Koydu (Özel Haber)

Çankırı Valimiz Abdullah Ayaz ile bugün yaptığımız görüşme neticesinde Çankırı İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezi Müdürlüğünün ulaşım...devamını okuyunuz.

Sorumluluğun Kendilerine Ait Olduğunu Söyledi; Son Noktayı Koydu (Özel Haber)
20 Ocak 2023 - 11:49 - Güncelleme: 20 Ocak 2023 - 13:01
"Altın Vuruşu Yaparak Son Noktayı Koydu"

Valimiz Abdullah Ayaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ilimizde görev yapan gazetecilerle bir araya gelmiş, basın mensuplarının gününü kutlayan Ayaz, ayrıca 2022 yılını değerlendirerek yapılan çalışmaları anlattıp biz gazetecilerde yaptığımız haberlerimiz ile kamuoyunu bilgilendirmiştik.

Valimiz Ayaz, sunum ve açıklamalarından sonra www.haberci18.com İnternet Medya Yönetmeni Mustafa Çelik’in Çankırı İl Göç İdaresi Müdürlüğü Çalışanlarının sorunu olan ‘Servis Taşımacılığı’ konusunu masaya yatırarak sorusuna cevap aramıştı.

Sorumuz şu şekildeydi: Geçmiş yıllarda 
İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezleri Genel Müdürü olarak görev yaptınız, şimdi ise; Çankırı Valimiz Abdullah Ayaz bey olarak hizmet veriyorsunuz. Çankırı İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezi Müdürlüğü Personellerinin ulaşım sorunlarına neden çözüm bulunamıyor. Bu kanayan yaraya dur diyecekmisiniz. Personellerinize sahip çıkacakmısınız? diye sorumuzu yöneterek cevap aramıştık.  

Son Dakika Sıcak Gelişme:

Şehrimiz Valisi Sayın Abdullah Ayaz Olur Verdi!


Çankırı İl Göç İdaresi Geri Gönderme Servis Taşımacılığı İşi Tamam

Servisler, “En geç önümüzdeki Pazartesi veya Salı günü seferlerine başlayacaklar”

Çankırı Valimiz Abdullah Ayaz ile bugün yaptığımız görüşme neticesinde Çankırı İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezi müdürlüğünün ulaşım imkanının zor olduğu, bu suretle servis hizmet sağlanması gerektiği yönünde Adalet Ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Abdulkadir Çelik, AK Parti Çankırı Milletvekili Sayın Salim Çivitçioglu’nun destekleri, Çankırı İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezi İl Müdürü ve yetkili Sendikanın gayretleri neticesinde mutlu sona ulaşıldı.

Sayın Valimiz Abdullah Ayaz, AK Parti İl Başkanı Çelik ve Milletvekili Salim Çivitçioğlu bey ile sorunun ilk başından beri görüşmeleri devam ediyordu.

Valimiz Abdullah Ayaz insiyatifi kendilerin aldıklarını bildirerek ne yapılması gerekiyorsa bu işin çözümü noktasında sorumluluğun kendilerine ait olduğunu söyleyerek bizzat şahid olduğumuz konu hakkında bizi sevindirerek, yaşanan sorunu çözüme kavuşturacaklarını belirtmişti.


Çalışanlarımız ise İhale izni çıkasıya kadar mevcut kurum araçlarının kullandırılması için gereken yardımı beklediklerini söylemiştiler. İl Göç İdaresi Müdürümüz Yusuf Keten de bu konuda sürekli girişimde bulunarak, Vali beyin bir iki güne bu iş için talimatı vereceklerini şahsımıza söylemişti.

Mağduriyeti Gideren İdarecilere, Siyasetçilere Teşekkür

Yönetmen Mustafa Çelik olarak, “Baştan sonuna kadar yazdığımız her cümlelerimizin arkasındayım. Halkın sesi olmuşuz, olmamışız şahsım için önemli değil. Çankırı halkı gerçekten sahipsiz. Siyasi ve mülki idareciler elbet bunun farkındalardır. Umarız bu günden sonra vakit kaybetmeden bütün yetkililer koltuklarından kalkar ve bir an evel hizmetlerine kaldıkları yerden devam ederler.”

Oturdukları koltuğun hakkını veren, menfeatçiliği kenara itip,
Çankırı İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezi Müdürlüğü Personellerinin ulaşım sorunlarına sahip çıkan, Sayın Valimiz Abdullah Ayaz, Adalet Ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Abdulkadir Çelik, AK Parti Çankırı Milletvekili Sayın Salim Çivitçioglu, Çankırı İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezi İl Müdürümüz Yusuf Keten ve Yetkili Sendika Temsilcisi Büro Memur-Sen Şube Başkanı Nihat Makas'a www.haberci18.com İnternet Medya Haber Sitesi Yazı Ailesi olarak, “teşekkür eder, hürmetlerimizi sunarız.”

Bu haber 2599 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • hasan sayar
  1 yıl önce
  kurum servis vermeye mecbur değil zaten maaşlarına yol ücreti yatıyor heşeyi devletten beklemesinler ozaman maaşlarına yatan yol ücretlerini almasınlar
 • Ahmet
  1 yıl önce
  Emeği geçen il başkanımıza, vekilimize, valimize ve büro memur-sen başkanımıza çok teşekkür ediyorum ilgili kurumda çalışan arkadaşlarımızda inşallah bu emekleri karşılıksız bırakmazlar