Son Dakika T.C. Çankırı Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararı

Çankırı İl Hıfzıssıhha Kurulu Vali Abdullah Ayaz Başkanlığında, aşağıda isim ve imzaları bulunan üyelerin katılımı ile Valilik toplantı salonunda toplanmıştır.

Son Dakika T.C. Çankırı Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararı
07 Nisan 2021 - 21:42 - Güncelleme: 07 Nisan 2021 - 21:48
Karar No: 9

Karar Tarihi: 07.04.2021

İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı

Çankırı İl Hıfzıssıhha Kurulu Vali Abdullah Ayaz Başkanlığında, aşağıda isim ve imzaları bulunan üyelerin katılımı ile Valilik toplantı salonunda toplanmıştır.
Çankırı İl Hıfzıssıhha Kurulu bugün Vali Abdullah Ayaz başkanlığında toplandı.

İlimizde Covid-19 pozitif vaka sayılarının yükselmesi nedeniyle eğitim ve öğretimde bazı tedbirlerin alınması ile ilgili olarak, Milli Eğitim Bakanlığı Yerinde Karar Süreci Eğitim Kurumlarının Açılma ve Uygulama Kriterleri göz önünde bulundurularak ilimiz genelindeki tüm resmi eğitim kurumlarında 30.03.2021 tarih ve 8 karar no.lu İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına ek olarak 08.04.2021 tarihi itibarı ile:


**İlimiz merkez ilçedeki resmi ilkokulların (Birleştirilmiş sınıflı okullar ve köy vb. seyrek nüfuslu yerlerdeki okullarımız hariç) 1. ve 2. sınıflarda 2 gün okulda seyreltilmiş sınıflarda yüzyüze, 3 gün ise uzaktan eğitim yapılmasına,

**İlimiz merkez ilçedeki resmi ilkokulların (Birleştirilmiş sınıflı okullar ve köy vb. seyrek nüfuslu yerlerdeki okullarımız hariç) 3. ve 4. sınıflarda ise tamamen uzaktan eğitime geçilmesine,

**Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursları ile Özel Ulaştırma Hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kurslarının, teorik derslerinin uzaktan eğitim yolu ile yapılmasına,

Konu hakkında gerekli hassasiyetin gösterilerek uygulamanın yukarıda belirtilen çerçevede eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanmasına, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine oy birliği ile karar verilmiştir.

Abdullah Ayaz=>Vali

İsmail Hakkı Esen=>Belediye Başkanı

Dr. Hüseyin Sarıkaya=>İl Sağlık Müdürü

Selim Boyraz=>Çevre Ve Şehircilik İl Müdür Vekili

Muammer Öztürk=>İl Milli Eğitim Müdürü

Çankırı Devlet Hastanesi Başhekimi=>Uzman Doktor Bekir Demirtaş

Dr. Hüseyin Düzgün=>Tarım Ve Orman İl Müdürü

Cengiz Ericekli=>Serbest Eczacı

Bu haber 6758 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Doğan Bey
    4 gün önce
    Ramazan Ayı süresince tüm kamu kurumlarında önceki süreçte olduğu gibi 10.00 / 16.00 mesaisine tekrar geçilmesi isabetli olacaktır.