AK Parti Belediye Başkanı Adayı Filiz ve AK Parti İl Başkanı Erdoğan'a Sorduk

Gündeme dair merak edilen sorularımızı AK Parti Belediye Başkanı Adayı Hüseyin Filiz ve AK Parti İl Başkanı Koray Erdoğan’a sorduk.

AK Parti Belediye Başkanı Adayı Filiz ve AK Parti İl Başkanı Erdoğan'a Sorduk
24 Mart 2024 - 20:36 - Güncelleme: 24 Mart 2024 - 20:47
AK Parti İl Başkanı Koray Erdoğan İl Binasında gerçekleşen Basın Toplantında Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Çankırı ziyaretini değerlendirdi.

www.haberci18.com İnternet Medya Yönetmeni olarak düzenlenen Basın Toplantısında gündeme dair merak edilen soruları AK Parti Belediye Başkanı Adayı Hüseyin Filiz ve AK Parti İl Başkanı Koray Erdoğan’a sorduk.

AK Parti İl Başkanlığı Tarafından Düzenlenen Basın Toplantısında Gündeme Dair Sorduğumuz Sorular ve Cevaplar

Soru: Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gelmeyip gelmeyip 9 yıl sonra Çankırı’ya neden geldi? Çankırı çantada keklikti. Oy oranı itibariyle sıkıntılı yerlere gidiyor. Bunu sizde çok iyi biliyorsunuz, farkındasınız. Çankırı’yı kaybederiz korkusuyla mı Reisi Çankırı’ya davet ettiniz? Kalabalığı görünce keyiflendiniz. Ama bu kalabalığın çoğunluğu ilçelerden, beldelerden, köylerden komşu illerden gelen vatandaşlarımızdı. Çankırı’da AK Parti olarak bir sıkıntı hissetinizde mi Sayın Cumhurbaşkanı Çankırı’ya geldi?


Cevap: AK Parti olarak Çankırı’da tarihimizin en kalabalık mitingini gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanımız 9 yıl sonra tekrardan ilimize ziyarete geldi. Bununla gururlandık bununla mutlu olduk. Programda ilçelerimizden, il merkezimizden mitingimize bütün hemşehrilerimiz katıldı. “Bugün Çankırı bir başka. Çankırı ile hasbihal etmek istiyorduk nasip bugüneymiş. Çankırılı yarenleri de bizleri özlemiş. Erdoğan, “Emniyetten rakamları aldık. Sadece meydanda 45 bin kişi var” dediler.

Kurulduğumuz günden beri AK Parti Çankırı’dan hep birinci çıkmıştı. Maalesef 2019 yılında belediyecilik hizmetine 5 sene ara vermek zorunda kaldık. Şimdi ise 3 dönem milletvekilliği yapmış, şehrimize büyük eserler kazandırmış belediye başkan adayımız Hüseyin Filiz ile yola çıktık. Kalan 7 günde birlik ve beraberliği daha da pekiştirerek Çankırımızı yeniden AK Parti belediyeciliği ile buluşturacağız. Yeni hizmetlerin peşinde olacağız. Çankırı’da AK Parti olarak bir sıkıntı hissetmedik, 31 Mart akşamı Çankırı'nın kime oy verdiğini herkes görecek.” Dedi.

Soru: Çankırı’da MHP ile AK Parti dalaşı ve hegemonyası baş gösterdi. Kamuoyu bu duruma çok kızgın, bu dalaşmaların bitmesini istiyor. Çankırı’da haksız bir rekabet var. Sonuçta AK Parti olarak Cumhur ittifakısınız. Tecrübelerime dayarak çekinmeden söylüyorum. Çankırı’da ittifak felan yok, gizli muhalefet var. 1 Nisan 2024 itibarı ile Çankırı’nın kaderi yeniden yazılacak. 1 Nisan’dan sonra ya hizmet; yada borç ödeme süreci mi olacak? İyi biliyorum Çankırı’ya yine bir çivi çakılmayacak. Bu dalaşıklık milletin aklıyla oynamak değilmi? Nasıl bir ittifak doğrusu anlayamadım. Aynı yerde Cumhur ittifakı her iki parti aday çıkartıyor.

Olan kardeşlerden birine olacak. MHP’li Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen karşısında bu kadar asılmanın önemi varmıydı? Vatandaşta ne yapacağını şaşırdı. Bu sıkıntı sandığa yansıyacak. Kararsız seçmenlerde iki tarafada kızıyor. Kararsız seçmenin oyu AK Parti’ye mi gelir, MHP’yemi kayar?


Cevap: “AK Parti Belediye Başkanı Adayı Hüseyin Filiz düzenlenen Basın toplantısında, ortada bir gerginlik felan yok, gerginlik Belediye çalışanları ile, Belediye yöneticileri arasında var. Çalışanlar üzerinde, Çankırı tarihinde görülmemiş bir baskı var. Bende değişik videolar var, eşinin yanında Tuz Festivalinde Belediye çalışanına hakaretler var diyen Hüseyin Filiz, İsmail Hakkı Esen'in Sayın Vekil bizim projelerimize destek veriyordu hatta heykeli dikilecek adamsın diyordu söylemine, biz projelere destek verdik partisine değil” dedi.

“Koray Erdoğan ise iki parti kendi adaylarıyla yarışacak. Partimizin böyle bir mutabakatı yoktur. MHP'yi destekleme gibi bir durumumuz yok, kendi adayımızı çıkartarak seçime katılma kararı aldık. Genel merkezimizin böyle bir anlaşmasıda yok, bu durumunda projeler yarışacak. Genel merkezden MHP'yi destekleyeceğimize dair bir durum yok. AKP ve MHP partisinin yıllardır yarıştığı Çankırı’da ortak adayı destekleme olayı olamaz… Cumhurbaşkanımız, AK Parti Genel Başkanımız bazı vilayetlerde seçime bu şekilde gidinilmesini istedi Çankırı da böyle oldu. Yani Çankırı kararını sandıkta verecek, AK Parti Belediyeciliğine dönecek.

“AK Parti Belediye Başkanı Adayı gündeme dair merak edilen soruları yanıtlarken, çarpıcı açıklamalarda da bulundu. Hüseyin Filiz Belediye ziyaretinde Mali işler Müdürünü odaya çekip, Belediyenin Kaç Para Borcu var diye sordunuz mu sorumuza, o işin evveliyatı var, Belediyede ki memurlar sanki esir kampına düşmüş gibi, kimse konuşamıyor derken, israrla Belediyenin borcunu açıklayacağını, 1 Nisan’dan sonra ya hizmet; yada borç ödeme süreci mi olacak? O zaman göreceksiniz” dedi.

Soru: ÇAKÜ Yönetiminin başta akademisyenler olmak üzere, çalışanlarını, öğrencilerini miting alanına araçlarla taşıttığı iddia ediliyor. (Bunu biz kafamızdan neyi uydurmuyoruz. Halk söylüyor.) En acısı ders saatinde sınıfında olması gerekirken öğrencilerin ders saatlerinin miting için ayarlanması talimatı verildiği de konuşuluyor. Sizce bu davranış şekli uygummudur; yoksa bir utanç taplosumudur? Aynı şeylerin kamu kurumlarında çalışanlar içinde uygulandığı iddia ediliyor. Bu soruyu nasıl cevaplarsınız?

Cevap: Sonuçta şehre T.C. nin Cumhurbaşkanı geliyor. Bu duyuruyu sizde haber sitelerinizde kamuyuna duyurdunuz. AK Parti teşkilatı olarak Cumhurbaşkanımız, AK Parti Genel Başkanımızın gelişi için kamu kurum, STK’ları, dernekleri, vatandaşlarımızı davet ettik. Yorum yapanlar yanlış düşünüyorlar. Miting resmi kurumlarda mesai saatlerinin bittiği ana denk gelmiş olabilir. Ama; teşkilat olarak hiç bir kimseye zorlama yapmadık. Sayın Cumhurbaşkanımızı dinlemeye gelmiş olabilirler. Kamu personellerinin, öğrencilerin zor, baskı ve tehditle getirilmeye çalışılması cahilliğin, boş konuşanların ispatıdır” dedi.

Tören alanına çevre illerden yüzlerce araçla insan getirildiğini ve bunun AK Parti’nin eridiğinin bir göstergesi olduğu düşünenleri ve bu söylemleri ortaya atanları kınıyoruz. Sorularının içinde teşekkür ederim.” İfadelerini kullandı.  
 

Bu haber 2142 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum