Tuğba Açıkgöz'ün Ölümüyle İlgili İlk Açıklama Cumhuriyet Başsavcılığından Geldi

Başsavcılık, "Olayın aydınlatılması için tüm delillerin toplanmasına azami gayret gösterilmekle, soruşturma tüm yönleriyle titizlikle yürütülmeye devam etmektedir." dedi.

Tuğba Açıkgöz'ün Ölümüyle İlgili İlk Açıklama Cumhuriyet Başsavcılığından Geldi
21 Ocak 2020 - 20:20 - Güncelleme: 21 Ocak 2020 - 20:28

Cumhuriyet Başsavcılığından Açıklama

Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığından, 14 Ocak'ta yalnız yaşadığı evinde ölü bulunan Tuğba Açıkgöz'ün ölümüyle ilgili olayın aydınlatılması için tüm delillerin toplanmasına azami gayret gösterildiğini bildirildi.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, bazı basın organları ve internet siteleri ile sosyal medyadan paylaşılan haberler üzerine kamuoyunu doğru bilgilendirilmesi için basın açıklaması yapma gereği duyulduğu belirtildi.

İşte Açıklama

Tuğba Açıkgöz'ün ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmanın titizlikle devam ettiği vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Tuğba Açıkgöz'ün ölümü ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, cesedin bulunduğu evde cumhuriyet savcısı ve olay yeri inceme ekibi gerekli çalışmaları yapmış, delil niteliği taşıyan eşyalara el konulmuştur.

Ceset üzerinde cumhuriyet savcısı ve adli tabip ile yapılan ölü muayenesi sırasında, vücutta herhangi bir darp, cebir izine rastlanılmadığı tutanağa geçirilmiş, herhangi bir kırıktan bahsedilmemiştir. Ceset, klasik otopsi yapılmak ve ölüm anı ile nedeninin tespiti için Ankara Adli Tıp Kurumu Grup Başkanlığına gönderilmiş olup, rapor dönüşü beklenilmektedir. Olayın aydınlatılması için tüm delillerin toplanmasına azami gayret gösterilmekle, soruşturma tüm yönleriyle titizlikle yürütülmeye devam etmektedir."

Çankırı merkezde yalnız yaşayan edebiyat öğretmeni olduğu bilgileri paylaşılan Tuğba Açıkgöz, geçen 14 Ocak'ta yalnız yaşadığı evinde su borusuna asılı halde bulundu. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Tuğba öğretmenin öldüğü belirlendi. Tuğba Açıkgöz, otopsinin ardından memleketi Çankırı'nın Orta ilçesinde toprağa verildi. Ancak daha sonra Tuğba'nın intiharına inanmayan yakınları, konuştuğu erkek arkadaşı M.M.'den şüphelenerek şikayette bulundu.

Şikayet üzerine M.M. polise verdiği ifadesinin ardından serbest bırakılırken, soruşturma sürdürülüyor.
 

Bu haber 4846 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum