Başkan Esen, Sosyal Denge Sözleşmesini İmzaladı

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı Belediyesinde 657’ye tabi olarak çalışan memurların Sosyal Denge Sözleşmesi’ni imzaladı.

Başkan Esen, Sosyal Denge Sözleşmesini İmzaladı
15 Ocak 2024 - 13:56 - Güncelleme: 15 Ocak 2024 - 14:01
Sosyal Denge Sözleşmesi

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı Belediyesinde 657’ye tabi olarak çalışan memurların Sosyal Denge Sözleşmesi’ni imzaladı. Son sözleşme ile kamu görevlileri maaşlarına ilave olarak en yüksek devlet memuru aylığının katsayı çarpımı % 90 arttırılarak memurlara verilen sosyal denge ödeneği 6 bin 505 TL’ye yükseltildi. 1 Ocak 2024 ile 31 Mart 2024 tarihleri arasında yürürlükte olacak sözleşme kapsamında memurlara Kurban ve Ramazan Bayramlarında ise belirlenen tutarın iki katı kadar ödeme yapılacak.

Başkan Esen, Belediye Sosyal Tesis’te Türk Yerel Hizmet-Sen Çankırı Şube Başkanı Erol Selci ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı imza töreninde memurları ile bir araya geldi. Esen, SDS oranlarını olabilecek en üst limitte belirlediklerini söyleyerek “Hep birlikte kader birliği yaptık. Biz seçilerek geldik, ama sizler bu belediyenin personelisiniz. Birlikte yürüyoruz bu yolda. Herkes zincirin önemli bir parçası. Cenabı Allah bize bu memlekete hizmet etme fırsatı verdi, sizlerle çalışma fırsatı verdi. Şu an sizler için elimizden gelenin fazlasını yaptık. Güle güle harcayın. Allah bereketini versin.” dedi.

Esen’in açıklaması alkışlarla karşılık buldu.

Bu haber 3100 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Halk
    3 ay önce
    Arkadaşlar bu kalıcı bir çözüm değil işcinin maaşını 25bin yapmak günü kurtarmak Ocak 2025 yılında asgari ücrete yüzde 49 zam gelirse 26bin lira olur en fazla belediye işcilerine yüzde 10 daha verilirse refah payı gelir 27.500 olur oda olursa yani bu mum arkadaşlar Ocak 2025 e kadar yanar bunu vereceğine çık 50 yevmiye 100yevmiye ikramiye vereceğim de görelim taşıma suyla değirmen dönmez bu balon 1ocak 2025te patlar bidaha çok güçlü filiz gibi bir adayda çikmaz bu çayın duvarları filiz zamanında yapıldı duvarin maliyeti tabanın maliyetinden çok çok fazla Bulvar caddesi öldü büyük caminin önündeki Çankırı havası değisti engelli park yerlerinin boyaları dahi yok yaya kaldırımları boyasız var mı yok mu belli değil imara açılan bir yer yok ev yok memlekette üniversiteye otobüs alınmış Çankırı ya hizmet diyorlar örgenciler sanki eşekle gidiyormuş gibi hava estiriyorlar personel sizden memnun değil 4 çocuklu insanların 13 bin liraya çöpte lagarda çalışması Allah'tan reva mı?