Çankırı'nın En Büyük Sosyal Konut Hamlesi Başlıyor

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar, 31 Mart’a kadar Belediye Hizmet Binası birinci katta bulunan kooperatif bürosuna bizzat müracaat edebilecek.

Çankırı'nın En Büyük Sosyal Konut Hamlesi Başlıyor
28 Mart 2023 - 13:42 - Güncelleme: 28 Mart 2023 - 14:04
Varol Başkan Varol

Atom Karınca Başkanımız Esen'den Hamle Üstüne Hamle

Çankırı’nın En Büyük Sosyal Konut Hamlesi


Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in talimatı ile kurulan 18 Konut Yapı Kooperatifi, vatandaşların konut sıkıntısını çözmek için konut hamlesi başlattı.

Çankırı tarihinin en büyük sosyal konut projesi için başvurular başladı. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar, 31 Mart’a kadar Belediye Hizmet Binası birinci katta bulunan kooperatif bürosuna bizzat müracaat edebilecek.


Bu Konutlar Çankırı’nın Vizyonu Olacak

Çankırı Belediyesi öncülüğünde 18 Konut Yapı Kooperatifinin başlattığı büyük konut hamlesi ile Çankırı’da vatandaşlar maliyetine daire sahibi olabilecek. Çankırı’nın vizyonunu değiştirecek 1018 konutluk projenin ilk etabı Mimar Sinan Mahallesi’nde yükselecek kooperatif kapsamında toplamda 142 daire yer alacak.

100 daire için üyelik alınacak projenin ön başvuruları ise 31 Mart Cuma günü mesai bitiminde sona erecek.  9 bin 740 m² arsa alanına sahip ve zemin+7 katlı iki ayrı bloktan oluşan konutlar, 90 ve 110
’lik 2+1 daireler ile 143 m²’lik 3+1 dairelerden oluşacak. Deprem yönetmeliğine uygun ve güvenli olarak yapılacak yapının kapalı otoparkında her bir daire için otopark alanı da ayrılacak. İlgilenen vatandaşlar, detaylı bilgiye 18 Konut Yapı Kooperatif Bürosu’ndan ulaşabilecek.


Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, kooperatifin Çankırı’da konut sıkıntısının çözümüne alternatif olacağını söyleyerek konut hamlelerinin genişleyerek devam edeceğini ifade etti.

Bu haber 15931 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Bahtsız
  1 yıl önce
  Kura çekimi ne zaman yapılacak?
 • Haydar
  1 yıl önce
  3. Etap dururken nerelere başlanıyor akıl alacak gibi değil.
 • Cankirili
  1 yıl önce
  Yıkık harabe yerler ne olacak 2. Etap TOKİ'nin alt kısımları çöplük gibi bekliyor başkan o eski ahşap evler ne zaman yıkılacak oraları kim yapacak hiç olumlu bir iş gibi görmedim o yıkılmaya yüz tutmuş mekruh binalar dururken burası yapılıyor.
 • 18 li
  1 yıl önce
  Bu nasıl sosyal konut ya hu. Bu resmen maddi durumu süper olanlar için yapılmış mükemmel bir proje. Dar gelirli başını sokacak ev ister öncelikle. Çift banyo, çift yatak odası, kiler salon mutfak bir arada amerikan model tip bir projeyi dar gelirli ne yapsın, daha doğrusu buna nasıl gücü yetsin. Hakikaten dar gelirliler içinmiş öyle mi.Ben çift çalışanım. İnanın benim dahi gücüm yetmez bu konutlara. Ne sosyal konutu kardeşim. Konut yapmanız güzel bir şey. Destekleriz elbette ama adını doğru koyun, milletle dalga geçmeyin lütfen. Vesselam...
 • İsimsiz
  1 yıl önce
  Önce 2019 Tokiler yapılsın lütfen
 • Musa Kaya
  1 yıl önce
  Eski hayvan pazarı yeri mi acaba