Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Yeni Hükümet Binasının Neyini Beğenmedi (Özel Haber)

Valilik güzel olmuş, tüm kurumlarda var ki Hükümet Binasının çatısı altındalar. Fakat gariban vatandaş ile memurlar zorluklar çekiyor. Yol parası vatandaşa zor geliyor.

Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Yeni Hükümet Binasının Neyini Beğenmedi (Özel Haber)
12 Kasım 2019 - 23:27 - Güncelleme: 13 Kasım 2019 - 09:26

Yeni Hükümet Binasının Neyini Beğenmediniz?

 

Valilik güzel olmuş, tüm kurumlarda var ki Hükümet Binasının çatısı altındalar. Fakat gariban vatandaş ile memurlar zorluklar çekiyor. Yol parası vatandaşa zor geliyor. Çalışan memurların toplu taşıma Özel Halk otobüslerinin duraklarının çok iyi belirlenmesi gerekliği gündemdeki yerini koruyor olmuş olması o da ayırı sorun.

 

Yeni Hükümet Binasının Neyini Beğenmediniz?

 

Vakıf’ı Kim Veya Kimler Boşalttığı Eski Yerine Gerisin Geri Taşıtmak İstiyor?

 

Bunun Adı Resmen Gâvur Eziyeti!

 

Oturun Oturduğunuz Yerde. İkametgâh Değişikliği Mecbur mu? Küçük Problemleri Büyütmeye Gerek Yok.

 

Yeni binaya taşın. Yok, olmadı çıktığın binaya geri git. Yok, hemşehrim üç kuruşa beş köfte. Tüm halkımdan özür dileyerek argo olan bir kelimeyi satırlara taşıma zorunluluğu doğduğundan bu atasözünü de hatırlatalım istedik. “Boşadığın kadının topuğuna bir kez daha bakılmaz” der büyüklerimiz.

 

Nerede Çankırı’yı seviyorum diyenler, nerede şehrin ekonomisini düşünenler? Yerinize oturun, kemerlerinizi bağlayın ve can yeleğini yerinden çıkartmayın!

 

Birçok Müdürlükler taşınma işlemlerini tamamlayarak 1 aydır Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Yolu üzerinde yapımı tamamlanan yeni Hükümet Binasında vatandaşlara hizmet vermeye başladı, her kurum yerli yerince yerlerine yerleşti.

 

Biz Çankırılılar Olarak Hatalarımız Var mı Tabii ki var!

 

Hatamız eski yerini çevresindeki alanlarla birlikte genişletip büyütmeyi düşünmemiz gerekli iken; kısır çekişmelerle Valiliği şehir dışına taşımamızla birlikte sorunlarda beraberinde başlamış oldu. Büyütülen Hükümet Konağı'nın farklı bir yerde, yeniden yapımı için başlatılan çalışmada ilk aşamalar tamamlandı, inşaatı kazasız, belasız bitirilmiş oldu. Bir hatamızda seçmesini, seçilmesini beceremiyoruz. Çankırı gemisine iyi bir kaptan bulamıyoruz.

 

Biliyoruz ki Valilik güzel olmuş, tüm kurumlarda var ki Hükümet Binasının çatısı altındalar. Fakat gariban vatandaş ile memurlar zorluklar çekiyor. Yol parası vatandaşa zor geliyor. İdareciler rahat altlarında resmi arabalar ile gidip geliyorlar.

 

Çankırı sürekli büyüyen ve gelişen bir konumdadır bu tartışılır. Başta Valilik olmak üzere birkaç kurumun hükümet konağı dışında olması koordinasyonda sıkıntılar yaratacağı, zaman ve kaynak israfına sebebiyet vereceğini hiç kimseden çekinmeden söyleye biliriz.

 

Gelişen ve değişen şartlar göz önüne alınarak vatandaşa daha kaliteli ve daha verimli, hızlı hizmet vermek, bütün birimlerin tek bir çatı altında toplanmasını sağlayarak kaynak ve zaman israfını önlemek amacıyla yeni bir hükümet konağına sahip olmuşken; birde duyduk ki Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı’nın şehir içerisinde mülkiyeti özel şahıslara ait olan boşaltmış olduğu eski yerine gerisin geri taşınması düşünüldüğü konusu kafaları karıştırdı.

 

Sosyal Devlet anlayışı kapsamında Anayasanın "Türkiye Cumhuriyeti demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devletidir." hükmü gereğince yürürlüğe giren 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu’nun amacı kapsamında yoksullukla mücadele edilmesi, kaynakların etkin bir biçimde kullanılmasını sağla­mak, temel ihtiyaçlarını karşılamaktan yoksun nüfusun en yoksul diliminde yer alan vatandaşlarımıza doğruluk, eşitlik ve objektiflik kriterlerine bağlı kalarak sosyal yardımlarla desteklemektir. Bu kapsamda; yardım talebi ile ilgili müracaatların Çankırı Hükümet Binasında bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na yapılması gerekmektedir. Buna da itirazımız yok.

 

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Hükümet Konağında hizmet vermekte olup, yeterli fiziki mekâna sahiptir. Vakıf Hükümet Konağının çatısı altından çıkarılmamalı.

 

Peki; durup dururken ne oldu da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nı Hükümet Binasından çıkartmak istiyorsunuz, kimim aklına uyuyorsunuz da boşu boşuna özel mülke çok büyük miktarda kira ödeyesiniz. Bu sorumuzu cevaplayabilecek misiniz?

 

Çankırı Sahibi Bulunmayan Nadir İllerden. Belki de Tek İliz. Bizden başka şehrini yalnız bırakmış bir il yok. Maalesef sivil toplum olarak çok geri kaldık.

 

Çankırı’yı seven herkesin mutlak katkı yapması gerekiyor.

 

Yeter ki bu işte yol alalım. Çankırı sağlıkta geri kalmasın. O kadar ciddi geri düştük ki, sağlık alanında, bir Çankırılı olarak ben bundan ciddi rahatsızım. Sağlık her şeyden önemli; paradan da, puldan da önemli. En azından sağlık için bir araya gelelim, şehir için bir araya gelelim. Sağlık için adımlarımızı biraz daha hızlı atalım ve inşallah Çankırı’yı sağlık alanı başta olmak üzere her alanda o eski ihtişamlı günlerine geri döndürelim.” Diye haykırıyorum.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası ve admini olarak “Adaletli Olmak Zorundayız. Ortak Aklın Bayraktarlığını Yapacağız, Yapmaya da mecburuz.

 

Şahsımız hiçbir siyasi görüşün bayraktarlığını değil, şehitler, yaranlar diyarı Çankırı’nın menfaatlerinde ortak aklın bayraktarlığını yapaktır. Bizim amacımız kimseyi kötülemek yada yüceltmek değildir.

 

Bunda ben kendime de öz eleştiri yapıyorum, zamanında Çankırı’yı ilgilendiren konularda yeterince zaman ayırmadığım için. Bir diğer şehirlere bakın bir de bize Çankırı’ya bakın. Çünkü seçilmişlerin alayı da Çankırı’yı desteklemedi. Hep kendi çıkarlarını düşünerek ahbap-çavuş ilişkilerinden bir adım ileriye gidemediler. Ankara’ya kapağı atam seçildiği şehrini unutuverdi.

 

Hatalarımızdan Ders Çıkartmamız Lazım

 

Üniversite ve kentin birlikte hareket etmesinin, şehre büyük katkı sağlayacağını daha önceden de defalarca dile getirdim” Fakat işlerine gelmeyenler konuları savsakladılar. Dağın, tepenin zirvesine Üniversite yaparsan olacağı bu işte. Daha hala bir hastane arsası bulupta temelini dahi atmayı becerememiş bir yönetim topluluğu Çankırı'yız biz. 

 

Sözün kısacası yeni bina yapılırken, projede yeri bulunan, kiradan kurtulup devletin çatısı altında hizmet veren, hükümet binası çatısı altındaki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nı yerinden oynatmayın. Bütün enerjinizi toplu taşıma araçlarını çoğaltarak vatandaş ve memurlarınızı yeni hükümet binasına taşımayı kendinize görev edinin.

 

Bazen diyorum ki kendi kendime; Ne çok değer vermişim çiğeri beş para etmez değersizlere!

 

Kartal avını öldürmeden önce göğün tepesine çıkartıp aşağı bırakırmış. İnsanların sizi göklere çıkarmasına aldanmayın… Sizi bir anda göklere çıkaranlar, kendi menfaatleri için bir anda yere bırakırlar.. Sadece Cenab-ı Allah’a güvenin, O her şeye yeter…

 

İtiraf ediyor, başka bir şey demiyoruz. “Doğruluk çizginizden asla vazgeçmeyin, onun bunun lafına bakarak, kısır çekişmeler yaparak, ortalığı karıştıran ve aba altında sopa gösterenlerin kafalarına uyarak Çankırı’nın kaderiyle oynamayınız. Nokta.

 

 

Boşatılıp yeni hükümet binasına taşınan eski hükümet konağının kapısındaki misafirin fotoğrafına bakıp nerelerde hata yaptığımızı o zaman anlayalım, ona görede yorum yapalım ne dersiniz? Kusurum varsa af ola.

Bu haber 4555 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Vatandas
  7 ay önce
  Ankara tarafi Ankara tarafi diye o Valilik binasını oraya kim dayattı ise ona sorun bunları. Bakalım cevap verebileceklermi? Gerçi bina güzel, tek çatı düşüncesi güzel. Vatandaş ve çalışanlar ne çekerse çeksin. Kimsenin umurunda degil. Otopark sorun, ulaşım sorun olmuş şehrin Valisi şehirden dışarıda olmuş kimin umrunda? 5 yıl Valilige yer arandı. Allah'tan bakanlık hastane yerini kabul etmedi. Valilik yeri stadyumun yeri idi. hastane yeride kırkevler sosyal konutların yeridir. Bunu yapacak Çankırı sevdalısı gerekiyor sadece menfeat sevdalıları ile olmuyor bu işler.
 • Sade Vatandaş
  7 ay önce
  Hükümet binasının konumu ve yapısı olarak gayet ki birde bütün kurumların oraya toplanması ayrı güzel olmuş ama dediğiniz gibi dolmuşlar her yerde sıkıntı özellikle hastane tarafı kenbağına giden otobüs ve dolmuşlar dolu oluyor onu geçtim bazen gelmiyorlar bile işe giderken sabah 7 buçukta gelmesi gerekiyor ama bakmışsınız tabelasında kenbağ yazısını asmamış ve işe gidemiyorsunuz. mecbur bir sonraki dolmuşa binmek lazım belediyenin bu işe el atması lazım yada bir uygulama yaptırıp dolmuşların hareket edip etmediğini vatandaşında görmesi lazım.