AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu Çok Sert Konuştu

Salim Çivitçioğlu, "Çankırı’ya TIP Fakültesi kazandırılması için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade ederek, en büyük hayalinin TUZ Mağarasını tam anlamı ile turizme kazandırmak olduğunu vurguladı."

AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu Çok Sert Konuştu
01 Ocak 2021 - 16:00

Sen Rummusun, Yunan mı?”

AK Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, bir zamanlar AK Parti’de uzun yıllar Başbakan Yardımcılığı ve Bakanlık görevlerinde bulunan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a ‘Sen Rummusun, Yunan mı?” sözleriyle yüklendi.

AK Parti Çankırı İl Başkanlığı 2020 yılı değerlendirme toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan AK Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, bir zamanlar AK Parti’de uzun yıllar Başbakan Yardımcılığı ve Bakanlık görevlerinde bulunan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a ‘Sen Rummusun, Yunan mı?” sözleriyle yüklendi.

Çivitcioğlu’na, DEVA Partisi Genel Bakan Yardımcısı İdris Şahin’in Çankırı Merkez İlçe Kongresinde yaptığı konuşmada, AK Partililere yönelik
“kendileri acziyet ve perişanlık içerisindeler. Siyasi nezaket ve onurdan yoksunlar” sözleri ile İl Başkanı Mustafa Avşar’ın “Hayal ticareti ve umut tüccarlığı yapıyorlar ama 15 yıldır Çankırı’ya bir hizmeti getiremediler” sözleri hatırlatıldı.

Çivitcioğlu, “Bu arkadaşların dünü de belli, bu arkadaşların geçmişte nerede yer aldıkları da belli.  Biz hayal dünyasındaysak o mevcut teşkilatın il başkanı da hayalci. Biz hayalci olsak, burada bu kadar lafı konuşamazdık. Burada bu kadar kâğıt yani boşuna yazılmadı. Hiçbirisi hayal ürünü değil. Hepsinin yerlerini gidin tek tek tespit edin.  Onlar konuşacak, biz çalışacağız. Malum hurdacı bağırır kuyumcu çalışır.” ifadelerini kullandı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a ağır sözlerle yüklenen Çivitcioğlu, “Şimdi Ali Babacan Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleri ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti AK Parti hükümetlerinde başbakan yardımcılığı yapmış, bakanlık yapmış belli noktalarda yetki verilmiş bir insan. O bizim AK Partimizde bu işleri yaptı
ama beklenilmesi, dinlenilmesi gereken süreçte farklı bir çıkış yapmaya kalkıştı.

Bu şekilde onun etrafında ülkeyi düşünmekten ziyade nefis sahibi olanlar toparlandılar. Şimdi ‘Apo’nun heykelini dikeceğiz’ Kobani 6-7 Ekim olaylarında sokağa dökmek ile ilgili topluma bir çağrı yapan, arkasından bu ülkede şehitlerimizin, gazilerimizin olmasına sebebiyet veren, terör örgütüne destek olan Selahattin Demirtaş’ın AHİM kararının uygulanmasını söyleyen bir vatandaş Ali Babacan. Cumhurbaşkanımızın ‘One munit’ dediğinde işte şimdi yandık diyen bir vatandaş. Ayasofya açıldığı zaman ‘Ayasofya ile ilgili düşünceleriniz nedir?’ diye sorulduğunda, ‘Umarım sonuçlarını hesap ederek bu kararı almışlardır’ açıklamasına taraf değilim, kararın tekrar gözden geçirilerek eski haline döndürülmesinin yanındayım diyen bir vatandaş. Bu açıklamaları Rumları, Yunanlıları kıskandırıyor. Ya sen Rummusun, Yunan mı? Başka diyecek bir şey bulamıyorum” dedi.

www.haberci18.com İnternet Medyası Olarak, "Çankırı'ya Yapılması Gerekli 400 Yataklı Hastane İçin Şıkıştırmaya Devam Ediyoruz!"

Ya Yapılacak, Ya Yapılacak Diyerek, "Bu İşin Peşini Bırakmayacağımızı Söylemeye Devam ediyoruz.

Yeni hastaneyle ilgili bir ksır döngü olduğu ve halen yerinin belirlenmemiş
olması eleştirilerine katıldığını ifade eden Çivitcioğlu, “Çankırı’ya 400 yataklı bir hastanenin mutlaka yapılacağını, yerinin Jandarma Komutanlığı yada Fidanlıkta bulunan İl Özel İdaresi arazisi olacağını açıkladı. Çankırı’ya TIP Fakültesi kazandırılması için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade eden Çivitcioğlu, en büyük hayalinin TUZ Mağarasını tam anlamı ile turizme kazandırmak olduğunu vurguladı.


Bu haber 4678 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • Şaban
  3 hafta önce
  Kardeşim ALİ BABACAN VE İDRİS ŞAHİN ikiside kalitedir ilçelere o kadar gidiyor geliyorsun ve yıllardır traktör satıyorsun ama hala ilçeler köyle İdris Şahin der başka bir şey demez bunun sende farkındasın kaliteyi şehirde değil ilçe de görmek gerek yıllardır İdris Şahin Çankırı ilçelerinde markadır unutma bunu Salim ağa
 • Kurşunlu’lu
  3 hafta önce
  Salim bey İdris abindi ne oldu da şimdi o ve ekibini eleştirir oldun... Ali BABACAN ve İDRİS ŞAHİN Senden misli misli üstün gömlek yarışa girme onlarla ve oturduğun o koltuğa İdris Şahin sayesinde geldin hep onun gölgesi altında kurumadın büyüdün tüm Çankırı bunu biliyor İdris beye borçlusun bu günlere geldiğin için
 • Çankırılı
  3 hafta önce
  Hayırdır biraz para dağıtınca ego tavan mı oldu. Çankırı sorunlarına bakın. Ali Babacan size çok gömlek üstü.
 • Alper ince
  3 hafta önce
  Veterinerlik fakültesi bile gelmedi. Kurşunlu ilçemize veterinerlik gelseydi iyi olurdu. Hayvancilik olmasa o bölge göç vererek yok olacak. İstanbul ve Ankaraya aşırı nüfus yiğilmiş buna rağmen en büyük üniversiteler ankarada. Anlamiyorum devletimiz niye dengeli bir şehirleşme planı yapmiyor. Ardahan ili merkez nüfusu 40 bin ama istanbul ili nüfusu 16milyon. Sözde ikiside il
 • Vatandaş
  3 hafta önce
  Boş konuşmayın beee Çankırıya doğru düzgün TOKİ yapmadınız. Konut sıkıntısı olan bir il burası... Daha ne söylenebilir ki
 • ahmet yenılmez
  3 hafta önce
  sende boş konuş anca vekil bey
 • Salih Ylçn
  3 hafta önce
  Memleketimiz için çalışanlardan, geleceğe şanlı bir miras , bitmiş yatırımlar kazandıranlardan Allah (cc) razı olsun, Çankırımız her şeyin en iyisine layıktır, seçilen vekillerimiz ve yöneticilerimiz de kalitelidir.