Yapraklı Futbol Sahasına Avrupa Standartlarında Tesis Kazandırıldı

Bakanlık tarafından başlatılan proje kapsamında gençlere yeni bir tesis kazandırıldı.

Yapraklı Futbol Sahasına Avrupa Standartlarında Tesis Kazandırıldı
18 Ekim 2021 - 19:08 - Güncelleme: 18 Ekim 2021 - 19:13
Spor Yatırımı Yapraklı’ya Yaradı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, spor yatırımları kapsamında Çankırı’nın Yapraklı ilçesindeki futbol sahası içerisine Avrupa standartlarında bir tesis kazandırdı. İdareci, hakem, sporcu, sağlıkçı ve futbolun bütün paydaşlarının kullanacağı tesis, vatandaşın hizmetine açılacak.

Spor alanında yapılan yatırımlar Yapraklı’ya yaradı. Bakanlık tarafından başlatılan proje kapsamında gençlere yeni bir tesis kazandırıldı. Tesis; soyunma odaları, protokol ve idari bölüm, hakem odaları, resepsiyon, toplantı salonu ve çocuk emzirme odaları ile nezih bir ortam sunuyor. Tesisle birlikte mevcut halı saha da yenilendi.

Yapraklı Belediye Başkanı Ömer Güngör, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, Gençlik Hizmetleri Müdürü Cengiz Demirel, Korgun Gençlik ve Spor İlçe Müdürü İsmail Yurtlu tesisi ve tamamlanan halı sahada incelemeler yaptı.  

Yapraklı’da bir araya gelen heyet, yapılması planlanan “Yapraklı Gençlik Merkezi” için yer tespitinde de bulundu. Uygun yerde ortak karar kılındıktan sonra Yapraklı Gençlik Merkezinin yapım çalışmalarına başlanacağı bildirildi.


İncelemelerde bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, gençlik için yapılan yatırımların, gelecek için atılmış en sağlam temeller olduğunu dile getirerek yatırımların Yapraklı halkına hayırlı olması temennisinde bulundu.
Yapraklı ilçesindeki spor yatırımlarının Yapraklı gençliğini mutlu ettiğini belirten Yapraklı Belediye Başkanı Ömer Güngör ise Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu başta olmak üzere Çankırı Milletvekilleri ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bu haber 1626 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • YAPRAKLILI
  3 ay önce
  Çok güzel bir yatırım fakat Çankırı-Yapraklı Yolu 1 yıldır inşaat halinde burayı çekmeye giderken keşke şu yol bir defa daha haber yapılsaydı sayın editör. Arabalarımızda titreşimden ses gelmeyen yer kalmadı ön takım desen çöp oldu bakımdan geçmesi gerekiyor bıktık..
 • 18 li
  3 ay önce
  Spor Bakanlığımızdan,İl Müdürlüğümüzden ve Spor Toto teşkilatından Yapraklıya armağan edilen bu tesis Yapraklılı hemşehrilerimize hayırlı olsun. Hükümetin ayırım yapmadan hizmet etmesini de takdir ediyorum doğrusu.