Karaali Greko-Romen A Milli Takımı Teknik Direktörlüğüne Getirildi

Greko-Romen A Milli Takım Teknik Direktörlüğüne getirilen Erdoğan Karaali 1965 yılında Çankırı’da doğdu.

Karaali Greko-Romen A Milli Takımı Teknik Direktörlüğüne Getirildi
11 Ocak 2022 - 17:53
Karaali Greko-Romen A Milli Takımı Teknik Direktörlüğüne

6 Kasım’da yapılan Türkiye Güreş Federasyon Başkanlığı seçimlerini kazanan Avrupa ve Dünya Şampiyonu Olimpiyat ikincisi güreşçimiz Şeref Eroğlu’nun listesinden yönetime girmeyi başaran Yaren Spor Kulüp Başkanı İsmail Acıbunar’dan sonra hemşehrimiz Erdoğan Karaali’nin Greko-Romen Güreş A Milli Takım Teknik Direktörlüğüne getirilmesi spor camiasında sevinçle karşılandı.

Milli sporumuz güreşe Çankırı’nın çifte damga vurduğu 2022 yılının Çankırı yılı olup, başarının şampiyonluklarla taçlandırılması bekleniyor.

“EN İYİSİ”

Greko-Romen A Milli Takım Teknik Direktörlüğüne getirilen Erdoğan Karaali 1965 yılında Çankırı’da doğdu. Güreşe 1976 yılında Çankırı’da başlayan Karaali, 1983 yılında İzmir Tekelspor güreş takımına transfer oldu. Güreş hayatı boyunca Türkiye şampiyonlukları, Balkan Şampiyonluğu, Ordular Arası Dünya Şampiyonluğu ve uluslararası bir çok müsabakalarda çeşitli dereceler elde eden Karaali, aktif güreş hayatını bıraktıktan sonra İzmir Tekel, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ankara Polis Koleji, Ankara EGO kulüplerinde antrenörlük yaptı. Milli takımlarda; yıldızlar, gençler ve büyüklerde dünya şampiyonlukları gibi bir çok başarıya imza atan Karaali, 6 Kasım 2021 tarihinde Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığına seçilen Şeref Eroğlu ve ekibi tarafından Greko-Romen A Milli Takım Teknik Direktörlüğüne getirildi.

En iyisi” için çalışacaklarını söyleyen Karaali “Bize verilen görevi layıkı ile yapıp adaletli davranarak var gücümle çalışıp 84 milyonun emaneti Milli Takımımızın başarısı için elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret göstereceğim” şeklinde konuştu.

Karaali, “Bizlerin minderdeki başarılarında ve bu günlere gelmemizde büyük emeği olan hocalarımız; M.Nuri Öcal ve Bektaş Çelik başta olmak üzere Çankırı’da beraber antrenman yaptığımız takım arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Bu haber 1506 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Salih 18
    6 ay önce
    Çankırı’mızın yetiştirdiği çok çalışkan, idealist, kıymetli, başarılı bir sporcu. Üstün başarılarının devamını dilerim. Tebrikler Sayın Karaali????????????????