Ulusal Su Verimliliği Seferberliği

“Ulusal Su Verimliliği Seferberliği” Tanıtım Toplantısı Valilik Birlik Toplantı Salonunda Gerçekleşti

Ulusal Su Verimliliği Seferberliği
30 Temmuz 2023 - 15:07 - Güncelleme: 30 Temmuz 2023 - 15:11
“Ulusal Su Verimliliği Seferberliği” Tanıtım Toplantısı Valilik Birlik Toplantı Salonunda Gerçekleşti

Değişen iklime uyum sağlanması, su kaynaklarının korunması ve sürdürülebilir yönetiminin sağlanmasına ilişkin çözüm yollarının ve kaydedilen gelişmelerin katılımcı ve çok paydaşlı şekilde değerlendirilmesi, politika, strateji ve eylem planlarının oluşturularak uygulanması ile konuya ilişkin farkındalığın artırılması amacıyla, bütün paydaşlarımızı kapsayacak şekilde Bakanlığımız koordinasyonunda 31 Ocak 2023 tarihinde Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde Ulusal Su Verimliliği Seferberliği başlatılmıştır.

Bu kapsamda ilimizde bulunan tüm kamu binalarında su verimliliğinin sağlanması adına yapılacak çalışmalar İl Müdürlüğümüz koordinasyonunda yürütülecektir. Konu hakkında ilimiz idari yöneticilerini bilgilendirmek adına 27 Temmuz 2023 Perşembe günü Valilik Birlik Toplantı Salonunda Sayın Valimiz Abdullah Ayaz başkanlığında, Vali Yardımcısı Şahin bayhan’ın, Kaymakamlarımızın, İl Müdürlerinin ve idari yöneticilerin katılımıyla “Ulusal Su Verimliliği Seferberliği” hakkında tanıtım toplantısı düzenlenmiştir.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Sayın Valimiz Abdullah Ayaz; “İklim değişikliği ve artan nüfus ile birlikte su kaynaklarının öneminin bir kat daha arttığını, bununla ilgili herkesin sorumluluk alması gerektiğini, Tarım ve Orman Bakanlığının koordinesinde yürütülen “Su Verimliliği Seferberliğine” gereken önemin verilmesi gerektiğini” belirtti. Ardından konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan İl Müdürümüz Sayın Dr. Hüseyin Düzgün; “Yapılacak çalışmanın tüm kamu kurumları tarafından benimsenmesi gerektiğini, her kamu binasında konuyla ilgili belirlenecek odak kişilerin bu işe gönül verecek, ciddi anlamda sahiplenecek kişilerden seçilmesi gerektiğini, alınacak tedbirler ile su israfının önüne ciddi anlamda geçilebileceğini” belirtti.

Tanıtım toplantısı İl Müdürlüğümüz Tarımsal Alt Yapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürlüğü personellerinden Mühendis Mustafa Aytaç’ın konuyla ilgili sunumu sonrası son buldu.

Bu haber 1218 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • 18 li
    1 ay önce
    ''Evinizin önünde akan bir nehirden abdest alırken dahi suyu israf etmeyiniz. '' Hadis-i Şerifi'ndeki talimatına uyabilsek, asla su israfımız ve dolayısı ile de su sıkıntımız olamaz. Ama söz dinleyen kim. O halde hep beraber buyurun çile çekmeye. Vesselam...