Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni

Cumhuriyet Mahallesi Zeki Ömer Defne Sokak Hasan Kıvrak Apartmanı No:4/6 Merkez Çankırı sayılı ikamet sahibi Z.K. ikameti kiralayan C.Ö. ve temizlik garson işleri yaptığı beyan edilen S.K. hakkında Kumara Oynaması için Yer ve İmkan Sağlanması suçundan...devamını okuyunuz.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni
19 Temmuz 2020 - 10:40 - Güncelleme: 19 Temmuz 2020 - 21:28

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü 155 polis ihbar hattına değişik tarihlerde gelen ilimiz Cumhuriyet Mahallesi Zeki Ömer Defne Sokak Hasan Kıvrak Apartmanı No:4/6 Merkez Çankırı sayılı adreste kumar oyunu oynandığı ve kumar oynanan yerin illegal oyun salonu olarak kullanıldığı yönündeki ihbarları üzerine;

08.07.2020 günü saat 14:00 sıralarında ilimiz Cumhuriyet Mahallesi Zeki Ömer Defne Sokak Hasan Kıvrak Apartmanı No:4/6 Merkez Çankırı adresine gidilmiş, kapı usulüne uygun olarak çalınmış, kapıyı açan S.K. isimli şahıs, bu adresin dernek ya da kıraathane olduğunu fakat herhangi bir belgelerinin olmadığını müracaat aşamasında olduğunu, içeri girip kontrol yapabileceğimizi, kendisinin de çalışan olduğunu, içeride başkaca herhangi bir şahsın bulunmadığını beyan etmiş, davet üzeri içeri girildiğinde yuvarlak oyun masaları ve üzerinde okey/iskambil kağıtlarının olduğu, 3 farklı odada bölme şeklinde oyun masalarının olduğu görülmüştür.

Şahsın şüpheli tavırları, içeride bulunan oyun masası ve oyun takımları birlikte değerlendirildiğinde; bahse konu Cumhuriyet Mahallesi Zeki Ömer Defne Sokak Hasan Kıvrak Apartmanı No:4/6 Merkez Çankırı adresinde Kumar oynamak ve oynatmak işleminin gerçekleşiyor olabileceği değerlendirilmiş, konu Nöbetçi Cumhuriyet Savcısına bildirilmiş, bahse konu adresle ilgili suç unsurlarının ele geçirilmesi amacıyla arama talebinde bulunulmuş, yapılan aramada kumar oynandığı yönünden materyallere ulaşılmış ve arama kararına istinaden el konulmuştur.

Cumhuriyet Mahallesi Zeki Ömer Defne Sokak Hasan Kıvrak Apartmanı No:4/6 Merkez Çankırı sayılı ikamet sahibi Z.K. ikameti kiralayan C.Ö. ve temizlik garson işleri yaptığı beyan edilen S.K. hakkında Kumara Oynaması için Yer ve İmkan Sağlanması suçundan Y.Ş.N.C. Polis Merkezi Amirliğinin 2020/964 suç numarası ile adli tahkikat başlatılmıştır.

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde mevcut kamu esenliğinin devamı amacıyla, Önleyici ve Adli Kolluk Tedbirleri kapsamında, Suç ve Suçluyla Mücadele ilkesi çerçevesinde vatandaş-kolluk uyumu ile çalışmalara devam edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 


Bu haber 3305 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum