Çankırı'da Polis Ekiplerinin Başarılı Çalışmaları Ses Getirdi

Vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamı içerisinde, genel asayiş ve kamu düzeninin devamı amacıyla önleyici ve adli kolluk tedbirleri kapsamında...devamını okuyunuz.

Çankırı'da Polis Ekiplerinin Başarılı Çalışmaları Ses Getirdi
27 Temmuz 2020 - 17:35

Çankırı’da Uyuşturucu Operasyonu

Çankırı’da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 1,78 gram sentetik kannabinoid maddesi ile 12 adet sentetik hap ele geçirildi.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni

Her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığının bir insanlık suçu olduğu bilinciyle ticareti ve kullanımı toplum sağılığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçları ile ilimizde etkin ve sonuç odaklı her türlü mücadeleyi yapmak amacıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve KOM Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satan, Satışa arz eden, kullanan, şahıslara yönelik yapılan sokak çalışmaları neticesinde;

Günlük Olay-1

Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Motorize Yunus Timleri tarafından 18.07.2020 günü R.A. ve E.Y. isimli şahıslardan toplam 1,78 gr Sentetik Kannabinoid maddesi ele geçirilmiştir. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce R.A. ve E.Y. isimli şahıslara “TCK-191” suçundan (Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak) tahkikat yapılmıştır.

Günlük Olay-2

NSM-KOM Şube Müdürlüklerince 20.07.2020 günü yapılan çalışmalar neticesinde M.C.Ç. isimli şahıstan 2 adet Sentetik Hap ele geçirilmiştir. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce M.C.Ç. isimli şahsa “TCK-191” suçundan (Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak) tahkikat yapılmıştır.

Günlük Olay-3

NSM-KOM Şube Müdürlüklerince 16.07.2020 günü yapılan çalışmalar neticesinde, Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin desteği ile M.G. isimli şahıstan toplam 10 adet Sentetik Hap ele geçirilmiştir. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce M.G. isimli şahsa “TCK-191” suçundan (Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak) tahkikat yapılmıştır.

Günlük Olay-4

Genel asayişin ve kamu düzeninin devamının sağlanması amacıyla, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla, her zaman ve her yerde güvenlik güçlerimizin varlığını vatandaşa hissettirecek alanda görünür olması amacıyla başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması varsa suç delillerinin ele geçirilmesi amacıyla önleyici kolluk faaliyetleri önemli yer tutmaktadır.

Bu anlayış ve bilinç içerisinde ilimizde yaptığımız çalışmalar neticesinde, Motorsikletli Polis Timleri Amirliğimize bağlı ekiplerimizce; yapılan önleyici faaliyetler neticesinde yapılan kontrollerde esnasında park içerisinde oturan E.Y. ve R.A durumlarından şüphelenilmesi üzerine E.Y nin elinde bulunan paket ve üst aramalarında 2 adet kağıtlara sarılı uyuşturucu madde ekiplerimiz tarafından ele geçirilmiş ve olayla ilgili 2 şahıs ekiplerimizce tespit edilmiştir.

Şüpheliler hakkında işlem başlatıldı.

Vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamı içerisinde, genel asayiş ve kamu düzeninin devamı amacıyla önleyici ve adli kolluk tedbirleri kapsamında suç ve suçluyla mücadele ilkesi çerçevesinde çalışmalar devam etmektedir.

Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın narkotik suçlara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


 
 


Bu haber 1918 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • HASAN HARPUT
    2 hafta önce
    ZEHİR TACİRLERİNİN KORKULU RÜYASI OLAN İL EMNİYET MÜDÜRÜMÜZÜ, ÇANKIRI NARKOTİK ŞUBE MÜDÜRÜMÜZÜ VE KOM ŞUBE MÜDÜRÜMÜZÜ, EKİBİNİ YÜREKTEN KUTLAR BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM ALLAH YAR VE YARDINCINIZ OLSUN.