Konu Çankırı Olunca Çalışmalar Göz Kamaştırmaya Devam Ediyor

Halk arasında “Çan Saati” olarak bilinen Tarihi Saat Kulesi ise yeniden çalışır hale getirilerek 2021 yılında en çok takdir gören çalışmalar arasında yer aldı.

Konu Çankırı Olunca Çalışmalar Göz Kamaştırmaya Devam Ediyor
27 Aralık 2021 - 17:04 - Güncelleme: 27 Aralık 2021 - 17:08
Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen Belli Bir Zümrenin Değil, Halkın Başkanı. Olay Budur.

Çalışmalar Takdir Topladı

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2021 yılında cadde ve sokakları 20 bin ton sıcak asfalt ile buluşturdu. Ekipler, çalışma programı kapsamında 71 bin 200 metrekare sathi kaplama, 22 bin metrekare tretuvar kaplama, 7 bin m beton bordür ile 4 bin 126 m hissedilebilir yüzey imalatı gerçekleştirdi.

Çankırı Belediyesinin üstyapı çalışmalarında son yılda öne çıkan en önemli çalışmaları arasında Tatlıçay projesi kapsamında tüm etapların tamamlanması yer aldı. Şehrin geçiş güzergâhında bulunan Tatlıçay’ın ıslah edilmesi için 2020 yılında iş makinelerini çaya indirerek ilk kazmayı vuran Belediye, Hastane Köprüsü ile İstasyon Kavşağı arası, Karataş ve Aşiyan Köprüleri arası ile Güneş İlkokulundan DSİ alt bölgesi arasında kalan üç etabı da tamamladı.

Yerleşime yeni açılan alanları imar planına uygun hale getirmek için yol açma ve genişletme çalışmalarını sürdüren ekipler, özellikle Bademlik bölgesinde yoğunlaşan nüfus ve trafik hareketlerinden dolayı yol, kaldırım ve kavşak düzenlemelerinde yeni düzenlemeler gerçekleştirerek bölgenin trafik sorununa neşter vurdu.

Kentsel tarihi çevrelerde başlatılan sokak sağlıklaştırma çalışmaları kapsamında ise KUZKA iş birliği ile gerçekleştirilen Uzunyol, Çamaşırhane ve Kirmanoğlu Sokaklarda restorasyon çalışmaları tamamlandı.

Halk arasında “Çan Saati” olarak bilinen Tarihi Saat Kulesi ise yeniden çalışır hale getirilerek 2021 yılında en çok takdir gören çalışmalar arasında yer aldı.

Bu haber 6198 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Ayhan Yakup
  4 ay önce
  Basarilar dilerim umarim birileri utanir caliskan baskanimiz var Masallah
 • Kıt kaynaklarla yapılan mütevazi çalışmalar
  4 ay önce
  Başkanım şimdiye kadar ki kıt kaynakları verimli kullanma, mütevazi, israftan uzak, sorun odaklı değil çözüm odaklı, halk ile iç içe yaptığınız çalışmalar şahsımın ve çevremizin takdirini kazanmış durumda. Bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Son projeniz olan tatlıçay demirlerinin yenilenmesi , yeni yapılan ve bir bölüme monte edilen demir korkuluklar görünüm olarak eskisine kıyasla hem cılız görüntü vermekte , hem de masraflı olduğu düşüncesindeyim. Mevcudunun siyaha boyanması ve ortadaki motif çiçeğinin de farklı renge boyanması , yeni yapılandan daha uygun maliyete ve çok daha iyi görünüm verecektir.Ayrıca lise ışıklarının olduğu bölüme takılan yeni demirler , düzgün monte edilmediği (eğri) Ankara istikametinden gelişte apacık görünüyor. (Bu yazdığımı eleştiri anlamında algılamayın) Çalışmalarınız da tekrar başarılar dilerim.
 • Muruvvet solgan
  4 ay önce
  İzledim çok güzel çalışmalar Şehrimizin görsel güzelliği artıyor. Çankırı her yöne genislerken dikkatimi çeken eski Çankırı da yapılması gereken düzenlemeler Kilise meydanı Tabakhane mahallesi en eski yerleşim merkezidir Bu Bölgeye kültür merkezi yapılabilir özellikle Hastane köprüsü doğu çıkışı bir kısım yenilenmiş bir kısım uzunyol ve imaret yönüne doğru bir proje gerekli orta anadolunun ipek yolu u÷randevu olan şehrimdeki calismalar çok olumlu