Taleplerin Görüşülüp, Değerlendirilmesini Rica Ediyoruz (Özel Haber)

Bizim üniversitenin ne eksiği var? Şehitler, Gaziler, Yaranlar Diyarı, Kaya Tuzunun Başkenti Çankırı da her türlü imkana sahip olan ÇAKÜ üniversitemizde Ziraat Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Diyaliz Bölümü Neden Olmasın?

Taleplerin Görüşülüp, Değerlendirilmesini Rica Ediyoruz (Özel Haber)
27 Haziran 2021 - 14:32 - Güncelleme: 27 Haziran 2021 - 14:44
Sayın Valimizin, Milletvekillerimizin, Belediye Başkanımızın, Rektörümüzün Talepleri değerlendirip, Teklifleri Görüşülüp Değerlendirilmelerini Rica Ediyoruz.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere İlimize gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na Uluyazı Kampüsü’nü ikinci bir noktadan şehre bağlayacak olan alternatif yol çalışması hakkında bilgi vererek desteklerini istedi.

Rektör Çiftçi, Bakan Karaismailoğlu’na yaptığı bilgilendirmede, “Üniversitemiz Uluyazı Yerleşkesi, Çankırı şehir merkezine, şehrin nüfus yoğunluğu açısından ve merkezi noktalarından uzak bir bölgeden, alternatifsiz tek bir yol ile çevre yolu üzerinden bağlanmıştır.

Bu durumda şehrin çoğu noktasından şehir merkezi trafiğinin kullanılması zorunda kalınan, gereksiz yere uzatılmış ve gereksiz zaman alan bu yol öğrenciler açısından bir takım olumsuzluklara sebep olmaktadır. Dolayısıyla üniversite Uluyazı Yerleşkesinin şehri bütünü ile yakınlaştıracak yeni bir yol güzergâhıyla bağlanması ihtiyacı önem arz etmektedir.

Sayın Rektörümüze sonuna kadar katılıyoruz. Alternatif yol ihtiyacı önem arz ettiği kadar; Öğrencilerimiz içinde kampüsten öğrenci yurduna ve hastaneye gidebilmek için kat edilen yolu resimlerle gösterdim. Ekte ki mevcut resimleri dikkatlice incelersek Maviyle gösterdiğim yere yol yapılması bu kadar zor olmamalı. Sayın Rektörüm sizden ricamız alternatif yol ihtiyacı ile birlikte kampüsten öğrenci yurduna ve hastaneye gidebilmek için kat edilen yolu da yaptırırsanız bir farkındalık oluşturmak ve öğrencilerin mağduriyetinin giderilmesi adına gündeme damga vurmuş olursunuz. www.haberci18.com İnternet Medya yönetmeninin taleplerini de yerine getirirseniz seviniriz. Şimdiden teşekkür ederim.

Bizim Memleketimiz Neden Yüksek Öğretimde Geride Kalıyor?

Eldivan Sağlık Meslek Yüksek Okulunda Diyaliz Bölümü neden açılmıyor?
Çankırı Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Diyaliz Bölümü bu seneye yetişecek mi?

Eldivan Meslek Yüksek Okulu Diyaliz Bölümü öğrenci almaya başlayacak mı? Eldivan Sağlık Meslek Yüksek Okulunda Diyaliz Bölümü yok mu diye soruyorlar?

Üniversitenin verdiği cevap ise, CİMER başvurusu incelenmiş olup Eldivan Meslek Yüksekokulunda bulunan Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü/Diyaliz Programı için 2020 YKS kılavuzunda da belirtildiği üzere öğrenci alımına çıkılmamıştır. Programımız Eğitim- Öğretim faaliyetlerine başlaması için gerekli hazırlıklar tamamlandıktan sonra YKS kılavuzunda öğrenci kontenjanları belirtilerek öğrenci alımı yapılabilecektir. Bilgilerinize.

www.haberci18.com İnternet medyası olarak, “Biz Çankırı için elimizden geleni fazlasıyla yaptığımıza inanıyoruz. Gayemiz eleştirmek, açık aramak değil. Çankırı’mızın yönetim şeklindeki aksaklıkları yetkililere bildirmektir.

Eldivan Meslek Yüksek Okulu gerekli hazırlıkları ne zaman yapacak? Yüksek Öğretim Kurumu sınavlarında Eldivan Meslek Yüksek Okulu Diyaliz Bölümü artık öğrenci almaya başlayacak mı? Artık memleketimizde bir şeylerin yapılmasının zamanı gelmedi mi? Bizim memleketin kaderi bu olmamalı. Her ne hikmetse memleketimizi geride bırakanlar, bir oturup düşünsünler. Memleketimize bir çivi çakandan Allah bin defa razı olsun. Bizim Üniversitemizde Diyaliz Bölümünün olmaması hiç iyi değil. Çünkü Çankırı Karatekin Üniversitesi bu bölüme neden tercih yapıp, öğrenci alımına çıkamamaktadır?

Bizim üniversitenin ne eksiği var? Şehitler, Gaziler, Yaranlar Diyarı, Kaya Tuzunun Başkenti Çankırı da her türlü imkana sahip olan ÇAKÜ üniversitemizde Ziraat Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Diyaliz Bölümü Neden Olmasın? Bu konuda bizden desteklerini esirgemeyen Sayın Valimize, Sayın Milletvekillerimize, Sayın Belediye Başkanımıza, Sayın Rektörümüze inanıyor ve güveniyoruz. Cenab-ı Allah hepsinin işini gücünü rast getirsin. Adını ettiğimiz bölümleri Çankırı’da görmek dileğiyle.

Bu haber 3091 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Abdullah
    2 ay önce
    O dağın başına Üniversite olmaz,Tarım meslek lisesini oradan kaldırıp,o geniş ve Çankırı çıkışında ve Kastamonu girişindeki alanda,şehrimizi gösterecek muhteşem görüntülü ve albenili bir yere üniversitemizi kuralım diye yırtındık ama duyan bile olmadı.Şimdi biraz da siz yırtının yolu nereden,beli nereden olacak diye.Dua edin de kayma olmasın o bölgede inşallah.