10 Koruyucu Aile Ve 13 Çocuğumuz İle Tanışma Programı Gerçekleşti

Sayın Valimiz Abdullah Ayaz ve eşleri Melike Ayaz Hanımefendinin katılımıyla 26.08.2021 tarihinde ilimizdeki 10 koruyucu aile ve 13 çocuğumuz ile...devamını okuyunuz.

10 Koruyucu Aile Ve 13 Çocuğumuz İle Tanışma Programı Gerçekleşti
26 Ağustos 2021 - 17:46 - Güncelleme: 26 Ağustos 2021 - 17:50
Çocuklarımızın geleceğine ışık tutan kişilik gelişimlerini olumlu yönde etkileyen koruyucu aile hizmet modeli değişik sebeplerle öz ailesinin yanında bakılamayan çocukların, belli bir süreliğine, bakımlarını üstlenen aile ya da kişilerin yanında devlet denetiminde yetiştirilmeleri olarak tanımlanmaktadır. Koruyucu aile hizmet modeli Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi’nin desteklediği Gönül Elçileri Projesi kapsamında başlamıştır.

İlimizde sayın valimiz ve eşleri tarafından her zaman destek verilen ülkemiz ve ilimiz açısından önem arz etmekte olan koruyucu aile hizmetinde amaç, çocuk için karmaşık ve sorunlu olan bir dönemde özenli davranılarak çocuğun bu dönemi örselenmeden geçirmesini ve normal hayatını devam ettirmesini sağlamaktır.

Sayın Valimiz Abdullah Ayaz ve eşleri Melike Ayaz Hanımefendinin katılımıyla 26.08.2021 tarihinde ilimizdeki 10 koruyucu aile ve 13 çocuğumuz ile İsmail Özdemir Huzurevi Müdürlüğünde tanışma programı gerçekleştirilmiştir.

Programda sayın valimiz ve eşleri koruyucu ailelerimiz ile tanışmıştır. Aile ve Sosyal Hizmet İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, Sayın Valimiz Abdullah Ayaz’a koruyucu aile hizmet modeli hakkında bilgi vermiştir. Koruyucu aileler de koruyucu aile hizmet modeli hakkında duygu ve düşüncelerini dile getirmişlerdir.

Bu haber 4234 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum