Tarım Meslek Lisesi Buğday Hasadında

Ziyaret kapsamında Sayın ŞENER okulda yetiştirilen buğdayın hasadında da bulundular.

Tarım Meslek Lisesi Buğday Hasadında
29 Temmuz 2022 - 12:25 - Güncelleme: 29 Temmuz 2022 - 12:30
Genel Müdür  Sayın Nazan Şener Tarım Meslek Lisesinde Buğday Hasadında
Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Nazan Şener Şehit Mehmet ATA MTAL’yi ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Sayın Şener okulda yetiştirilen buğdayın hasadında da bulundular.

Genel Müdür Sayın Nazan Şener KUZKA (Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı) projesi kapsamında yenilenmesi planlanan Şehit Mehmet ATA Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde faaliyetini sürdüren Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği atölyelerini  inceleyerek Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk'ten konu hakkında detaylı bilgi aldı.

Yetiştirilen meyve, sebzeleri yerinde gözlemleyen ve hasadı yapılan buğday/arpanın biçilmesini yakından takip eden Sayın Şener öğrenci ve öğretmenler tarafından üretimi gerçekleştirilen ürünler konusunda duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Açık alan uygulama bahçeleri, sebze ve meyve yetiştirilen alanlar ile süs bitkileri yetiştirilen alanlar da ziyaret edildi. Tarım alanında okul ile ilgili yapılması planlanan çalışmalar değerlendirildi. Her geçen gün meslek lisesine olan ilginin artmasından duyulan memnuniyet dile getirildi.

Ayrıca Okul Müdürü Emrah Olkaç tarafından kaleme alınan Galip isimli “Roman” Sayın Şener’e takdim edildi.

Bu haber 1173 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum