Çay Projesi'nin Temeli Atıldı

23.09.2020 Çarşamba (Bugün) Allah'ın izniyle Sayın Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in seçim vaatlerinden olan, Çay Projesi temeli dualar yapılarak ve kurban keserek atıldı.

Çay Projesi'nin Temeli Atıldı
23 Eylül 2020 - 11:56 - Güncelleme: 23 Eylül 2020 - 14:32

Temeli Atıldı

www.haberci18.com İnternet medyası olarak diyoruz ki, “Taşlıçay’da önemli tabi ama; sıra Çankırı Lisesi Işıklı Kavşağa (oraya) bir alt veya üst geçide gelir inşallah...”

23.09.2020 Çarşamba (Bugün) Allah'ın izniyle Sayın Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in seçim vaatlerinden olan, Çay Projesi temeli kurban keserek atıldı.

Çankırı halkının yıllardır beklediği Tatlıçay Projesi sonunda gerçek oluyor.

Bugün yapılan temel atma töreni ile 1. Etabının yapımına başlanan proje kapsamında; Projenin hayata geçmesinin baş mimarı olan, Çankırı'ya verdiği sözü tutan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen başta olmak üzere, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Yönetmen Mustafa Çelik Diyor ki, "Yapılınca Oluyormuş Meğer"

Yönetmen Mustfa Çelik'in yorumu, "Seçimlerde, meydanlarda MHP’li Ülkücüler Çivi Çakamaz Diyenlere, 18 Yıldır da bu yatırımları savsaklayan, yalan, dolanlarla Çankırı halkına yakışanı yapmak istemeyenlere kamuoyunu kandıranlara bu temel atma töreni kapak olur İnşallah." ifadelerine yer verdi.

Çankırı’mıza hayırlı uğurlu olsun. Belediye Başkanımızı izlemeye devam edin.

Not: Temel atma töreni ile ilgili detaylar geliyor.

İşte Detaylar:

Tatlıçay Islah Projesi'nin Temeli Törenle Atıldı

Çankırı Belediyesi tarafından İstasyon Kavşağı mevkisinde düzenlenen programda 3 etapta gerçekleştirilecek projenin yaklaşık 2,5 milyon liraya mal olacak ilk etabın temeli atıldı.

Törene katılan Çankırı Valisi Abdullah Ayaz vatandaşlardan gelen talepler üzerine gerçekleştirilen projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

Çankırı merkezi ikiye bölen Tatlıçay Islah Projesi’nin temeli törenle atıldı. Kurban kesilip dualar eşliğinde başlayan töreni çok sayıda vatandaş da çay kenarından izledi. Törene Belediye Meclis Üyeleri ile siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri de katıldı.

Tatlıçay Projesi’nin halkın yıllardır özlemle beklediği bir proje olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Bu projenin temelini atmayı, Cenab-ı Allah bizlere nasip etti, bunun mutluluğu içerisindeyiz. İnşallah önümüzdeki aylarda da bu tür projelere imza atacağız ve şehrimize estetik, güzellik katmak için böyle projelerin devamını getireceğiz. Tatlıçay projemizi başlattığımızda Çankırı halkından yoğun övgü aldık.

Bu projenin, vatandaşlarımızı bu kadar heyecanlandırdığını tahmin edemiyordum.” dedi. Proje hakkında kısa bir bilgi veren Esen, “Projemiz, toplamda 3180 metrelik mesafede gerçekleştirilecek. Birinci etabımız, Karataş Apartmanının ile Güneş İlkokulu arasında kalan kısımda, fakat hava şartlarımız el verirse Dedeler Köprüsü’ne kadar yapmayı planlıyoruz. Ortasında rigol kanalımız olacak. Akabinde de estetik açıdan peyzaj düzenlemeleri, aydınlatmalar ve seyir alanları yapacağız. Mevsimsel şartlara göre iki ay içerisinde ilk etabı bitirmeye gayret edeceğiz.

Halkımıza hayırlı olsun, inşallah yeni projelerle de bu temelleri hep birlikte atacağız. Gördüğünüz gibi el ele verip ortak akıl ile hareket ettiğinizde her şey oluyor. Tatlıçay’ımızı, şehrimizin içindeki sıkıntı kaynağı değil huzur kaynağı haline getireceğiz.” şeklinde konuştu.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Esen, Vali Ayaz ile birlikte temel atma butonuna basarak ilk betonu attı."Çankırı Lisesi Işıklı Kavşağa bir alt veya üst geçid içinde sıra gelir İnşallah...”
 


Bu haber 4406 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • Dertli
  3 gün önce
  Benim de derdim Çankırı'ya hizmet yapılmasıdır. Ancak yapılan hizmetin ve ona yapılan yatırımın da yerinde olup olmadığıdır da aynı zamanda. Sırf bir şeyler yapılıyor desinler mantığı ile dere içine sele maruz kalacak bir hizmetin ve ona yapılacak yatırımın boşa gideceği endişesi beni de rahatsız ediyor. İnşallah güzel bir eser olur da bizler de belediyemize teşekkür ederiz. Ancak aklın yolu birdir.Dere yatağı kaç kere büyük sellere maruz kalmıştır. Endişem budur. Hadi hayırlısı bakalım yağmur mevsimi de yaklaşıyor. Allah'ım memleketimizi afetlerden muhafaza eylesin İnşallah.
 • Murat
  4 hafta önce
  Bazı yerlerin (Hastane kavşağından Lise kavşağına kadar olabilir) üzerini kapatıp ARAÇ PARK YERİ yapmak daha doğru olurdu. Şehir içindeki yol kenarına, yaya geçidine park etmiş araçlardan yürümek mümkün değil. Şehir içerisinde KAPALI OTOPARK (çok düşük ücretle) yapma planı da vardır belki.
 • Murat
  3 hafta önce
  Evet sel baskını hep vardı. Eskiden derenin ağzına yakın yere kadar sel aktığı olurdu. Ancak böyle bir proje yapılıyorsa muhtemelen yukarılarda bir yerde bu baskını kontrol eden sistem (baraj vb.) vardır, yoksa böyle bir yatırımı niye yapsınlar düşüncesi ile yazdım.
 • 18 li
  3 hafta önce
  Murat kardeşim. DSİ sel baskını riski olduğundan derelerin üzerinin kapanmasına izin vermiyor. Bunu ben de İrfan zamanında bir Başkan Yardımcısına sormuştum. Müracaatları olduğunu ama DSİ'nin bu sebepten izin vermediklerini söylemişti. Kaç kere derenin taştığını da gözümle gördüm. Adamlar haklı imiş demek ki. Dereye yapılan işin yanlış olduğunu düşünüyorum bu nedenle. Yazıyoruz ama dinleyen yok. Milletin derdi başka demek ki.
 • Vatandaş
  4 hafta önce
  Kayırma, çalma-çarpma olmayınca, cebe indirmece olmayınca, göreve liyakatli olanlar getirilince her şey yapılıyor. Yıllarca Çankırı halkını kandıran ve oyalayanlar neredesiniz? Çankırı'ya yapılacak Yeni Hastane yerini de böyle oyaladınız. Vicdanen rahat mısınız? Allah için bu sayfadan cevap verin.. Admin bu yorumumuzu da lütfen yayınla.
 • a
  4 hafta önce
  Kayırma, çalma, çırpma olmayınca ifadeleri kullanılmış haber içerisinde. Sayın admin güzel demişsin. Yorumu yazan bir okuyucu olarak benim eşim Belediyede çalıştı, 4 yıllık mezun eşimin işi bitince laf ettiler torpilli diye. Eşim işi bıraktı masa başına katta çalışan çaycı oturdu adalet mi? Şimdi kayırma adam seçme nasıl olur bunlar öğretti bize. Ama az kaldı seçimde nasıl çalıştığımızı göreceksiniz. Ama biz sizin gibi yapmayacağız, seviyenize düşemeyiz. O artistlik yapan şahıs da unutulmadı seçim akşamı biz geldik herkes akıllı olsun diyen şahıs.
 • 18 li
  4 hafta önce
  İlk yağmurda görelim bakalım. İnşallah bütün emek ve masraflar boşa gitmez. Çünkü burası sele maruz kalan bir dere yatağıdır. Kaç kere derenin taştığını gördük. Derenin akıntısı başka yere yönlendirmeden yapılan hizmet boşa gidecektir. Benden söylemesi.