Tatlıçay Temizlenerek Pırıl Pırıl Hale Getirilmeye Çalışılıyor

DSİ 52. Şube Müdürlüğü ile Çankırı Belediyesi ortaklaşa bir çalışmaya imza atarak Tatlıçay’ı temizledi.

Tatlıçay Temizlenerek Pırıl Pırıl Hale Getirilmeye Çalışılıyor
30 Eylül 2019 - 21:32 - Güncelleme: 01 Ekim 2019 - 07:41

DSİ 52. Şube Müdürlüğü ekipleri ile birlikte Tatlıçay içerisinde biriken atıklar temizlendi.

 

Tatlıçay pırıl pırıl oluyor.

 

DSİ 52. Şube Müdürlüğü ile Çankırı Belediyesi ortaklaşa bir çalışmaya imza atarak Tatlıçay’ı temizledi. Şehrin içinden geçen Tatlıçay içerisinde biriken atıklar, iş makineleri yardımı ile çaydan uzaklaştırıldı.

 

Çankırı’da görüntü ve çevre kirliliğinin oluşmaması için belirli aralıklarla temizlenen Tatlıçay, bu kez DSİ ekiplerinin de desteği ile temizlendi. Şehrin vitrinini oluşturan Tatlıçay, moloz yığınları, kırılmış ve kurumuş dal parçaları, zararlı otlar, plastik atıklar ve benzeri malzemeler ile zamanla dere yataklarında biriken yığınlardan arındırıldı. Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, DSİ 52. Şube Müdürlüğü yetkilileri ve ekiplerine teşekkür etti. Esen, “Vatandaşlarımızın evsel atıklarını çaya atmayarak bu çalışmanın sürekliliğine önemli bir katkı sağlamasını arzuluyoruz. Temizlik çalışmaları sayesinde görüntü kirliliği ve kötü kokuları da engellemeye çalışıyoruz. Amacımız; temiz bir şehir, duyarlı bir halk ve yaşanabilir bir Çankırı.” ifadelerini kullandı.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak yaptığımız ve yapacağımız özel haberlerimizle "Daha temiz, daha yaşanabilir bir Çankırı için daha fazla gayret edecek, daha çok çalışacağız." Emeği geçenlere teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 3631 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • HASAN KARA
  5 ay önce
  Teşekkür ederiz çok güzel olmuş. Büyük otelin arka tarafı neden yapılmadı? Yoksa orası Belediye sınırları içinde değilmi?
 • Cankirili18
  5 ay önce
  Emeği geçenlerin ellerine sağlık çok güzel bir çalışma olmuş Devamının geleceğinden eminiz.
 • Mustafa
  5 ay önce
  Çok Güzel olmuş emek verenlere teşekkür ederim. İki gün sonra içinde ne ararsan bulmak mümkün hale gelir. Araba lastiği mobilya takımına kadar....
 • YEŞİL
  6 ay önce
  Karataş köprüsünden yukarısı niye yapılmıyor acaba? Orası Karayollarınamı ait yoksa?