Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Çankırı'ya Geldi

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Çankırı ziyaretinde "Pusulamız insan, rotamız ise insanca bir yaşam" dedi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Çankırı'ya Geldi
27 Haziran 2021 - 19:21 - Güncelleme: 27 Haziran 2021 - 19:31
TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Çankırı’da

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Çankırı'daki programına Emir Karatekin Türbesini ziyaretle başladı. Türbeyi ziyaret eden Sarıgül ve beraberindekiler, dualar etti.

TDP Lideri Sarıgül, kara yolu ile geldiği Çankırı’da Emir Karatekin Türbesi'ni ziyaret edip, basın toplantısı düzenledi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Çankırı ziyaretinde "Pusulamız insan, rotamız ise insanca bir yaşam" dedi.

Kentteki bir restoranda düzenlendiği basın toplantısında konuşan Sarıgül, kısa çalışma ödeneğinin salgın süresi içerisinde devam etmesini beklediklerini söyledi.

Sarıgül Sözlerine Merhaba Çankırı, Sana geldik! Diyerek başladı.

Ilgaz Anadolu’nun yüce bir dağıdır. Çankırı ise, Anadolu bozkırının bereketli toprağıdır.

TDP, hak etmediği kalpte bulunmaz! TDP sevilmediği kalpte asla tutunmaz!

Fakirliğin dilini bilmeyenler, bu milletin dilinden anlamazlar diyen Sarıgül, “Çünkü bu iktidarın; Aidiyeti yok, Samimiyeti yok, Masumiyeti yok, Hakkaniyeti yok” ifadelerini kullandı.


Biz millet aç diyoruz, onlar kanal açıyor!
Biz işsizlik var diyoruz, onlar kulak tıkıyor.
Biz adaletsizlik var diyoruz, onlar adam kayırıyor.
İktidarın yelkenleri suya indi, batıyor,
TDP ise tam yol “Türkiye” diyor!

Açıklamalarına devam eden Mustafa Sarıgül, ülkede birçok soruna çözüm üreteceklerini belirtti. Sarıgül, "Ilgaz Anadolu'nun yüce bir dağıdır. Çankırı ise, Anadolu bozkırının bereketli toprağıdır. Çankırı Tuz Mağarası tam 5 bin yıldır tuz üretiyor. Burası dünyanın en eski ve en büyük tuz madenlerinden biridir. Ülkemizin en büyük kaya tuzu rezervine sahiptir. Bu tuzlar, fabrikalarda işlenmekte ve sofralarımıza tat vermektedir. Hastalara şifadır, her derde de devadır. Sağlık turizminde bazı atılımlar yapılıyor. Neden dünyayı bu şifalı tuz mağaraları ile buluşturmuyoruz? Ülkemizi yeterince anlatamıyor, tanıtamıyoruz" dedi.

"Bizim için değişim, aile ile başlayacak"

Sarıgül, "Değişim olacak, iktidar değişecek. TDP gelecek, değişim kendini gösterecek. Çankırı'nın derdi büyük. Derdi veren yüce rabbim çaresini de birlikte gönderir. Çankırı'ya çare geldi, sevgi geldi, umut geldi, değişim geldi. TDP israfın iktidarını bitirecek, esnafın iktidarını getirecek. Geçim derdi bitecek, yuvalarımıza huzur gelecek. Bugünkü iktidar elalemin oğlunu, elin kızını düşünüyor. Bizim yavrularımızı, evlatlarımızı kim düşünecek? Onlara kim sahip çıkacak? Kimden yardım isteyecekler? Evini zar zor geçindiren babadan mı yoksa çocuklarının dertlerine üzülen anadan mı? Babalar iyi bir işi, adil bir maaşı ve çocuklarına iyi bir gelecek sağlamayı hak ediyor. Annelerse iyi bir eşi, tencerede kaynayan aşı ve çocuklarıyla insan gibi yaşamayı hak ediyor. İktidar, bu vatanın çocuklarına üvey evlat muamelesi yapıyor. Bizim için değişim, aile ile başlayacak. Kadınlar gelecek, Türkiye güzelleşecek. Gençler seçecek, yeni nesil gelecek, TDP gelecek, iktidar gidecek. Pusulamız insan, rotamız ise insanca bir yaşam" ifadelerini kullandı.


"Tüm bölgeleri de birbirine kavuşturacağız"

Açıklamasına devam eden Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Sarıgül şu ifadelere yer verdi:

"Bizim iktidarımızda örtülü hiçbir şey olmayacağı gibi örtülü ödenek de olmayacak. Çünkü millet, parasının nereye harcandığını bilecek, görecek. Har vurup harman savuranların dönemi bitecek. TDP Çankırı'ya büyük bir turizm atağı başlatacak. Biliyorsunuz ki Yıldıztepe Kayak Merkezi Türkiye'nin parlayan yıldızıdır. Kış turizmi adına, ekonomiyi daha da güçlendirmek için burada bulunan kayak merkezimizi hak ettiği yere getirmeye mecburuz. Yıldıztepe'nin Erciyes’ten, Palandökenden ne eksiği var? Yatırım ve tanıtımı olursa, yıldızı daha da parlayacak, hak ettiği yeri alacak. TDP iktidarında, yedi bölgede ayrı çalışma yapacağız. TDP iktidarında, nasıl ki Trakya ile Anadolu'yu birbirine bağlıyorsak, tüm bölgeleri de birbirine kavuşturacağız. Anadolu'ya el verdik, Çankırı'ya söz verdik. Çankırı nasıl ki Ankara’nın yanı başında, biz de Çankırı'ya aynı yakınlıktayız. TDP seçim vakti görünen, seçim bitince kaybolan bir parti değildir.

TDP olarak sizlere her zaman değişimle geleceğiz. Biz milletimize yürekten bağlıyız. Çankırı'nın sevgisine, sonuna kadar layığız. TDP, hak etmediği kalpte bulunmaz. TDP sevilmediği kalpte asla tutunmaz. Fakirliğin dilini bilmeyenler, bu milletin dilinden anlamazlar" diye konuştu.

Sarıgül, toplantı sonrası kent merkezinden ayrıldı.
Bu haber 4229 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • 18 li
  1 yıl önce
  Menfaat çetesi toplanmış yine. Yahu sizlerin daha önce bir partiniz yok mu idi.Ne oldu ne çabuk fikir değiştirdiniz. Yoksa davanız,fikriniz menfaatlere göre mi şekilleniyor sizin. Sarıgül'ün kendine ne faydası olacak ta medet umuyorsunuz şaşarım size. Hadi hayırlısı olsun bakalım.
 • Ali Asgar
  1 yıl önce
  Vitrinde yine bildik tipler yerini almış.
 • Koca Kaya
  1 yıl önce
  Bunlarda vürüs riski yok heralde.Kimsenin ağzında maske yok normal bi gün gibi...