Çankırı'nın Komşu ili Kastamonu'nun Bozkurt İlçesi İçin Tek Yürek Olduk

Büyük bir sel felaketi yaşanan Kastamonu’nun Bozkurt İlçesi’ne Çankırı olarak yapılacak yardımlardan da söz eden...devamını okuyunuz.

Çankırı'nın Komşu ili Kastamonu'nun Bozkurt İlçesi İçin Tek Yürek Olduk
21 Ağustos 2021 - 13:13 - Güncelleme: 21 Ağustos 2021 - 13:21
Kastamonu İçin Tek Yürek Olduk

Sel felaketinin yaraları sarılıyor!

Denetimler öncesinde, “Çankırının komşu ili Kastamonu’nun Bozkurt İlçesi’nde meydana gelen sel felaketi konusunda Çankırı olarak neler yapıldığı hakkında sorduğum sorumuzu yanıtlayan Vali Abdullah Ayaz, “Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin güney kesiminde başlayan orman yangınlarının ardından şimdi de kuzey kesimi bir felaket yaşıyor. Çankırı da dahil olmak üzere bir çok ilden bölgeye yardım gönderildi. Karadeniz bölgesinde yaşanan yoğun yağış sebebi ile oluşan sel felaketi sonucunda can kayıplarının artmasından korkulduğu ifade edildi.

Sel Felaketi Yaşanan Bozkurt'a İlk Etapta Bin Koli Yardım Gönderiyoruz

Büyük bir sel felaketi yaşanan Kastamonu’nun Bozkurt İlçesi’ne Çankırı olarak yapılacak yardımlardan da söz eden Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Selin olduğu gece itibariyle hem İl Özel İdareden hem de Belediyelerden çok sayıda makine ve ekipman gönderdik. Ben de geçtiğimiz Pazartesi günü Bozkurt’a gittim. Yardım olarak ilk etapta bin koli gönderiyoruz. Tüm hayırseverlerimize destekleri için teşekkür ediyorum. Tüm halkımızı da “Çankırı olarak ben de varım!” sloganıyla sel mağdurlarına yardım etmeye çağırıyoruz. Felaketin boyutu çok ağır. Şu anda birlik ve beraberlik içerisinde Çankırı olarak biz de varız demeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Vali Abdullah ayaz, selin yaşandığı Kastamonu’ya bin kolilik gıda yardımının gönderileceğini dile getirdi. Yaraların hep birlikte sarılacağını ifade eden Vali Ayaz, felaketin çok büyük olduğunu aktararak, “Selin olduğu gece itibariyle  biz makine ve teçhizat gönderdik. İlçe Belediyelerimizden de makine ve teçhizatlar gitti. Bende geçtiğimiz Pazartesi günü Bozkurt ilçesindeydim. Bugün bin koli gıda yardımını Kastamonu’ya teslim etmiş olacağız. Tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum. Bu konuda bir toplantı yaptık ve ‘Çankırı olarak bizde varız’ sloganıyla yardım kampanyası başlattık ve tüm vatandaşlarımızın katkısını bekliyoruz. Gerçekten afetin boyutu çok ağır. Yani bildiğimiz bir sel değil. Pazartesi günü bizzat canlı gözlerle gördüm. Allah tekrarını göndermesin” dedi.

www.haberci18.com İnternet Medyası Yönetmeni Mustafa Çelik, “Bizim güçlü bir devletimiz, güçlü bir halkımız var en kısa sürede yaralarımızı hep birlikte saracağız, geçmiş olsun Kastamonu, dualarımız ve yüreklerimiz bir. İnternet medyası yazı ailesi olarak, bu vesile ile sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, aileleri ve yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyoruz. Rabbim, bu tür afetlerden insanımızı, ülkemizi ve dünyamızı korusun."

Bu haber 1217 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum