Çankırı MEM Öğrencilerini TEKNOFEST'le Buluşturdu

İl Müdürü Muammer Öztürk, teknolojinin en yeni uygulamalarının yer aldığı TEKNOFEST 2023 Ankara etkinliklerinden öğrencilerin en verimli şekilde faydalanmalarını ve güzel bir gün geçirmelerini sağladı.

Çankırı MEM Öğrencilerini TEKNOFEST'le Buluşturdu
04 Eylül 2023 - 12:21 - Güncelleme: 04 Eylül 2023 - 12:35
TEKNOFEST

“Bir Çocuk Geldin ve Bir Uçağa Dokunsun” temasıyla Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde il merkezi ve ilçelerde eğitim gören ve TEKNOFEST’e katılmak isteyen tüm öğrenciler, 30 Ağustos – 3 Eylül tarihleri arasında Ankara Etimesgut Havaalanında düzenlenmiş olan TEKNOFEST 2023’ü ziyaret etti.

Ziyaret ücretsiz olup öğrencilerin ihtiyaçları da TEKNOFEST tarafından karşılandı. Dört gün boyunca ilçe ve il merkezinden araçlarla öğrencilerin TEKNOFEST’e katılımları ile ilgili yapılan planlamalar uygulamaya konuldu.

Türkiye'nin en büyük havacılık, uzay ve teknoloji etkinliği olan TEKNOFEST 2023, genç mühendis adaylarını ve teknoloji tutkunlarını bir araya getiriyor.

İlimizde eğitim öğretimini sürdüren öğrenciler de yeni teknolojileri keşfetmek ve uluslararası arenada ülkemizin kendini kanıtladığı etkinlik için Ankara'ya ziyarete götürülüyor. 30 Ağustos 2023 tarihinde İlimiz Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu bahçesinden uğurlanan öğrencilere İl Müdürü Muammer Öztürk, teknolojinin en yeni uygulamalarının yer aldığı TEKNOFEST 2023 Ankara etkinliklerinden öğrencilerin en verimli şekilde faydalanmalarını ve güzel bir gün geçirmelerini istedi.

Çankırılı öğrenciler için bu gezi, teknolojiye ilgi duyan ve kariyerlerini bu alanda şekillendirmeyi hedefleyen gençler için büyük bir fırsat niteliği taşıyor.

TEKNOFEST 2023'ün sunduğu çeşitli etkinlikler sayesinde, gençler yeni fikirlerini sergileme ve yeni teknolojilere dair fikir edinme imkanı bulacak. TEKNOFEST etkinlikleri, uzaydan havacılığa, yapay zekadan robotiğe birçok farklı alanda düzenlenecek yarışmalar, gençleri kendi yeteneklerini test etmeye ve yeni bilgi birikimleri edinmeye teşvik ediyor.

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, öğrencilerin TEKNOFEST 2023'e katılımının, bölgedeki gençlerin teknolojiye olan ilgisini artırmak ve onları geleceğin teknolojilerine hazırlamak adına önemli bir adım olduğunu vurguluyor.

Organizenin hazırlanmasında gayret gösteren, emek veren tüm paydaşlara gençlerimiz adına teşekkür ederiz.

Bu haber 4412 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum